Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

bismark

    Ai grija la degustari sa nu se invete de mici.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

calmusdaniel

 O matrita de facut botci din ceara de la colegul nostru Marian Sima .O inventie minunata si foarte utila.

Eduard Rotaru

Citat din: calmusdaniel din Octombrie 23, 2015, 02:08:47 PM
O matrita de facut botci din ceara de la colegul nostru Marian Sima .O inventie minunata si foarte utila.

Greu te misti cu tehnologia :D
Confirm ca este foarte buna...o folosesc de 1 an si chiar merita. Vom vedea rezistenta in timp...eu am turnat cateva mii de botcute si parca incepe sa dea semne de "oboseala"

calmusdaniel

Citat din: Eduard Rotaru din Octombrie 23, 2015, 02:29:13 PM
Citat din: calmusdaniel din Octombrie 23, 2015, 02:08:47 PM
O matrita de facut botci din ceara de la colegul nostru Marian Sima .O inventie minunata si foarte utila.

Greu te misti cu tehnologia :D
Confirm ca este foarte buna...o folosesc de 1 an si chiar merita. Vom vedea rezistenta in timp...eu am turnat cateva mii de botcute si parca incepe sa dea semne de "oboseala"
Ma misc greu pentru ca intru de pe telefon ,nu mai sunt asa de tinerel,vrei ca matrita aia sa te tina o viata?Il lasam pe Marian fara clienti,la cat costa vinzi doua borcane de miere si iti cumperi una

G. Iulian

Citat din: calmusdaniel din Octombrie 23, 2015, 01:51:47 PM
Iata si ajutoarele mele la facut tuica :-)

S-a impus o limita de varsta la ajutoare, astfel produsul final ramane intact.  :)  :hi:  :hi:  :hi:

Florin94

Citat din: calmusdaniel din Octombrie 23, 2015, 01:51:47 PM
Iata si ajutoarele mele la facut tuica :-)
Cazanu ala....cam frumusel

pirates

#1296
Sa traiti Nea Daniel, am si eu o intrebare in legatura cu apivirolul forte, cand il administrati toamna?

calmusdaniel

Citat din: pirates din Octombrie 25, 2015, 08:47:12 PM
Sa traiti Nea Daniel, am si eu o intrebare in legatura cu apivirolul forte, cand il administrati toamna?

Dau in toamna, in primavara si pulverizez si intre culesuri.
Toamna le dau cand incep sa le restrang. :hi:

pirates

Citat din: calmusdaniel din Octombrie 26, 2015, 08:08:45 AM
Citat din: pirates din Octombrie 25, 2015, 08:47:12 PM
Sa traiti Nea Daniel, am si eu o intrebare in legatura cu apivirolul forte, cand il administrati toamna?

Dau in toamna, in primavara si pulverizez si intre culesuri.
Toamna le dau cand incep sa le restrang. :hi:
Multumesc pt raspuns, scurt si la obiect. Eu am pulverizat acum pentru prima oara, inainte de impachetare, rezultatele le voi vedea in primavara, vreau sa urmez prospectul de pulverizare, sa vad si rezultatele, daca vor fi si culesuri bune, sa nu mai intampinam greutati cum a fost la floarea soarelui, depopulari, acumulare hrana iarna la limita, etc.Iernare usoara sa aveti!

Dan Pașca

Nea Daniel,imi zici si mie te rog cantitatile care le folosesti in pasta care o dai cu lingura pt.stimulare,  la1kg, de miere sau la orice cantitate.,Vreau sa incerc si eu in primavara.Multumesc.Sanatate.

calmusdaniel

La un kg miere se pun 100g lapte praf cu continut de proteina peste 30%,50g drojdie de bere ,si pe kg de amestec 40ml protofil si 2 g apicomplex.
Bine ai venit in clubul lingurarilor! :rotfl:

bio

Citat din: calmusdaniel din Noiembrie 28, 2015, 05:10:58 PM
La un kg miere se pun 100g lapte praf cu continut de proteina peste 30%,50g drojdie de bere ,si pe kg de amestec 40ml protofil si 2 g apicomplex.
Bine ai venit in clubul lingurarilor! :rotfl:

....lume noua...:)

..ai reparat "fieratania"- (calculatorul)..???...

calmusdaniel

N-am lipsit,dar am zis sa comentez mai rar,ca m-a sunat un forum-ist pe la 4 dumineata sa faca misto de mine,un nebun.
Am reparat fieratania dar acum scriu de pe telefon! :hi:

bio

..4 dimineatza..?...

....  =))...

G. Iulian

Unii beau până târziu. Ce să mai zici si cu anotimpul ăsta.  :rotfl: