apa la punga sau cu galeata

Creat de hur, Februarie 07, 2019, 01:58:55 AM

« precedentul - următorul »

hur

Am vizionat cateva filmulete in care apicultorii serveau albinutele cu apa la punga ,dar cel mai interesant mi s-a parut dusul administrat cu cca 2 litri de apa direct pe ghem. Nu cred ca in natura albinutele beneficiaza de un asemenea lux dar in stupina se mai gaseste. E prima oara cand aflu despre asta desi nu sunt tocmai nou pe pamant , dar se pare ca tot timpul inveti lucruri noi.
  Oare sunt toate bune. Dvs.ce credeti?  Aplicati si dvs pungute cu apa sau dusuri calde?
Pot totul în Hristos care mă-ntăreste

G. Iulian

Filmul în care se aruncă cu apă în stup este o parodie, omul nu are albine acolo.

hur

Am intalnit tot felul de oameni si am lucrat cu tot felul de oameni. Totul e posibil ,mai ales la romani.
Pot totul în Hristos care mă-ntăreste

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

hur

Despre punga ce parere aveti, e necesar?
Pot totul în Hristos care mă-ntăreste

Eugen B

nu am stiudiat asa ceva , dar nu imi pare ok
ce zici tu e la sirop sau altceva, nu are albina nevoie de 2l de apa acuma

relutu


Closcutz

Ce sa va mai chinuiți cu apa la punga!? Puteți folosi direct saci menajeri sau și mai bine daca aveți un canal sau o piscină se rezolva mai repede ,,lipsa de apa"!  :nudie:

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

mape 48-petru manea

Deci si albina este un animal---in legea apiculturii asa o sa ramana.Anumiti parlamentari o sa aduca filmiletul cum se adapa albinele

teoalbina

filmuletul cu pitza cred ca e facut la caterinca  :nono:

roi_ag

Păi ce putea fi altceva decât  caterincă  ?

stefanm

cea ce stiu e ca nu stiu nimic! Socrate