Votul din 9 decembrie 2012

Creat de Bătrânul, Decembrie 03, 2012, 10:20:34 AM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Sint curios cum se vor potrivi procentele noastre cu  rezultatele oficiale . Poti vedea rezultatul numai daca ai exprimat parerea ta.

emilavram

Ati uitat o optiune cu toti. Pentru ca eu asa voi vota la fiecare cite o stampila, ca toti sunt la fel "toti merita ". deci votul meu va fi nul dar nu il va putea fura nimeni :P  .

Kov iulian

Citat din: emilavram din Decembrie 03, 2012, 10:41:43 AM
Ati uitat o optiune cu toti. Pentru ca eu asa voi vota la fiecare cite o stampila, ca toti sunt la fel "toti merita ". deci votul meu va fi nul dar nu il va putea fura nimeni :P  .

Si eu voi face la fel, nu credeti ca s-au cam intins cu gluma acesti baieti care ne conduc de 22 de ani ?
Dupa ce ca ne-au omorat la revolutie ca romanul sa urasca pe ceausescu cu toata forta si sa nu il puna inapoi .
Apoi au pus mineri pe noi ca sa nu le rasturnam puterea,
Apoi au distrus si au dat strainilor tot ce era de dat, pe degeaba
Astilalti ne-au imprumutat fara sa ne ceara pararea, apoi ne-au redus veniturile fiindca asa au zis cei de afara, traiam prea bine .

Nu sunt neintelegator imi dau seama poate nu se putea fara acea reducere dar daca tot e reducere sa fie la toti de sus pana jos .
Acum ce ne fac dragi nostri conducatori ne indeamna la ura, la manie uni impotriva altora, ne indeamna sa ii dispretuim pe alti care nu au aceleasi pareri ca noi
Toate astea ma fac sa cred ca ei sunt niste tradatori de neam si de tara asa ca nu voi mai participa la " glumele " lor si daca romani isi vad interesul ar face la fel .
Participati la vot ca sa nu voteze ei in locul vostru dar votatii pe toti sau votati pe margine .
O chestie tare ar fi dupa ce toti romani si-ar anula votul, sa se faca si o greva fiscala fiecare sa stea la casa lui fara violenta prin asta sa le dea o palma peste rătul gros al celor care sunt acolo sus .

mape 48-petru manea

pana in prezent PP-DD are 0 voturi si asta ma bucura ---in rest fiecare cu cine vrea

pharaonu75

Citat din: emilavram din Decembrie 03, 2012, 10:41:43 AM
Ati uitat o optiune cu toti. Pentru ca eu asa voi vota la fiecare cite o stampila, ca toti sunt la fel "toti merita ". deci votul meu va fi nul dar nu il va putea fura nimeni :P  .

Idem
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Oricum in acest sondaj dar si la vot tot USL iese cea ce e pur si simplu minunat imi doresc din tot sufletul sa se intample asta .


Se va face cum sa mai facut pana acum, acum il injura pe Basescu peste 3-4 ani il vor injura pe Ponta si ai lui apoi satui de USL ii vor pune iar pe PDL si asa mai departe din ce in ce mai rau .


Aceasi poveste de 22 ani , ce suntem acum muritori de foame, si femeile noastre ii sterg la fund pe straini dar meritam si mai rau fiindca nu ne duce capul sa facem ceva din tara sa nu ne mai prosteasca smecheri ci  sa le-o dam peste bot .

D006

  cand faci un sondaj in care vrei sa afli intentia de vor a celor care merg la vot nu te mai intereseaza cei care nu vin la vot . Pentru acea categorie se face sondaj separat. Ultima intrebare trebuie inlocuita cu optiunea "votez alt partid " . mai este optiunea votului alb si a votului anulat.

Bătrânul

Citat din: dragos2006 din Decembrie 03, 2012, 03:46:00 PM
  cand faci un sondaj in care vrei sa afli intentia de vor a celor care merg la vot nu te mai intereseaza cei care nu vin la vot . Pentru acea categorie se face sondaj separat. Ultima intrebare trebuie inlocuita cu optiunea "votez alt partid " . mai este optiunea votului alb si a votului anulat.
Doctore hai ca-ti explic ca-s bine dispus. Toate voturile date altori partide nu conteaza intrucit nu vor intra in carti. Toti care nu se duc ajuta  ARD la aranjarea cartilori in diferite moduri....

D006

  Acele voturi se redistribuie , e o chestie matematica ...

Florin-braileanul (FlorinI)

ganditi cu capul,
votati cu ... inima!

poate mai avem o sansa
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

roi_ag

Ce o fi in capul lui ?

romikele

Acuma vad... are ochii albastri ca si catelul meu, dar catelusu meu e mult mai inteligent! :wink2:

tomy81


Kov iulian

A vorbit cand trebuia sa taca, cine la impins de la spate sa zica ori el ori celalalt  si daca tot a castigat celelalt, daca se retragea acum la se lasa la fund pana la alegerile pentru presidentie iar atunci  aparea chipurile impins de la spate de partidul lui desi el nu ar mai fi vrut si il il facea lui Base, fiindca tota lumea il stia ca pe acela care si-a dar cuvantul si la respectat cu orice sarcificiu .

Marek

Cine numara voturile?  =))
Merg si eu si votez precum Pharaonu, Emil Avram, Kov Iulian si cred inca multi altii satui