CE AI FACUT AZI IN STUPINA ???

Creat de Bătrânul, Noiembrie 22, 2013, 11:00:54 AM

« precedentul - următorul »

paul1

Ideea era ca nu vreau sa se simta nimeni jignit din cauza mea si cu atat mai mult Apiardealul ca si comunitate. Nu am avut in intentie acest lucru. Singura mea intentie in speta cu pricina, a fost sa-l trag putin de maneca pe Oroles. Atat! Restul sunt ... speculatii !
Cat despre experientele pe care le-ati avut fiecare dintre voi pe Stuparitul, e strict problema voastra pe care v-o gestionati fiecare dupa cum credeti de cuviinta.
Romikele, strict in ceea ce te priveste, te apreciez in mod deosebit pentru atitudinea pe care ai avut-o la adresa mea, mai ales dupa "derapajul"pe care l-am avut la adresa ta "glumind"pe seama atacurilor cibernetice la care era supusa platforma Apiardeal !  =D>

bio

Citat din: romikele din Decembrie 05, 2014, 11:07:05 PM
Problema ....este ca ... In continuare se face cenzura pe linkuri cu tematica apicola de la noi, desi aici nu ne sfiim sa le pronuntam numele sau sa-i citam.
.....

.... :lol:.. Daca fac asta, nu este frumos.


marian sima

Citat din: paul1 din Decembrie 06, 2014, 10:59:26 AM
Ideea era ca nu vreau sa se simta nimeni jignit din cauza mea si cu atat mai mult Apiardealul ca si comunitate. Nu am avut in intentie acest lucru. Singura mea intentie in speta cu pricina, a fost sa-l trag putin de maneca pe Oroles. Atat! Restul sunt ... speculatii !
Cat despre experientele pe care le-ati avut fiecare dintre voi pe Stuparitul, e strict problema voastra pe care v-o gestionati fiecare dupa cum credeti de cuviinta.
Romikele, strict in ceea ce te priveste, te apreciez in mod deosebit pentru atitudinea pe care ai avut-o la adresa mea, mai ales dupa "derapajul"pe care l-am avut la adresa ta "glumind"pe seama atacurilor cibernetice la care era supusa platforma Apiardeal !  =D>

Paulica nene i-ti spun LASANE.tu vii dintr-un mediu unde PUPINCURISMUL e virtute,vii dintr-un mediu in care un nebun jigneste femeile pentru ca nu i-au raspuns la avansuri pe strada.
Aplaudati prostia nebunului pentru ca este preten cu propietarul forumului.
Si cum spunea Cristian Ionita pe stuparitul moderatori sant imaturi si tembeli.

Din acest mediu nu are cum sa iasa ceva bun,asa ca nu conteza cea ce spui pe acolo .


Si din tema apicola. :)Rezistenta la rupere a apicultorului. :rotfl: =)) =)) =))


e: INTREBARI ADRESATE ADMINULUI

Mesajde paul » 26 Noi 2014, 20:21

        mircea scrie:Paule, daca e sa fim cinstiti pana la capat trebuie sa recunosti ca si tu ai postat um mesaj provocator in acel subiect. Nu e bine si nici corect din partea ta.


Recunosc ... asa este !
I-am testat "colegului"... rezistenta la "rupere"! Se pare ca ... nu rezista deloc !
N-am nimic impotriva sa-mi primesc pedeapsa pentru provocare !


Asta este adevarul de pe stuparitul,expui un mesaj apicol si vine ghita lustrangiul de ghete al mai marilor de acolo si i-ti testeaza rezistenta la rupere. :zzz:




Mihai Sergiu

#1488
Din cauza ca nu am mai putut introduce intr-o familie orfana matca am impartit familia respectiva la 2 roi. Ieri avand o vreme frumoasa si albinele ai iesit pe afara am vreut sa restrang roii la care am adaugat ramele din familia orfana. La control am gasit oua si puiet larvar  :yahoo_cry: . Pe FB am fost contestat ca nu se poate asa ceva si ca pozele sunt o facatura.

Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

oroles

Citat din: paul1 din Decembrie 06, 2014, 09:11:49 AM
Citat din: romikele din Decembrie 05, 2014, 11:07:05 PM
Problema unora de pe stuparitul este ca nu pot trece peste un anumit retard, datorita caruia jignesc in continuare Apiardealul, chiar si cand nu-i bagam in seama.
Romikele, eu sunt responsabil de problema in discutie. Iti dau cuvantul meu ca n-am avut in intentie sa minimalizez sau sa jignesc Apiardealul , mai ales ca o mare parte din membrii de acolo sunt si aici printre care si eu, ci am vrut doar sa-i trag presul de sub picioare lui Oroles. Fiind cu musca pe caciula, n-a sesizat capcana si ... a facut-o de oaie. Prin "cititorii nostri sunt mai destepti decat ai lor"am vrut sa-l pun intr-o pozitie incomoda, mesajul subliminal fiind acela ca n-a inteles ceea ce a vrut sa spuna Gica Mosul, pe care fie vorba intre noi, l-a luat cam luat in balon ! Ca el si altii au interpretat ca-i o jignire adusa Apiardealului, e treaba lor. Fiecare gandeste dupa cum traieste !
Am vrut sa stii de la mine cum stau lucrurile si daca consideri ca am jignit cu ceva, n-am nici o problema in a-mi cere scuze tuturor celor care s-au simtit vexati ! De retinut un element important, nicaieri in speta respectiva n-am pomenit ABSOLUT NIMIC de Apiardeal !
Paul1, m-ai provocat si ti-am raspuns cu trebuie. Eu zic sa nu te mai impaunezi atat. Ma doare undeva de "capcanele voastre. Eu sunt dintr-o bucata si zic omului verde in fata cand ma supara. Cat despre Gica Mosu, sa "puna mana sa citeasca niste almanahe" ca la modul in care scrie nu are mai mult de 10 clase si alea facute in buna parte pe la crasma de langa scoala. Cred ca cei de pe stuparitul nu au avut ce face cand m-au banat. Isi vor da seama cu timpul. Nu e vorba de un cont amarat ca in 2 minute imi fac altul si pot sa va fac pe toti cu spume... Öricum nu asta e scopul si opinia mea despre forumul stuparitul mi-a fost confirmata. Nu ca as fi avut nevoie de vreo experienta...

Jignirea a fost cat se poate de evidenta si nu mai incerca sa iti mai speli pcatele ca toti au inteles acelasi lucru.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

un OM

D-le Sima, ce faci dumneata aici?
''Mesajde Cristian IONITA » 06 Oct 2014, 22:10
pana cand o sa avem parte de moderatori tembeli si imaturi care sterg / editeaza posturi fara explicatii?

Acum ma intreb .
Daca moderatori sant tembeli si imaturi oare cum o fi restul? :roll:

Demuuult spuneam ca acolo se modifica la greu mesaje".
Nu iau apararea nimanui, dar dreptatea sa fie peste tot.

marian sima

Draga un OM de foarte  multe ori forumul stuparitul s-a comportat ca un trib.

Cand cineva de pe aici le pasea pragul automat era atacat in mod josnic.

Omul era luat in colimator si intins asa cum spune chiar Paul .

Acest forum tribal ajunsese la un moment dat de ii spunea  capeteniei ''MARE SEF".

Modificarea mesajelor si stergerea lor este arma lor de atac.

Poti sa le ei apararea,eu le-am spus in fata ce sant ei asa ca sa stea in banca lor si sa nu mai i-si dea cu parerea despre altii.









