BONFEED-Sirop de zahar invertit, produs de Agrana

Creat de dumitriu, Februarie 12, 2014, 05:30:55 PM

« precedentul - următorul »

reformistul

Citat din: dumitriu din Martie 17, 2014, 11:20:37 AM
Citat din: reformistul din Martie 15, 2014, 10:32:56 PM
In plus sunt neconcordante cu ce ati prezentat initial si ce reiese chiar si din rezultatele de la ICA!
Zahar invertit 55,73% ????? OOOOOauuuuuuu. mai sa fie! Parca era spre 78%!!!!!! Nu asa ati spus??
Probele pe care le-am facut initial in fabrica, pana la lansarea produsului, au avut un grad de invertire de 78%.
Puteam sa postez un buletin de analiza facuta in faza de inceput al lansarii produsului, dar am preferat sa anexez un buletin final facut de un laborator independent.

Ca sa clarificam pe toata lumea: In formula actuala produsul, pe care firma ce o reprezentati il comercializeaza, are un procent de invertire al zaharului de 55,73% ? Corect?


dumitriu

Citat din: reformistul din Martie 20, 2014, 11:30:28 AM
Ca sa clarificam pe toata lumea: In formula actuala produsul, pe care firma ce o reprezentati il comercializeaza, are un procent de invertire al zaharului de 55,73% ? Corect?
corect!

pad3

Citat din: dumitriu din Martie 20, 2014, 12:39:08 PM
Citat din: reformistul din Martie 20, 2014, 11:30:28 AM
Ca sa clarificam pe toata lumea: In formula actuala produsul, pe care firma ce o reprezentati il comercializeaza, are un procent de invertire al zaharului de 55,73% ? Corect?
corect!
mie la ceaun imi iese doar 50%   :yahoo_cry: :yahoo_cry: n-ai cum sa te pui don'le cu profesionistii  =)) =))
somnul ratiunii naste monstri

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

pad3

Citat din: sorinma din Martie 20, 2014, 06:30:19 PM
Ati facut analiza sau cum ati stabilit 50% ?

organoleptica  :P doar am spus ca nu-s profesionist. acum astept acreditare tuv, pe persoana fizica si iti fac si tie un set de analize  =)) =))

sper ca acum te prinzi ca e de caterinca  :dinti:
somnul ratiunii naste monstri

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

Karpetrusov

Citat din: dumitriu din Februarie 12, 2014, 05:30:55 PM
Incepand cu 1 Martie 2014, Agrana Romania produce si comercializeaza un nou sirop din zahar invertit sub denumirea de Bonfeed.
Pretul de vanzare la distribuitori (sau in magazinele apicole) va fi de maxim 4,5 lei/kg.
daca sunt intrebari, va raspund cu placere.
Anul apicol este quasi ratat. Peste o luna va trebui sa pregatim albinele pentru iernare. Inca se mai gaseste zahar <<Coronita >> la un pret bun. Din pagina web a firmei Agrana, am inteles ca poate fi un amestec din zahar de sfecla si de trestie de zahar. Dl Dumitriu ne asigura ca cele doua tipuri de zahar, sunt potrivite pentru hranirea albinelor, in cursul primaverii si al verii. Dar este la fel de indicat, pentru hranirea de completare din toamna? A folosit cineva, in mod exclusiv, zahar Coronita, pentru hranirile din toamna? Cum au iernat?
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

Oprea Valentin

Pret nou la siropul bonfeed - 3,5 lei/kg.

Cine doreste sa cumpere siropul cu tot cu galeata trebuie sa comande multiplu de 35 kg (galeata ramane gratuit apicultorului si poate fi folosita ulterior pt a depozita miere sau alte produse).
Poate fi achizitionat si vrac sau in pet-uri in orice cantitate este necesara apicultorului.

0755 805 775 orange
0720 186 181 digi
produsul poate fi comandat pe site-ul prisaca dobrogea

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dorindafi

daneee , tzie itzi este rushine sa le faci ori te scot banii afara din casa ?
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

bio


dan sebastian

Am vazut ca au scazut mult pretul. Daca e competitiv si iei si factura nu vad de ce nu am lua direct gata facute.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

pharaonu75

Ca turta, au Apifonda.
Eu astept un raspuns de la domnul Dumitriu, pe care l-am intrebat candva care este diferenta dintre Bonfeed si Apiinvert, deoarece ambele sunt produse de Agrana, ambele sunt siropuri, ambele sunt pentru uz apicol, dar preturile difera enorm!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

raspunsul este simplu , Apiinvertul e produs in occident iar Bonfeed-ul e fabricat la ... Roman .

pharaonu75

Chiar si asa... eu suspectez ca sunt diferente mari la compozitie, la procente, la materie prima...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube