Eu cu cine votez ??

Creat de D006, Decembrie 04, 2012, 06:05:46 PM

« precedentul - următorul »

D006


pharaonu75

Va face! Spre nenorocirea noastra, a tuturor!
Iar prima lor masura ca majoritari nou-instalati in Parlament va fi inca o suspendare a lui Base, inca un referendum, inca vreo 20 milioane de euro cheltuiti pentru asta... ca pentru ambitii politice avem bani... criza si austeritatea sunt pentru populatie.

Dar alianta USL se va rupe in curand, iar pana la alegerile prezidentiale din 2014 scena politica va arata total diferit!
Rezultatul?  POPORUL SUFERA SI PLATESTE!

Vorba aluia: Eu votez, tu votezi, ei se imbogatesc!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  O personalitate americana a spus cam asa : daca votul tau ar avea valoare sigur nu ai avea acest drept ! Cred ca Mark Twain .

   In ziua de azi lumea a ajuns la un asa grad mare de decerebrare incat sunt manati la vot pe moca .  Mai mult de  jumatate din cei care voteaza USL habar nu au cu cine voteaza , lor li se arata o sigla si acolo pun stampila.

pharaonu75

Nenorocirea este ca nu se intrezareste luminita de la capatul tunelului!
In colegiul meu, faci slalom intre un accident vascular cerebral si doua infarcturi, in momentul in care privesti listele cu candidati!
Sunt ferm convins ca un parlamentar mai bun decat astia ar putea fi chiar si cainele care imi pazeste stupina!
Jumatate dintre ei au sub 40 de ani, chiar sub 30, nu au realizat nimic util toata viata lor, imbogatiti peste noapte sau baieti de bani gata, cu IQ din doua cifre, iar cand scriu de mana mananca litere si ai impresia ca a zgariat pisica... trebuie sa stai cu Mama Omida langa tine ca sa ghicesti ce au vrut sa scrie!
Astia ne vor conduce, astia se vor imbogati in continuare pe spatele nostru, de la astia asteptam noi o imbunatatire a vietii, o crestere a nivelului de trai!

Halal tara, halal conducatori!
Locurile pe listele electorale se cumpara cu bani grei, in orice partid... despre competenta nici nu poate fi vorba!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ioanardelean55



Hai sa nu generalizam . :nono: :nono: :nono: Chiar toti or fi  la fel ?? :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:

romikele

Citat din: ioanardelean55 din Decembrie 04, 2012, 06:45:52 PM


...Chiar toti or fi  la fel ?? :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:

Din pacate! ... parc-ar fi facuti de-o mama! :sad: :sad: :sad:

balasbebe

Pe la noi prin Salaj se agita foarte tare. Nu-i zi sa nu gasesc in clanta usii cate o eticheta. Eu ma stresez cand scot banii din automat sa nu scot si chitanta, iar ei taie padurile pentru pliante.
Sa fie sanatosi, si sa ramana cati am botezat eu!

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: ioanardelean55 din Decembrie 04, 2012, 06:45:52 PM


Hai sa nu generalizam . :nono: :nono: :nono: Chiar toti or fi  la fel ?? :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:

eu nu sunt la fel, dar... nu am bani sa candidez...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din Decembrie 04, 2012, 06:05:46 PM
Chiar USL va face 60% ???


nu conteaza cine voteaza, conteaza cine numara...
deci exista riscul sa faca 50 + 1 si sa ne mutam in piata rosie pe 10 decembrie 2012, sa sarbatorim alegerile din Romania.
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

balasbebe

Dragos, daca tu ai debitst acest sondaj, ai gresit amarnic. Eu nu sunt duminica in tara si nu voi vota. Baga urmatorul text
- eu nu pot vota. Sunt plecat la munca( la cules de citrice, pe nava, sau la schi)

D006

  Nu ne intereseaza cine nu voteaza .

D006

Nenorocirea este ca usl va avea peste 60% din locurile din parlament ceea ce va duce la majoritate absoluta si automat la modificerea constitutiei dupa cum vrea Felix Voiculescu , UE  se va zburli la noi si vom ajunge in sapa de lemn.

delorin I

Citat din: dragos2006 din Decembrie 04, 2012, 11:10:40 PM
Nenorocirea este ca usl va avea peste 60% din locurile din parlament ceea ce va duce la majoritate absoluta si automat la modificerea constitutiei dupa cum vrea Felix Voiculescu , UE  se va zburli la noi si vom ajunge in sapa de lemn.


60% din cei maxim 40% care vor vota! Adevarul ca e jalnic in ce mod si-au batut astia joc de asa zisele alegeri nominale....Din intamplare acum cativa ani madam MItrea avea cabinet la noi in oras....Intre timp a fost deputat cred de Mehedinti...acum devine de Constanta....Halal democratie si halal reprezentare cu aceste familii de insi de 70 de bani...Daca femeia asta ar fi facut ceva sa o vedem, ceva pentru ceilalti ....Aici cred ca este adevarata drama a democratei noastre! Nu ca va castiga USL sau mai stiu eu ce conglomerat de indivizi cointeresati de ciolan si fara nici un fel de dogma politica! Atat timp cat noi ca cetateni nu vom gasi parghiile sa propunem ca acesti tovarasi care decid cine se alege, acum ca sunt in mod natural pe val, fara nici un merit, nu avem scapare din a ne afunda in mlastina asta numita democratie care si in trecut a nascut si la noi si la altii ceva monstri! Si comunismul si legionarii au aparut din nevoia unor indivizi de a schimba ceva! Cred ca noi ca alegatori ar trebui sa putem alege din 3 sau 4  candidati de o culoare si nu doar unul propus de o alianta sau partid pe principiul celui ce ofera sau face mai multe servicii gastii indiferent de cat de penal este! Politicul in tara asta genereaza in mod clar CORUPTIA! Nu vom schimba nimic asa....Si USL si ARd sunt ca orice firma supuse in mod natural selectiei dar maii ales falimentului mai devreme sau mai tarziu...boala societatii pe termen lung...e mult mai dramatica! Si acum fie vorba intre noi....Eu ca unul care nu vreau sa o votez pe Boagiu, ca nu m-a convins cu nimc, desi a nimerit la mine in zona ce solutii am? Sa il votez pe Daniel Barbu? Sau pe Ciorbea caruia probabil acum i-a venit mintea la cap si a decis sa faca ceva sa castige in alegeri sa se pricopseasca macar acum ca nu si-a propus inainte? Toate grupurile de socializare  de pe facebook sau majoritatea au renutat la politic....suntem in asa o stare de saturatie...precum e o bomba cu ceas gata de explozie! lipseste doar scanteia! Eu inca nu am decis daca votez, daca voi da un vot negativ doar sa scad din procentajul unora de a caror monopol si disprerare politica ma tem..RAU...sau daca la fel ca si ceilalti...voi fi indiferent la ce ma asteapta!

D006

#13
Citat din: delorin I din Decembrie 04, 2012, 11:31:25 PM
..voi fi indiferent la ce ma asteapta!

MIORITA IN STARE PURA !

delorin I

Tovarasu Dragos...va rog nu extrageti din context si nu faceti afirmatii gratuite...am spus altceva...Si ma astept sa pricepeti ceva mai mult decat sa faceti afirmatii gratuite si lipsite de analiza!  Ca sa merite sa-mi pierd vremea pe acest forum unde pana acum am intalnit oameni deosebiti, cu un IQ mare si un caracter asemenea...