Targ apicol Bucurersti 2009

Creat de dragos2006, Iunie 23, 2009, 08:56:21 PM

« precedentul - următorul »

prisecarul

s-a stabilit un loc anume?
si eu sunt prezent sambata la targ.
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

Putem sa ne intalnim la ora 12 in fata la un stand acum depinde ce firma alegem . Pe mine cred ca ma veti recunoaste de la o posta...

skypi_0040

Aveti cumva un calendar cu targurile de apicultura din 2010?
Va multumesc. :hi:

viorel55

Citat din: dragos2006Eu vin sambata si probabil raman si duminica dimineata , din program am inteles ca partea care ne intereseaza pe noi este sambata.
Te intalnesti cu Ionita  ??? Daca da, as vrea sa fiu si eu de fata !!

D006

Nu cred ca Ionita ISI VA FACE PREZENTA sau cel putin nu in preasma mea. :rotfl:

D006

Vineri va fi vreun forumist la targ?

D006

Se pare ca nu voi avea norocul sa ma intilnesc cu apicultori din tara la acest targ.Ca si altadata vom trece unii  pe langa altii fara a ne spune macar un banal salut.

D006

MAPDR PARTICIPĂ LA A DOUA EDIŢIE A TÂRGULUI NAŢIONAL AL MIERII
În perioada 2-4 octombrie a.c., Ministerul Agriculturii, Pădurilor şi Dezvoltării Rurale, în colaborare cu Asociaţia Crescătorilor de Albine din România organizează a doua ediţie a Târgului Naţional al Mierii. Evenimentul se va desfăşura pe Platforma Apicolă Băneasa, B-dul Ficusului, 42, sector 1.
În cadrul acestui târg, un segment aparte va fi reprezentat de un stand de specialitate ,,Ecoagricultura", unde se va prezenta o largă diversitate de produse alimentare ecologice.
Pe parcursul manifestării vor fi organizate simpozioane şi seminarii pe diverse tematici apicole şi o masă rotundă privind agricultura ecologică. Cu această ocazie, alături de diferite sortimente de miere românească se vor afla şi alte produse ale stupului, suplimente alimentare, medicamente de uz uman şi veterinar şi produse cosmetice pe bază de produse apicole.
Scopul acestei manifestări organizate la nivel naţional este de a promova produsele apicole precum şi produsele agricole ecologice româneşti în vederea creşterii consumului intern ca pârghie importantă în dezvoltarea economică şi socială a sectoarelor respective.
Biroul de presă al Ministerului Agriculturii, Pădurilor şi Dezvoltării Rurale
Data publicarii: 28-09-2009

D006

Care veniti din Vaslui ?   Daca vreti sa inoptati vineri seara la Ramnic va astept cu drag !

janese

Citat din: teinegru64Vineri va fi vreun forumist la targ?
janese..intre 9-10..sambata
in ora asta da-mi un bip....0724321005...mi-ar face placere sa te cunosc! :hi:

D006

Vine cineva maine? Suntem 3 Vasluieni in jur de ora 10.

valy_cot

Citat din: fc_vasluiVine cineva maine? Suntem 3 Vasluieni in jur de ora 10.
Eu vin sambata
Tel 0766615731

viorel55

valy_cot,aduci si marfa sambata la targ ?

prisecarul

am plecat la bucuresti. maine ne vedem in targ.
:hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

cred ca vom fi un grup masiv de pe APIARDEAL !!!
FAC CINSTE LA BAIETII DE PE APIARDEAL !!!