Am obosit si vreau sa iau o pauza sau chiar sa ma retrag definitiv din toate

Creat de Kov iulian, Decembrie 23, 2012, 11:57:57 PM

« precedentul - următorul »

MIHAI BALS

iulian,la 30 de ani aveam o groaza de prieteni(erau pe primul loc).
la 40 de ani aproape la fel de multi.
DAR...sunt mult mai transant,mai la obiect si pun pe primul loc familia!din ce inteleg eu,poate ma insel,tu esti suparat pe prieteni.
tu trebuie sa vezi pe cine apropii si pe cine ignori!
te salut si daca se zice ca copiii au o perioada dificila la pubertate sa stii ca si oamenii maturi o au!

dan.smarandoi

Cred ca te-a traumatizat rezultatul alegerilor....vinde tot si doneaza banii la PDL....  =)) :lol:

pharaonu75

Citat din: dan.smarandoi din Decembrie 27, 2012, 10:45:41 PM
Cred ca te-a traumatizat rezultatul alegerilor....vinde tot si doneaza banii la PDL....  =)) :lol:

Las' ca-ti pregateste tie acum USL-ul niste masuri de austeritate, ca o sa-l plangi pe Boc! :rotfl: =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Citat din: dan.smarandoi din Decembrie 27, 2012, 10:45:41 PM
Cred ca te-a traumatizat rezultatul alegerilor....vinde tot si doneaza banii la PDL....  =)) :lol:
Stiti cum e ?
La revolutie si dupa revolutie eram mic si nu am avut un cuvant de spus cand  PSD au distrus tara bucata cu bucata.
Dumneavoastra si cei mai in varsta aveau posibilitatea sa faca ceva dar iau durut fix in .......  nu ati facut nimic .

Acum cand noi cei tineri suntem maturi ne puneti in brate o tara distrusa ca urmare a lipsei de interes a Dvs si ne cereti sa o cladim din nou ,si sa platim pensiile celor care i-au durut in .....  de viitorul lor si a tinerilor ca mine .

Ei bine nu , ca cea mai mare parte a tinerilor  prefer sa imi fac in alta parte viitorul, in tara unor oameni ce le pasa de viitorul lor si a tinerilor lor  si sa va las in tara pe care v-ati faurit-o singuri .
Va doresc o viata frumoasa exact dupa cum v-ati asternut .

D006

  Iuliane nu ai sange in instalatie daca nu te duci in fata guvernului si nu-ti dai foc ! 

cristipep


D006

  Pai nu vezi ca omul este pe culmele disperarii , vorba lui Cioran.

cristipep

O avea motivele lui destul de serioase sa fie atat de nemultumit si cate odata e bine sa facem haz de necaz dar acum , cum o intelege si el.

dan.smarandoi

Iuliane,pentru ca erai mai mic in 1989 nu poti sa faci diferenta intre ce era inainte, si cum este acum.PSD-ul o fi furat cum zici tu 15 ani,dar nu cat a facut-o basescu si PDL-ul in 8 ani(sfidator).Democratia sau cum s-o fi chemand ea la noi niciodata nu a fost mai in pericol decat in timpul lui basescu.
Daca tot vrei sa pleci eu zic sa te orientezi spre o tara comunista,acolo fiind la gramada te integrezi mai usor.....cat despre capitalistii astia....niste hiene,n-ai nici o sansa,dar eu zic sa ramai sa vezi diferenta intre PDL si USL

D006

  "dan.smarandoi " ....  inca un motiv sa parasesti tara Iuliane !

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

dan.smarandoi


alvo

-
Citat din: Kov iulian din Decembrie 27, 2012, 11:47:41 PM
Citat din: dan.smarandoi din Decembrie 27, 2012, 10:45:41 PM
Cred ca te-a traumatizat rezultatul alegerilor....vinde tot si doneaza banii la PDL....  =)) :lol:
Stiti cum e ?
La revolutie si dupa revolutie eram mic si nu am avut un cuvant de spus cand  PSD au distrus tara bucata cu bucata.
Dumneavoastra si cei mai in varsta aveau posibilitatea sa faca ceva dar iau durut fix in .......  nu ati facut nimic .

Acum cand noi cei tineri suntem maturi ne puneti in brate o tara distrusa ca urmare a lipsei de interes a Dvs si ne cereti sa o cladim din nou ,si sa platim pensiile celor care i-au durut in .....  de viitorul lor si a tinerilor ca mine .

Ei bine nu , ca cea mai mare parte a tinerilor  prefer sa imi fac in alta parte viitorul, in tara unor oameni ce le pasa de viitorul lor si a tinerilor lor  si sa va las in tara pe care v-ati faurit-o singuri .
Va doresc o viata frumoasa exact dupa cum v-ati asternut .

cred ca tu"tanar dar totusi matur"nu mai esti tanar si nici matur!
la varsta ta aveam 2 copii si un salariu blocat  pe rate la casa,masina,mobila si electrocasnice
cum munceam? iesea fum din mine! ziua servici la cel mai inalt nivel profesional,noaptea,2-3ore de taximetrie clandestina,duminica si in concediul de odihna albine!
ce am realizat?
ce am vrut,ce am considerat ca am nevoie-casa,masa,masina,scoli copii-care le-au asigurat o pregatire teoretica si practica compatibila cu cererintele si standardele internationale si o stupina de care eram si sunt f.mandru!
nu am denigrat niciodata biserica stramoseasca si nici pe slujitorii ei
zici ca iti faci viitorul in alta parte? unde?ce stii sa faci f.bine,sa fii cel mai bun(exceptand denigrarea bisericii ortodoxe romane si ridicarea in slavi a pdl-ului)
cate limbi straine cunosti?cata experienta relevanta ai intr-un anumit domeniu,ce si cata scoala ai?
atitudinea ta este total mioritica si mai esti si suparat ca vacarul pe sat
cat despre ce ne doresti tu noua,nu pot sa zic decat:asemenea si tie



elvis

Citat din: Kov iulian din Decembrie 24, 2012, 11:36:16 AM
Votul se incheie pe 31 Decembrie, apropo primul vot, mi-lam dat singur la sectiunea " Nu ma intereseza ce vrei sa faci "

Si asta fiindca nu puteam vedea rezultatul votului pana nu votam eu insusi .
sunt nou pe forum si apicultor proaspat de anu asta....dar un sfat iti pot da nu cred ca luptele grele se castiga usor...daca ai luptat atat si ai obosit asta este...nu renunta nu o sa iti dea nimeni putere decat poate tu insuti....
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

Kov iulian

Acestea fiind zise subiectul se inchide definitiv, nu are nici un rost sa continuam sa discutam despre nimic, totul e perfect in aceasta tara,


Ma bucuri totusi ca " vacile grase " si  " aparatori crestinatati " nu sunt o majoritate .


Totusi un lucru ma nedumereste  eu credeam ca doar Basescu si Ponta au semnat un pact, dar se pare acest lucru e valabil si in cazul simplilor membri PDL si USL  prezenti aici pentru a face propaganda pentru propriile partide .


Fac pacte intre ei si se aliaza impotriva acelora care nu gandesc la fel, sau indraznesc sa prezinte lucrurile asa cum sunt de fapt .




Acestea fiind zise va doresc o viata frumoasa