circular

Creat de frantescu, Martie 09, 2008, 09:21:18 PM

« precedentul - următorul »

frantescu

Are cineva un model de circular cu masa reglabila?Am unul care e si abricht si mai vreau sa fac unul mai mare sa-l folosesc pentru mai multe.As vrea ca masa sa poata fi urcata sau coborata pentru a face falsuri la scandura. Multumesc!

D006

este la rubrica cu ce facem timplaria la stupi
si pt falturi culiseaza pinza nu masa

oprita1

Da Valy, iti confectionezi unul foarte simplu,dintr/un ferestrau pendular. O masa facuta si acoperita cu o placa de Osb de 1,5 grosime ,pe care o decupezi frumos si introduci pendularul din partea de jos inspre inafara,dupa care il pinzi in patru suruburi cu cap ingropat. Atentie Valy! locul pe unde scoti panza circulara sa fie putin mai lata decat grosimea panzei si cu 1,5 centimetri mai lunga de o parte si de alta deci 3 cm,mai mare.Eu am unul de vreo trei ani si merge super bine ,inaltimea panzei o faci din surubul de reglare al aparatului, al meu este un aparatmarca Hundai merge cu panza de cuprindea 10 cm ,din care scazi grosimea de 1,5 a OSB/ULI ramane 8,5 si poti sa lucrezi pana la minim 0,5 .AICI AI NUMARUL MEU DE TELEFON  0735729077,DACA AI NELAMURIRI SUNAMA. :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:
Va salut cu stima si sa auzim numai de bine!

orbanstefan64

Citat din: frantescu din Martie 09, 2008, 09:21:18 PM
Are cineva un model de circular cu masa reglabila?Am unul care e si abricht si mai vreau sa fac unul mai mare sa-l folosesc pentru mai multe.As vrea ca masa sa poata fi urcata sau coborata pentru a face falsuri la scandura. Multumesc!
vezi ca am postat de la a la z pe pagina la acestia sintem noi