CRESTEREA MATCILOR,in forma ce-a mai favorabila

Creat de milu56, August 18, 2009, 01:25:18 AM

« precedentul - următorul »

D006

CMAPR("CUM MUSCA ALBINELE DE PICIOARE REGINELE")  am venit sa-ti propun sa deschizi un curs si pe abeja il iei asistent .De minciuni esti bun dar ai grija sa nu crezi si tu. Faceti o echipa nr unu.cu abeja  s el se stie cu minciunilece zici? Forteaza. CMAPR("CUM MUSCA ALBINELE DE PICIOARE REGINELE")  ai viitorul in fata.
milu56 lucreaza sub acoperire ?

D006

Citat din: Sod Ilie
a-ti propun sa deschizi un curs
Cam tarziu George cu propunerea ta.
La club sa format un grup de "experti" carora sa li se puna intrebari urgente in timpul luni prin emai si prin tel si am fost ales unul dintre ei fiind singurul care face matci.       
Tu ai putea scrie o carte cu tot materialul adunat de pe net.
Chiar ai putea deschide un forum cu toate conturile pe care le-ai deschis si fiecare isi spune parerea pana ajungi sa te certi singur.
 
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

D006

,,Nimeni nu ar trebui sa acuze pe Andrei, stupar de un an, ca nu cunoaste aceste lucruri pe care nici noi cei batrani nu le cunoastem sau le cunosteam dar nu ni le explicam."Gresit. Pe el nu-l intereseaza decit in masura in care e primul chiar daca spune prostii.Ptr el ALBINA e doar un mijloc de  a socializa.Atit.Daca face si miere e bine o mincam .
Stefan 1, cred ca te-ai axat in apararea unei cauze pierdute.In primul rind noi nu stim doar din povestire lui despre student bla,bla,bla. Si nu stim dintr-o sursa independenta dar si asa se poate deduce despre ce a fost vorba,am spus deduce.
Din link-urile postate m-am prin ce este vorba de crescut regine... da la asta pina la CUM MUSCA ALBINELE DE PICIOARE REGINELE" e un drum lung. Ma facut sa cred ca despre cresterea reginelor e vorba ca basindu-se experienta lui G.M.Doolittle un stupar clameaza ca a obtinut si el rezultate...
CMAPR va spune ca stia dar a lasat suspans...ducindu-ne in eroare.Daca te intereseaza iti spun povestea pe PM.E o chestie interesant...
Dar zic ca e mai bine sa-l ascultati pe CMAPR minte frumos

D006

CMAPR,as gasi fraieri ca tine care stiu  CUM MUSCA ALBINELE DE PICIOARE REGINELE.

D006

Citat din: Sod IlieCMAPR("CUM MUSCA ALBINELE DE PICIOARE REGINELE")  am venit sa-ti propun sa deschizi un curs si pe abeja il iei asistent .De minciuni esti bun dar ai grija sa nu crezi si tu. Faceti o echipa nr unu.cu abeja  s el se stie cu minciunilece zici? Forteaza. CMAPR("CUM MUSCA ALBINELE DE PICIOARE REGINELE")  ai viitorul in fata.
milu56 lucreaza sub acoperire ?
sindromul se numeste pml. eu m-am lamurit, totul tine de obsesiile umane. candva obsesia sa era "sa-i f.... pe intelectuali". intre timp potenta a mai scazut.

D006

Gata, lasati-l pe Georgica cu nebuneala lui si zice-tim de ramele postate.
18 botci pe o singura rama si inca 4 pe alta.
Eu nu am mai vazut asa ceva.

D006

,,sindromul se numeste pml. eu m-am lamurit, totul tine de obsesiile umane. candva obsesia sa era "sa-i f.... pe intelectuali". intre timp potenta a mai scazut."
Obisnuiesc sa multumesc atit ptru rari de bine cit si de rau.
Cred ca pot sa fiu linistit :suferim de aceeasi boala pe care o cunoasteti f bine ca altfel nu ar fi atit de fluctuant in parerile fata de oameni si postarile lor.Cititi poztarea facuta de tine o gasiti la taierea virfului   aripilor.orul este cel care sufera de acelasi autor("L-ar fi cautat multi daca vorbeam de genul" new american 2 queen system" dar asa " sistem romanesc cu 2 regine" parca nu te indeamna la citit."
sigur esti singurul roman adevarat (pur sange geto-dac). ma intrebam de ce ti-ai luat nick-ul asta. sigur esti si singurul care munceste, restul gandesc. 
iar daca ai citii cu atentie titlul "taierea varfului aripii" nu ai mai posta alte subiecte peste, chiar daca sunt patente, ai putea sa deschizi un nou subiect.)
Sint bucuros ca apreciati postarea lui CMAPR deci ori e oportunism ori nestiinta.
Oportunism se cheama si plecarea de pe forumul stuparitul sau ca nu va facut Mircea Bog mare moderator? Apropo de ce ati plecat de pe forumul stuparitul?
PS Credeti in minciunile lui CMAPR?Simplu :da sau nu.

D006

Citat din: Sod Ilie,,sindromul se numeste pml. eu m-am lamurit, totul tine de obsesiile umane. candva obsesia sa era "sa-i f.... pe intelectuali". intre timp potenta a mai scazut."
Obisnuiesc sa multumesc atit ptru rari de bine cit si de rau.
Cred ca pot sa fiu linistit :suferim de aceeasi boala pe care o cunoasteti f bine ca altfel nu ar fi atit de fluctuant in parerile fata de oameni si postarile lor.Cititi poztarea facuta de tine o gasiti la taierea virfului   aripilor.orul este cel care sufera de acelasi autor("L-ar fi cautat multi daca vorbeam de genul" new american 2 queen system" dar asa " sistem romanesc cu 2 regine" parca nu te indeamna la citit."
sigur esti singurul roman adevarat (pur sange geto-dac). ma intrebam de ce ti-ai luat nick-ul asta. sigur esti si singurul care munceste, restul gandesc. 
iar daca ai citii cu atentie titlul "taierea varfului aripii" nu ai mai posta alte subiecte peste, chiar daca sunt patente, ai putea sa deschizi un nou subiect.)
Sint bucuros ca apreciati postarea lui CMAPR deci ori e oportunism ori nestiinta.
Oportunism se cheama si plecarea de pe forumul stuparitul sau ca nu va facut Mircea Bog mare moderator? Apropo de ce ati plecat de pe forumul stuparitul?
PS Credeti in minciunile lui CMAPR?Simplu :da sau nu.
:nebun:  :uimit:

D006


D006

Citat din: Sod IlieCam atita poti spune.M-am lamurit..
Pai la latratura ta fara noima si intelegere toti se crucesc si simt mila pt tine.
Incearca si tu ca comunici ceva mai clar ce iti doresti ca sa poata fiecare intelege.

D006

CMAPR, la latura mea fara noima  ii las pe toti sa se cruceasca tu iti bati joc de ei cu "CUM MUSCA ALBINELE DE PICIOARE REGINELE". Intradevar esti din Ploesti.
=========
oportunistului:Acum ii scri lui PO Gustafsson sa vad daca stie despre albinele care musca reginele de picioare.

D006

Citat din: Sod Ilie
la latura mea fara noima 
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

D006

Citat din: Sod IlieCMAPR("CUM MUSCA ALBINELE DE PICIOARE REGINELE") nu stiti cine-i? E AndreiRN .Roaga useri sa fereasca reginele ptr ca in prezenta sa  MUSCA ALBINELE DE PICIOARE REGINELE.Deci relamatii ulterioare nu se primesc.In prezenta sa  se petrec lucruri miraculoase  desi nu-i sta in caracter roaga  cei care vor avea de suferit ca putin ii pasa.
Va tine cursuri despre acest fenomen miraculos cu prima ocazie. Lucra, are probleme cu recolta. Si am realizat un film.Toti se mira cu de seamana atit cu  CMAPR
Te-ai sculat abeja? Tirziu prietenul tau are nevoie de tine sa vezi cum musca albinele reginele de picioare.Te prinzi sa ai grija cum le musca ?Tu te stii. Mai aveti prieteni si faceti o echipa sa-I adum ca aveti nevoie?Pa nosemoza.
M-am trezit ideologule,dar  nu  ma  bag  sa  te  contrazic pt  ca-mi  esti simpatic  si  amuzant.Astazi  am  fost  la stupi  si  am pus  cizme  de  guma  la  toate  matcile,aaaa  pardon  regine.Daca  te  comporti  bine  cu  mine  am  sa-ti  trimit niste  guma  de  mestecat  pt nervi.Promiti? pa,pa  iubitule
Am  uitat, sunt  fan Drone chiar  daca  esti  rau si  te  rog  sa  nu pleci pt  ca  sunt  sigur ca-n viata  ta  personala  esti  un ingeras si  chiar  bun in  apicultura.Pa  ceraneia.

D006

Citat din: Sod Ilieoportunistului:Acum ii scri lui PO Gustafsson sa vad daca stie despre albinele care musca reginele de picioare.
1 - nu cred ca stapanesti intelesul cuvantului "oportunism".
2 - eu m-am prezentat cine sunt. in orice caz nu sunt omul cu multe fete de pe forumurile de apicultura (ti se pare interesant sa-ti tragi masca pe figura si sa lingi unde-ai scuipat?). vezi pozitia mea fata de stuparitul;
3 - scrii se scrie cu 2 de "i";
4 - po nu cred ca stie limba geto-daca, poti sa incerci tu in angloromano;
5 - daca chiar vrei sa comunici, incearca sa fii coerent si sa nu mai mananci literele (sau le mananca albinele de foame?????);
6 - incearca sa intelegi ca si altii in afara de tine pot spune aberatii;

milu56

Cred ca nu e timp de aberatii,mai degraba de colaborare si experimentari,intai sa vada fiecare de ce este in stare si tot mai sunt scapari.Orcum oamenii cu renume nu s-au ocupat de asaceva,eu dece sa iau in seama pe toti care nu stiu pe ce lume traiesc,daca am ceva de spus spun dar cui nui place sa nu ma bage in seama.I-MI IUBESC MESERIA SI VREAU SA PROSPER,E MAI IMPORTANT DECAT TOATE ANOMALIILE.SA AVETI SUCCESE DRAGI COLEGI STUPARI.