CE AI FACUT AZI IN STUPINA ???

Creat de Bătrânul, Noiembrie 22, 2013, 11:00:54 AM

« precedentul - următorul »

apivasmob

Citat din: Aurelian A. din Decembrie 24, 2014, 07:47:46 PM
Iarna calda,la fel ca anul trecut...sa speram ca anul ce o sa vina nu o sa fie la fel de prost ca asta ce a trecut  :D
Nu cobi.
Sanatate tuturor apicultorilor

gore

Ieri si azi in stupina a fost primavara. Albinele zburau fericite si faceau curat in stup, temp. 14 grade. Cred ca vom mai prinde o fereastra pe la sfarsitul lui ianuarie.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

stefan1

Citat din: stefan1 din Decembrie 24, 2014, 07:17:41 PM
  ...
Tot a fost zbor, ba o familie fura de undeva, de la distanta, ca pe directia in care zburau doar cam la 1 km stiu eu ca sunt stupi! Si la 7,5 grade, spre seara, continuau sa mai vina albine. Aceeasi familie a mai furat si in noiembrie, tot in stilul asta.

 
Citat din: ioanardelean55 din Decembrie 24, 2014, 07:36:22 PM

Si D.N.A-ul ce face ?...... :hi: :hi: :hi: :hi:

  DNA-ul asteapta sa fie paguba mai mare. Dar se poate ca paguba mai mare sa fie la mine daca familia de la care fura are vreo boala!      :hi:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

ioanardelean55


  Arest preventiv , .................... Dar .....NU la domiciliu. :nono:

octav

Citat din: gore din Decembrie 24, 2014, 07:56:33 PM
Ieri si azi in stupina a fost primavara. Albinele zburau fericite si faceau curat in stup, temp. 14 grade. Cred ca vom mai prinde o fereastra pe la sfarsitul lui ianuarie.

Unde ai stupii? In Focsani, sau pe langa?
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

istodorescu vasile

acum s-a asternut un strat de zapada  peste dealurile mehedintiului,dupa o perioada nefiresc de calda cind albinele au efectuat zboruri de curatire. anul trecut nu a fost zapada , si am avut un an apicol mediocru. sper ca anul ce vine sa fie mai imbelsugat pentru toti stuparii!!!!

aditza_71

Da asa speram toti ca 2015 sa fie un an mai imbelsugat pentru toti apicultorii.

crisian-nicolae

Ca sa alung plictiseala am......
LA MULTI ANI!!

dany 1

Azi   am  fost  la  stupina ,  care  o  am  amplasata in  gradina din  spatele  casei, sa  inlatur  zapada  de  la urdinisurile stupilor .  In  timp  ce  faceam  treaba  asta , a  iesit  vecina  din  casa   intr-un  capod ..........foaaaaaarte   frumos. :)  . A  fost  pt  prima  data  in  acest an  cand  mi-a  parut  rau  ca a  venit  iarna  si  avem  multa  zapada     ))/       :) :) :) :) 
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

bio

Citat din: dany 1 din Decembrie 30, 2014, 04:52:54 PM
Azi   am  fost  la  stupina ,  care  o  am  amplasata in  gradina din  spatele  casei, sa  inlatur  zapada  de  la urdinisurile stupilor .  In  timp  ce  faceam  treaba  asta , a  iesit  vecina  din  casa   intr-un  capod ..........foaaaaaarte   frumos. :)  . A  fost  pt  prima  data  in  acest an  cand  mi-a  parut  rau  ca a  venit  iarna  si  avem  multa  zapada     ))/       :) :) :) :)

:bravo:... si tu sigur te-ai bagat in seama cu vecina sa ii oferi asa drept cadou de Craciun un borcanel cu miere ca merge la cafea ....

las-o naibii de zapada... ..te-ai dat la birfa cu vecina..?

oroles

Citat din: bio din Decembrie 30, 2014, 05:48:25 PM

:bravo:... si tu sigur te-ai bagat in seama cu vecina sa ii oferi asa drept cadou de Craciun un borcanel cu miere ca merge la cafea ....

las-o naibii de zapada... ..te-ai dat la birfa cu vecina..?

Tot batranii au mai multa experienta! Noroc ca te invata bio. :P Vad ca el are strategii.
:rotfl: =))
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

bio

..nu vezi ca nu mai este ON.. =))

cred ca in secunda 2 cum i-am dat pontul era deja la gard la vecina cu borcanul de miere in mina... =))

Acum cred ca este invitat la caldurica, la ... la o cafea cu vecina..

crisian-nicolae

Este cumva vaduva, sauvecinul este surd si orb? =))

dany 1

Citat din: crisian-nicolae din Decembrie 30, 2014, 06:37:22 PM
Este cumva vaduva, sauvecinul este surd si orb? =))

Vecinul  e  baiat  bun,  bea  apa  dimineata =))    .Asta  vara  vecina  se  s-a  suparat  ca  a  fost  intepata  de  o albina ,  sunt  curios  daca  o  s-o intepe  un  trantor  ce-0  sa  zica =)) =)) =))
  Dat  tu  de  ce  ma  intrebasi  daca  e  vaduva ,  ai  vreun  gand? =))
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

crisian-nicolae

Este cam departe, si poate ma prinde viscolul. =))