Reconditionare si dezinfectare stupi

Creat de whiteleif, August 15, 2013, 08:42:27 PM

« precedentul - următorul »

Kiwi Bee

Celui carui i se merita sa reconditioneze stupi vechi ii recomand sa dea un anunt aici pe forum precum colecteaza stupi vechi de la toata lumea din tzara si precis va gasi multe.... 100 de stupi pe an gratis minim. Eh, transportul nul calculam caci mergind prin pastorale treci si pe la cel care iti da 1-2 stupi. Apoi toata iarna ai ce reconditiona.

sandupop

Citat din: pharaonu75 din August 16, 2013, 09:17:36 AM
Citat din: oroles din August 16, 2013, 08:41:01 AM
... Si nu ca as fi eu gica contra, dar...

Total costuri reconditionare [/b]= Costul de achizitie (100 ron) + total reparatii (68 ron) = 176 ron. ...

Hai sa fiu eu gica contra! Cum ai facut adunarea? Ca eu am facut-o de vreo 5 ori (adunarea) si tot 168 imi da! =)) =)) =))
:offtopic: =)) =)) poate oroles e prieten cu Roberta Anastase,.... :rotfl:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

oroles


[/quote]
:offtopic: =)) =)) poate oroles e prieten cu Roberta Anastase,.... :rotfl:
[/quote]
Aha...
Te--ai prins ;)
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

sorinma

Avantajul la reconditionat este ca daca nu ai bucati  din cutie de inlocuit nu ai nevoie de prea multe scule.Nu e rau nici sa reconditionezi daca esti la primul contact cu tamplaria, bineinteles daca nu e praf lada.Ca si rezultat dupa ce o sa faci si cuti noi o sa ajungi la concluzia ca e mai putin de lucru la una noua si rezultatul e net superior,mai ales ca o faci si asa cum vrei
In concluzie e un inceput si reconditionarea...munca multa, rezultate modice cu costuri mici,nu strici mult material.
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde