Despre banari

Creat de stefan1, Ianuarie 25, 2015, 02:00:14 AM

« precedentul - următorul »

Gamma

Asa-i ca va era dor de mine mine ?  :zzz:. Nu multumesc, nu dau curs crezarii...
Am treaba.

dan sebastian

Arata impecabil stupina !!!  :bravo:
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

D006

Citat din: calmusdaniel din Ianuarie 27, 2015, 04:16:57 PM
Se vede ca stimabilul Dragos are memoria scurta,a uitat ca a inceput primul cu insulte(acum cateva luni)ma facea curva,fariseu,si multe altele.Daca vorbim despre desconsiderare ca om cred ocupi locul 1 si cu asta cred ca sunt de acord toti cei pe care nu ii scoti din pinguini. :qp:

Domnul meu ma confunzi !!! te rog sa revezi postarile , Dragos Gavrila nu te-a facut in nici un fel in care pomenesti tu ! Chiar sunt curios sa vad si eu respectivele postari ! Unde te-am insultat eu ? 
 

MOTANUL

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 27, 2015, 10:57:27 AM
PS. Ai idee cine sunt fondatorii ?

Hai sa va traduc eu; Dragos este destept, este o valoare, are topicul cu cele mai multe vizualizari (astea  sunt deja afirmate) si este si fondator.
Asta vrea el sa afirme el aici. (in cadrul unor stereotipuri mai ample din mintea lui - da cu mecanisme previzibile  :D).

Dintr-un motiv sau altul lucrurile asa stau (moderatorii ii confera un statut privilegiat). Asta nu e doar in mintea lui - e si in realitate.
Aici ar fi o mica problema.
Acum imi explic de ce a avut un limbaj nepotrivit in mai multe rânduri fata de mine (fara sa-i raspund cu aceeasi moneda) si nu a patit nimic. E adevarat ca nici nu am raportat nimic ca nu am vrut sa incarc moderatorii cu prostii.
L-am vazut injurand mai multa lume - si tot nimic...
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

D006

Citat din: MOTANUL din Ianuarie 27, 2015, 04:35:32 PM
L-am vazut injurand mai multa lume - si tot nimic...

  Nu vii tu asa cu o lista cu toate persoanele injurate de mine ?   hai sa vedem cate sunt doar conturi anonime sau clone !

MOTANUL

Eu nu consider ca ai voie sa injuri pe nimeni - nu fac departajare intre clone; anonimi si alti membrii (fie ei si fondatori).
Vorbesc civilizat absolut cu toti. Sau pe argumente. Nu ii impart in fondatori si nefondatori, cu vizualizari mai multe sau mai putine, mai vechi sau mai noi etc.

Citat din: manga din Ianuarie 27, 2015, 04:26:48 PM
Am treaba.

+1
Tu esti anonim - e clar ca stupina aia e contrafacuta;
Nu are cum sa arate mai bine ca a lui Dragos   =))
E ceva in neregula.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

romikele

Citat din: MOTANUL din Ianuarie 27, 2015, 04:35:32 PM
... moderatorii ii confera un statut privilegiat ...

Esti total in afara problemei.
Contul dragos2006 a primit banari de-a lungul timpului cat nu poti tu duce, a fost chiar sters, dar la insistente ale unor personalitati marcante a fost reprimit.
La fiecare membru se face o balanta, intre ce aduce pozitiv si ce face rau, iar balanta trage baban in partea pozitiva.
Sanctiunile nu stau doar in banari, fara efect in toate cazurile actuale, deoarece cand banez pe cineva, sar altii de cur in sus ca sunt nazist.
Daca nu banez pe nimeni, iarasi nu e bine.
Toti vreti democratie, iar democratia inseamna sa fii in stare sa discerni ce e rau si ce e bun, sa ignori raul sau chiar persoanele care te deranjeaza, forumul are o astfel de functie.
Atat timp cat ea nu este folosita, da dovada ca reclamagiii nu fac altceva decat sa arunce cu rahat in sus si sa-i priveasca de dedesubt traiectoria descendenta...  :rusine:

D006

Citat din: MOTANUL din Ianuarie 27, 2015, 04:46:19 PM
Eu nu consider ca ai voie sa injuri pe nimeni - nu fac departajare intre clone; anonimi si alti membrii (fie ei si fondatori).
Te rog doua lucruri :
- o lista cu cei " injurati " , app , clona nu este "lume" .
- consulta dex-ul la verbul " a injura" .


Tu vii pe forum, , arunci o fumigenă si apoi spui că vorbesti civilizat ....

calmusdaniel

E posibil sa ai asa o memorie selectiva?i-ti amintesti ce vrei si ce nu,exista remedii pt asta gen  Ginko Biloba,asa ceva.Nu gasesti scris pt au fost sterse mesajele din perioada aia(septembrie)dar sigur cineva a citit atunci balacareala de la gura ta.Trezeste-te,razboiul e numai in capul tau!

romikele

Citat din: calmusdaniel din Ianuarie 27, 2015, 04:16:57 PM
Se vede ca stimabilul Dragos are memoria scurta,a uitat ca a inceput primul cu insulte(acum cateva luni)ma facea curva,fariseu,si multe altele.Daca vorbim despre desconsiderare ca om cred ocupi locul 1 si cu asta cred ca sunt de acord toti cei pe care nu ii scoti din pinguini. :qp:

Nu cred, sper sa fie o interpretare gresita...  :uimit:

D006

Eu nu am vorbit in viata mea urat despre Daniel Calmus , chiar in unele clipuri l-am apreciat pentru activitatea depusa. Nu stiu de unde a iesit bazaconia asta dar este o minciuna jenanta . Acum sa dai vina pe administrator ca a sters respectivele postari e nu stiu cum ...

MOTANUL

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 27, 2015, 04:53:58 PM
Tu vii pe forum, , arunci o fumigenă si apoi spui că vorbesti civilizat ....

Dragos - mai mult de un minut nu consum cu discutiile in contradictoriu;
Asa ca am cautat putin (stiam in 2-3 posturi de ale tale gasesc o injuratura) asa ca fac cu tine gradinita si copy-paste:
"are o gandire tip haznaua 3" din topicul care te-a consacrat - falsele valori

Uita-te tu unde vrei (inclusiv in dex) dar tot injuratura / ocara este.

Citat din: romikele din Ianuarie 27, 2015, 04:53:48 PM
Atat timp cat ea nu este folosita, da dovada ca reclamagiii nu fac altceva decat sa arunce cu rahat in sus si sa-i priveasca de dedesubt traiectoria descendenta...  :rusine:

Aici deja exagerezi; Am spus ca nu am facut asta ca sa nu va umplu cu prostiile fiecaruia. Dar de aici si pana la a spune ca arunc cu rahat e cale lunga.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

romikele

@ Motanel, haznaua e pur si simplu o cacastoare, nicidecum o injuratura. :wink:

@calmusdaniel, sunt convins ca o postare atribuita altuia ai interpretat-o gresit ca fiindu-ti adresata.
Stiu foarte bine ca Dragos te-a stimat si respectat fara rezerve, folosind chiar metoda de stimulare pe care ai prezentat-o pe youtube.
Undeva e o perceptie gresita si sper sa lasam copilariile astea gen gradinita de prescolari si sa trecem la discutii serioase, fara jigniri sau acuze nefondate.

Toate postarile sterse sunt salvate intr-un folder special si voi consulta special bazele de date vechi sa vad despre ce este vorba, dar eu nu-mi amintesc sa fi vazut o astfel de postare ca cea incriminata.

D006

Treaba cu haznaua 3 mi-o asum si o voi sustine pana va fi igenizata respectiva cloaca .  Problema grava este cu oamenii captivi la acel post daca isi vor mai reveni vreo data .

romikele

Motanele, de cand te consideri tu "reclamagii"? Ai cumva conturi clona si eu nu le-am depistat?  :wink2: