Votul din 9 decembrie 2012

Creat de Bătrânul, Decembrie 03, 2012, 10:20:34 AM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Nu pot uita si nu pot ierta pe cei ce au adus tara in halul asta .


Ce tara eram candva si cum am ajuns acum .


Nu sunt basist , dar urasc cu tot sufletul PSD pentru ce a facut din tara asta ( nu am zis USL, pentru ca despre PNL nu stiu prea multe rele )





roi_ag

Citat din: mape 48 din Decembrie 12, 2012, 07:19:05 PM
Iuliane,Iuliane cat venin ai adunat in tine de la intepaturile albinelor  :hi:
Citat din: Kov iulian din Decembrie 12, 2012, 06:48:12 PM
Chiar ati uitat peroada PSD, perioada cant toti tineri au fugit peste hotare la munca .
Nu are cum sa uite .Este tanar si i s-au taiat aripile cand trebuia sa zboare. Alternativa i-a fost
stuparitul.

dan.smarandoi

Pentru toti basistii nostalgici

stefan1

  Eu nu stiu cum ganditi?
  Asteptati sa vina astia sa plateasca toate datoriile acumulate fata de oameni, sa mareasca salarii, pensii sa le dea la oameni ca au nevoie! Ati uitat ca Base a imprumutat dintr-un foc 20.000.000.000 euro fara imprumuturile la fel de mari de pe piata privata. Ce a facut cu astia??? Ceausescu a imprumutat prin anii '80 ceva mai bine de 10 miliarde de $ si cu ei a reusit sa industrializeze tara. Dar ati vazut (cei mai batrani) cat a trebuit stransa cureaua ca sa platim acea datorie. Ce a facut Base cu atat amar de bani? Unde a bagat aceste imense imprumuturi, mult,mult mai mari  decat in oricare din  guvernarile dinainte de 2008??  A facut cateva telegondole, a schimbat a nu stiu cata oara niste borduri. Acum numai pentru acele 20 de miliarde trebuie sa platim o dobanda anuala de aproape 2 miliarde de euro. Daca inclusiv cu acele imprumuturi am trait cum ati vazut in ultimii ani, cum sa avem speranta sa traim in urmatorii, cand imprumuturile se iau tot mai greu, ba vin termene de rambursare? Sa ne bucuram daca cu cureaua stransa reusim sa traim fara sa ne mai imprumutam in acel ritm. Eu cred ca sume foarte mari din acei bani au ajuns in conturi private din strainatate. Si nu ale opozitiei corupte, care nu era la cascaval.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

NiKoN

D-le Stefan, banii de la FMI nu sunt in borduri sau patinoare, ci in trezoreria BNR. Rezerva BNR a fost puternic afectata de cursul valutar, ridicat de berbecii USL in incercarea disperata de a-l da jos pe Basescu. Asta daca vrem sa le spunem lucrurilor pe nume!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

Florin-braileanul (FlorinI)

http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333