Eugen B

Cradle stai linistit, pe FB sunt foate multi meseriasi. Eu de cateva zile bune nu mai postez nimic de apicultura acolo, si tot mai rar si aici. Fiecare stie ce are in stupi si butoaie. Vedem la anu ce va fi, pana atunci stupii au de trecut peste o iarna mai grea sau mai usoara, vom trai si vom vedea.

un OM

D-le Sima eu cel putin ma simt , inca, jignit. Ramane la latitudinea d-voastra sa faceti ceva. Ca aveti o problema cu moderatorii foarte bine, este dreptul d-voatra, dar altfel nu esti mai bun decat altii. Sanatate.

cocobeny

Ieri am fost pe la stupina si am facut un control la cateva familii (sase la numar) si nu mica mi-a fost mirarea sa vad ca la vreo patru familii au fost cateva albine sus, la o familie a fost cam pe doua rame albine sus, si la celelalte se vedeau cateva intre rame da aproape sus, oare care o fie problema lor, afara era cam 5 grade, au terminat din papa asa repede sau....?   :roll: :hi:
Cine nu munceste la tinerete, n-are la batranete.

cornelioandanciu

Citat din: cocobeny din Decembrie 06, 2014, 08:54:27 PM
Ieri am fost pe la stupina si am facut un control la cateva familii (sase la numar) si nu mica mi-a fost mirarea sa vad ca la vreo patru familii au fost cateva albine sus, la o familie a fost cam pe doua rame albine sus, si la celelalte se vedeau cateva intre rame da aproape sus, oare care o fie problema lor, afara era cam 5 grade, au terminat din papa asa repede sau....?   :roll: :hi:
Daca afara este mai caldut, , albinele se desfac din ghem si le vezi si deasupra ramelor.Daca ai avut rezerve suficiente nu trebuie sa-ti faci griji.
Va salut.

marian sima

Prietene OM cand o comunitate accepta ca o persoana nevinovata sa fie tachinata intinsa pana se rupe de catre un   membru al comunitati sau un grup acea comunitate de oameni se fac partasi la cea ce se intampla .

Pe forumul stuparitul este un grup care se autointituleaza'' Lupii''acestia sareau in spatele unuia sau al altuia si nu-l lasau in pace.

Unii dintre ei sant chiar niste lupi plini de rabie.

Oroles nu a este singurul patit.

Chiar o domnisoara ca Ailime a fost jignita si nu se mai regaseste printre domniile voastre.
De altfel aveti chiar un topic cu ''CEI CARE NU MAI SCRIU".

Un om corect condamna nedreptatea asa ca pretinsa dv dreptate de pe aici de ce nu o impartasiti si pe acolo?

Sau provocarile fara nici o noima e ceva normal si corect pe acolo?
Dar banarile survenite in urma provocari?
O zi banare pentru provocator si banare mai mare pentru provocat.

Asa ca da-mi voie sa ma intreb .Cum o fi restul?Restul care se fac partasi nedreptatilor infaptuite de moderatori si de cei din mijlocul lor.

Cat despre bunatate,nu e cazul sa manifesti bunatate cu anumiti indivizi deoarece o iau drept slabiciune.

Are cine sa judece bunatatea mea si acela nu esti dumneata.


un OM

Jignirea nu este mai buna sau mai rea cand faci parte din vreo haita, nici cand esti un lup singuratic. Nu are vreo justificare prin ea insasi.
Dincolo de alte nacazuri astazi m-am plimbat printre stupi. Deocamdata bine. Vremuri mai proaste pot veni insa oricand.

marian sima

Prietene ca jignirea nu are vreo justificare poti sa le-o spui colegilor tai de pe stuparitul.
Aveti printre voi un individ care jigneste apicultori si apicultura in ansamblu cu toate ca individul nu are nimic in comun cu apicultura.

Cand o bransa accepta jigniri in cadrul ei de la o persoana care este in afara bransei acea bransa nu are nici o valoare.

Asa ca nu mai face nazuri cu jignirea voi cei de pe stuparitul va autojigniti singuri prin incapacitatea de a va apara colegi de injuriile si calomniile unui parvenit care nu are nimic deaface cu apicultura.

Cat despre stupi la ce stiu ca am lasat in stupi nu trebuie sa am curiozitati deocamdata,baiul este vremea urata si faptul ca de doua luni albina sta in stup si soarele nu s-a ma vazut pe cer.