Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

apivasmob

Dragos ai mp cu cateva oferte.
Sanatate tuturor apicultorilor

D006

Citat din: calmusdaniel din Ianuarie 21, 2015, 05:50:03 PM
Dragos,si de data asta te-a rezolvat nea Bio!Suna-l ,pt ca are pe cineva care are un malaxor de  vanzare.Daca nu ai nr lui ti-l dau eu,ca vorba aia,prietenul la nevoie se cunoaste. :hi:
Daniel eu nu vad ce scrie "nea Bio" , forumul imi ofera aceasta posibilitate . Pur si simplu pentru mine nu exista userul respectiv.

oroles

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 21, 2015, 02:58:03 PM
Caut un malaxor precum cel din clipul de mai jos :

Strabunicul avea o vorba: "Daca ai nevoie de un kilogram de carne nu cumperi un vitel intreg."  Cei de la Cora au astfel de malaxoare in laboratorul de patiserie. Eventual ai putea negocia cu ei sa iti faca aluatul. Nu cred ca dureaza mult si stiu ca sunt deschisi si la astfel de propuneri. Daca nu ai alternative pe net.

http://olx.ro/oferte/q-malaxor/
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

calmusdaniel

Intr-adevar e si asta o optiune dar cred ca ar trebui sa mai lasam de la noi cateodata,si sa nu punem la inima.Sanatate la amandoi!

bio

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 21, 2015, 07:44:28 PM
...
Daniel eu nu vad ce scrie "nea Bio" , forumul imi ofera aceasta posibilitate . Pur si simplu pentru mine nu exista userul respectiv.

Esti jalnic....,stai linistit Dragoshe, ca "nu te voi acuza de plagiat"... pune si aplica ce ai vazut la nea Bio ca aia este apicultura profesionista.

Daca dupa 40 de ani de apicultura acum ai descoperit ca exista  malaxorul .... imi dau seama cit de avansat in apicultura, cit de perspicace poti fi... =))..pune si fa ce vezi la mine ca va fi OK...si stai linistit ca nu stau in multumirile tale.

....lasa pungile de sirop date aiurea in ianuarie ... ma astept ca anul acesta sa faci stimulare ca la nea Bio ma refer si la ce dai--adica turta proteica- si mai ales cind dai--adica sfirsit de februarie, dar mai bine daca este iarna lunga inceput de martie-... Abia astept filmarea respectiva si atunci pot spune ca ai invatat oleaca  de  apicultura.. .

D006

#9095
Continuare la visul american :
http://www.youtube.com/watch?v=ncTeNtJ2efo

Imi place la maxim bucovineanul nostru !

Buzoianu

Citat din: bio din Ianuarie 21, 2015, 08:35:54 PM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 21, 2015, 07:44:28 PM
...
Daniel eu nu vad ce scrie "nea Bio" , forumul imi ofera aceasta posibilitate . Pur si simplu pentru mine nu exista userul respectiv.

Esti jalnic....,stai linistit Dragoshe, ca "nu te voi acuza de plagiat"... pune si aplica ce ai vazut la nea Bio ca aia este apicultura profesionista.

Daca dupa 40 de ani de apicultura acum ai descoperit ca exista  malaxorul .... imi dau seama cit de avansat in apicultura, cit de perspicace poti fi... =))..pune si fa ce vezi la mine ca va fi OK...si stai linistit ca nu stau in multumirile tale.

....lasa pungile de sirop date aiurea in ianuarie ... ma astept ca anul acesta sa faci stimulare ca la nea Bio ma refer si la ce dai--adica turta proteica- si mai ales cind dai--adica sfirsit de februarie, dar mai bine daca este iarna lunga inceput de martie-... Abia astept filmarea respectiva si atunci pot spune ca ai invatat oleaca  de  apicultura.. .
Cand vb Dragoș de albine ........parca e ceva.......împiedicat......nesigur.......aiurit!
Noroc cu zaharul asta ca este ieftin si nu ai nevoie de mare pricepere!!!

Buzoianu

Februarie dupa ultimul zbor - turta proteina 15%(miere-polen sau inlocuitori) pana la apariția             polenului in natura.
Dupa,sirop zahăr : zilnic,la o zi,la 3,la 5 cum poți .


In 100 de ani inveti si tu???????
Hai ca poți ..........DOTORE!!!

D006

#9098

bio

Citat din: Buzoianu din Ianuarie 21, 2015, 09:11:27 PM
Februarie dupa ultimul zbor - turta proteina 15%(miere-polen sau inlocuitori) pana la apariția             polenului in natura.
Dupa,sirop zahăr : zilnic,la o zi,la 3,la 5 cum poți .


In 100 de ani inveti si tu???????
Hai ca poți ..........DOTORE!!!

Sal Buzoiene...

..las-o mai usor cu sfaturile pentru D2006,....ca te trece nea' D2006 una-doua la "scirbe" .

Vrei sa ii dai un sfat dl-ui Dotore incearca in limba rusa sau turca ca doar aia stiu apicultura .. Romanii nu prea stiu apicultura.

Caragiale..??..unde esti maestre ???...sa vezi cum unii apicultorii romani ai  anului 2015 cu o dau o turcisme...o dau in gavarit paruski ca romana "le pute".

APIS PARASCHIV


calmusdaniel

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 21, 2015, 09:24:39 PM
Daniel e pe meserie !

https://www.youtube.com/watch?v=jY8YDqKJoYE
Stai sa vezi ce achizitie mi-am facut iarna asta,o ditamai lingura de la chinezi!O sa fie marca inregistrata! =)) =))

Buzoianu

Citat din: calmusdaniel din Ianuarie 21, 2015, 10:03:21 PM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 21, 2015, 09:24:39 PM
Daniel e pe meserie !

https://www.youtube.com/watch?v=jY8YDqKJoYE
Stai sa vezi ce achizitie mi-am facut iarna asta,o ditamai lingura de la chinezi!O sa fie marca inregistrata! =)) =))
Tu cu lingura
Dragoș cu ......furtune,plutitoare......cisterne
Ce sa mai........concurenta neloiala!!

PACO

Unul cu lingura, altul cu furtunul iar tu cu gargara, chiar ca nu mai este nici o concurenta loiala !

maximotgv

Citat din: PACO din Ianuarie 22, 2015, 11:14:33 PM
Unul cu lingura, altul cu furtunul iar tu cu gargara, chiar ca nu mai este nici o concurenta loiala !
Numai din gargara a facut 41 de mesaje! Mai are putin si ajunge great veteran fara sa spuna sau sa arate nimic. Poate-i trage frana vreun administrator.