Pagina lui tuturicius

Creat de tuturicius, Mai 15, 2015, 05:59:10 PM

« precedentul - următorul »

MirceaCalin


tuturicius


MirceaCalin

Citat din: MirceaCalin din August 23, 2016, 08:10:46 PM
Cum Doamne se numeşte planta de la min. 0:30 care "mimează" păpădia ?...


tuturicius

Nu am nici cea mai mica idee. In general nu cunosc prea multe plante.

tuturicius

Record absolut si medalia de aur la productia de Varroa. Colecta dupa 6 zile de fitile cu scabatox.

MirceaCalin

Aş fi interesat de metodă, cantităţi, mod de lucru (dacă se poate)...

tuturicius

Citat din: MirceaCalin din Septembrie 10, 2016, 02:37:36 PM
Aş fi interesat de metodă, cantităţi, mod de lucru (dacă se poate)...
unul pana la  trei fitile de 13 mm cu 0,25 ml scaba/bucata plus ulei pana la cat cuprinde fitilul; fitilele de pe mercerie.online sau cam asa ceva.

tuturicius

Mi-am luat jucarie noua

Porfy66

Arata super! Sa faci cat mai multe inseminari artificiale! Acum stiu de unde imi voi cumpara matci de calitate! :)
:bravo:

Closcutz

Citat din: Porfy66 din Septembrie 24, 2016, 02:34:30 PM
Arata super! Sa faci cat mai multe inseminari artificiale! Acum stiu de unde imi voi cumpara matci de calitate! :)
:bravo:
[/quote
    Ala e microscop! Dumnealui e preocupat de sporii de nosema...deocamdata trebuie sa te multumesti cu analize de nosema...matcile pe alta tura...

tuturicius

Este o lupa stereo pe care am sa o folosesc la inseminari instrumentale. Pt nosema se foloseste microscopul.

pistol28

Citat din: tuturicius din Septembrie 24, 2016, 06:34:21 PM
Este o lupa stereo pe care am sa o folosesc la inseminari instrumentale. Pt nosema se foloseste microscopul.

daca stiecineva, nosema la cat se mareste pentru a fi vizibila ?
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

tuturicius


pistol28

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

L. Apis

Si eu am albina nervoasa, daca merg cu afumatorul il ataca si pe acesta ,dar nu cred ca vreau sa le schimb pentru ca sunt si foarte harnice. De obicei deschid stupul, ma retrag putin pana se mai linistesc si apoi lucrez cu miscari foarte foarte lente evitand miscari pe deasupra stupului(ca e durere). Desi raspunsul este foarte tarziu, poti incerca.M-as bucura sa mearga.
Cu stima,