CRESTEREA MATCILOR,in forma ce-a mai favorabila

Creat de milu56, August 18, 2009, 01:25:18 AM

« precedentul - următorul »

milu56


filip

Citat din: AndreiRNGata, lasati-l pe Georgica cu nebuneala lui si zice-tim de ramele postate.
18 botci pe o singura rama si inca 4 pe alta.
Eu nu am mai vazut asa ceva.
Stupul respectiv cred ca e orfan din diferite motive.Eventual accidentata Matca la manuirea ramelor.
Botcile sunt de SALVARE.
Parerea mea!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

E orfan pt ca eu i-am luat regina si am facut un nucleu.
O familie cam prea agresiva dupa mine dar si avea toate ramele sus blocate cu miere.
O sa vad cum se vor comporta acuma ca le-am dat de munca.

milu56

Albinele agresive nu prea raman fara matca,asa fac botci foarte repede si multe si in general sunt si harnice,dar eu m-am cam saturat de ele.

milu56

Aici din ianuarie incep crescotoria de matci.

milu56

Citat din: alinndiaconuDau si io ca omu sa vad ceva interesant, cand, ma trezesc cu un destept ca tine! Te mai dai si mare stupar.!
Adevaru e ca n-ai cu ce! Ba frate, da tu nu vezi ca nu pune nimeni botu' la vrajeala ta? Nai nici cap nicic coada!
Am mai vazut noi grozavi ca tine si nam cazut pe spate,  canu prostesti pe nimenea.
Ce crezi ca daca pui niste video de pe net vazute de toti de en ori, da' cu comentarii de la tine o sa cadem pe spate?
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Nu stiu la ce te referi.
Asa ca nu pot sa bag pe toata lumea in seama.
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/ljq6LQlufZ8[/youtube]

milu56

iMPORTANT ESTE SA AVEM MATCI CAT MAI DEVREME.

D006

Citat din: milu56Aici din ianuarie incep crescotoria de matci.
Ai facut matci pana acuma?

milu56

Citat din: AndreiRN
Citat din: milu56Aici din ianuarie incep crescotoria de matci.
Ai facut matci pana acuma?
Tu le faci?Eu las trantorii sa le faca.