BONFEED-Sirop de zahar invertit, produs de Agrana

Creat de dumitriu, Februarie 12, 2014, 05:30:55 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: dumitriu din Martie 17, 2014, 11:32:11 AM
Aveti vreo acreditare RENAR pentru indulcitorul pe care il promovati de cativa ani drept hrana pentru albine?Sa inteleg ca aceasta acreditare nu se aplica decat la firmele mari?

Chiar daca ma repet , nu promovez nici un produs , doar prezint ce folosesc eu. Da , Dulcofruct are buletine de analize efectuate in laboratoare acreditate RENAR , inclusiv pt. HMF si FRUCTOZA.

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Martie 17, 2014, 11:46:55 AM
Da , Dulcofruct are buletine de analize efectuate in laboratoare acreditate RENAR , inclusiv pt. HMF si FRUCTOZA.
Va rog sa le prezentati! Eu nu le-am gasit pe net.

D006

  se ofera doar partenerilor si clientilor mari.

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Martie 17, 2014, 12:39:07 PM
  se ofera doar partenerilor si clientilor mari.
De ce? E un document restrictionat?
Stiu ca vi s-a mai solicitat un astfel de document pe topicul dedicat indulcitorului respectiv. Acolo ati dat un raspuns de genul :"albinele nu au nevoie de hartii,le trebuie sirop".
Iar un forumist v-a raspuns ca apicultorii au nevoie de documente, ca sa vada ce cumpara.Apoi ati ocolit sa postati documentul respectiv, in stilul care va carecterizeaza.
Nu stiam ca astfel de documente se adreseaza numai unei categorii de clienti!

D006

  Atunci apicultorii sa cumpere Bonfeed , nu cred ca va deranjeaza acest lucru.
  PS. Bonfeed al carui HMF ramane o enigma ...

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Martie 17, 2014, 02:13:32 PM
  Atunci apicultorii sa cumpere Bonfeed , nu cred ca va deranjeaza acest lucru.
  PS. Bonfeed al carui HMF ramane o enigma ...
Apicultorii cumpara ceea ce doresc, e dreptul lor!
Totusi, ne puteti pune la dispozitie acel document din care sa reiasa analizele pe care le doriti pentru Bonfeed?
Mi se pare normal sa solicitati tot felul de acte lamuritoare pentru produsele vandute de altii.Asta din punct de vedere a apicultorului care este un potential client.Nu gasesc nimic in neregula cu asta.Pe topicul dedicat Apiinvert-ului mi-ati tot cerut analize certificate de laboratoare independente, etc.
Nu cred ca v-am raspuns atunci ca aceste documente sunt pentru parteneri sau clientii mari.
Era normal, ca atunci cand cereti un document sa fiti in masura sa prezentati un astfel de act si pe topicul dedicat indulcitorului pe care il comercializati.

viorel55

   Vedeti ca la Carrfeor zaharul a scazut la 2,99 lei/kg.

dumitriu

Citat din: viorel55 din Martie 17, 2014, 04:03:11 PM
   Vedeti ca la Carrfeor zaharul a scazut la 2,99 lei/kg.
Stiu de oferta de zahar. Cei care doresc sa cumpere, ar trebui sa se grabeasca, oferta este pe perioada 16-17 Martie!

D006


D006

Citat din: dumitriu din Martie 17, 2014, 02:57:16 PM
Totusi, ne puteti pune la dispozitie acel document din care sa reiasa analizele pe care le doriti pentru Bonfeed?

  Domnule Dumitru ori va faceti ca nu intelegeti ori chiar nu intelegeti ! Diferenta dintre noi doi este ca eu sunt un client la hrana pentru albine iar dumneavostra un angajat in promovarea acestor produse . Nu nu am nici un fel de obligatie fata de nimeni sa prezint ceva , dv. in schimb sunteti platit sa faceti acest lucru .
   Sa fiu mai explicit ; daca prin absurd , maine s-ar desfiinta si Agrana si Cirast si tot apisacazul , dumnoavostra ati deveni un somer in cautarea unui loc de munca iar eu tot APICULTOR as ramane . Am facut peste 20 de ani de apicultura fara apisacaz de la agrana sau de aiurea si m-am descurcat.

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Martie 17, 2014, 07:33:12 PM
   Sa fiu mai explicit ; daca prin absurd , maine s-ar desfiinta si Agrana si Cirast si tot apisacazul , dumnoavostra ati deveni un somer in cautarea unui loc de munca iar eu tot APICULTOR as ramane . Am facut peste 20 de ani de apicultura fara apisacaz de la agrana sau de aiurea si m-am descurcat.
In mare parte e corect ce spuneti, dar ne puteti pune la dispozitie acel document? As vrea sa nu divagam, presupun ca aveti un astfel de document din care sa reiasa analizele pe care le solicitati.
Poate intr-un viitor nu foarte indepartat ma apuc de apicultura, cine stie? Si atunci mi-ar prinde bine sa vad analizele de la indulcitorii comercializati in Romania.Iar D-voastra ca un indrumator in ale apiculturii, presupun ca imi puteti arata acel document pe care il solicit.Ce spuneti, il postati sau nu?Exista sau nu actul respectiv?

D006

Documentul respectiv se gaseste la sediul producatorului si poate fi consultat de orice client . Daca vreti sa va convingeit mergeti , cumparati dulco si cereti respectivul document , nimic mai usor.  Eu pe net nu public nici un document deoarece nu sunt angajatul respectivei firme.

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Martie 18, 2014, 08:36:59 AM
Documentul respectiv se gaseste la sediul producatorului si poate fi consultat de orice client . Daca vreti sa va convingeit mergeti , cumparati dulco si cereti respectivul document , nimic mai usor.  Eu pe net nu public nici un document deoarece nu sunt angajatul respectivei firme.
Preupun ca sunteti un cumparator al siropului respectiv, deci aveti documentul respectiv.Chiar daca nu sunteti angajat al firmei respective, avand in vedere ca recomandati pe forum acel indulcitor,puteti veni in sprijinul apicultorilor prin postarea documentului respectiv.
Vad ca imi propuneti sa cumpar ceva inainte sa vad ce cumpar.Adica nu pot vedea un act al unui produs decat daca il achizitionez?
D-voastra nu publicati pe net nimic, pentru ca nu aveti nimic!Si pe forumul dedicat siropului respectiv, cand vi s-a cerut sa postati actul respectiv, ati spus ca albinele nu au nevoie de acte.Si pana la urma nu ati postat nimic, lucru perfect normal, avand in vedere ca nu aveti nici un document!

D006

  Atat timp cat cel mai mare targ apicol din Romania , respectiv Blajul , are printre coloboratori si Dulcofructul nu-mi mai fac probleme in legatura cu calitatile sale. Daca domnul Mates lucreaza cu Dulcofruct nu mai are rost sa comentam.

pharaonu75

Domnul Mates lucreaza cu Dulcofruct din considerente de calitate a produsului sau din considerente economice?
Am fost si eu la Blaj, la un targ si am vazut expuse marfuri pe care mie mi-ar fi fost rusine sa le pun pe taraba... si totusi acei comercianti aveau stand la targ.

Tot respectul pentru domnul Mates si pentru ceea ce face, insa nu te agata de numele lui pentru a sustine ceva de nesustinut.
Tot la Blaj am vazut si Apiinvert si Apifonda si cu  siguranta voi vedea si NBonfeed, asa cum am vazut si alte suplimente ... asta nu inseamna ca daca o marfa este pusa pe taraba la targul organizat de domnul Mates, este regina in domeniu.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube