mă prezint

Creat de virgiliu, Noiembrie 11, 2014, 01:25:35 PM

« precedentul - următorul »

virgiliu

primul polen 30.01.2016

Cristel

Super! Asadar au inceput sa tureze motoarele reginei!  :P O fi de la alun?
Sanatate si bafta!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

ciucur

Citat din: virgiliu din Februarie 02, 2016, 12:14:37 PM
primul polen 30.01.2016

De ce ati pus acea bucata de sticla la urdinis?
Am citit de chestii puse la urdinis cand sunt probleme cu furtisagul..
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

virgiliu

stupina este intr-o zona nu prea adapostita, iar sticla are rol de paravant; cand ninge este mai bine cu sticla .

virgiliu

s-a tăiat prima dată gardul , apoi încuietorile de la stupi

virgiliu

apoi dezastru....., albine călcate, scuturate și ramele decupate de ceară.
decupate toate ramele fără a ține cont că unele sunt goale, altele au puiet, pe cele cu miere înțeleg că o vrut miere, dar restul pentru ce?
așa am găsit dimineața lui 12 feb.2016

Vyktor

Fara cuvinte :sad:. Imi pare rau pentru ce ti s a intamplat.

bucovineanu


Imi pare foarte rau pentru ce ai patit. Unde erau amplasati stupii, in camp sau langa o casa? Imi poti rasunde si pe MP.

oroles

Un neanderthalian a facut asta. Un parazit, o scursura a societății. Nu va face o zi de puscărie pentru ca legea si statul il protejează. Face parte dintr-o specie pe cale de disparitie si trebuie protejat. Culegatorii de miere sunt din ce in ce mai rari.

Acum iti inteleg teama si inteleg de ce ai pus acel lant. As fi zis ca esti un paranoic. Vad bine ca temerile tale sunt justificate.

Cred ca ar fi potrivita o lege care sa ne permita sa folosim forta impotriva hotilor. Poliția e incapabilă sa ne apere.

Sfatul meu e sa nu abandonezi si sa depui tot efortul pentru prinderea faptasului!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

ciucur

Mai, da' care a fost asa de rupt in cur?
Ti-a furat si albinele sau doar ramele/ceara ?

Stiu ca nu iti alina supararea, dar chiar imi pare rau si sper ca faptasul sa fie prins.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

Dan Pașca

#100
 :yahoo_cry:     nu pot sa cred ,niste cretini,   nu poti sa faci asa ceva...... De asa ceva mi frica si mie,eu chiar am sistem de supraveghere la stupina,dar teama mare e in pastoral cand mai pleci o zi doua acasa .  Nu stiu din ce zona esti,sau daca faci pastoral , eu primii 2 roi pe care ii voi face vor fi pt tine,dar repet,nu stiu in ce zona esti.   Mare pacat ca avem si neoameni printre noi. Eu zic sa ne mobilizam mai multi sa il ajutam la refacerea stupinei....
Am citit de la inceput prezentarea ta,  e putin cam departe,dar daca ai vreo posibilitate de a ajunge prin jud.Alba sa imi scri.,  sper sa fie prins Tembelul respectiv

marian_6777

Citat din: oroles din Februarie 15, 2016, 05:15:43 PM
Un neanderthalian a facut asta. Un parazit, o scursura a societății. Nu va face o zi de puscărie pentru ca legea si statul il protejează.
Pai si ce vreti in tara asta condusa de infractori? Asta ar trebui aflat cine este, si facut sa inghita o mana buna de albine. Infractorii vor sa va scoata stupinele din localitati. Atunci sa vedeti... I-mi pare rau pentru tine virgiliu, dar sa nu lasi lucrurile asa.
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

bmdna

Imi pare rau si mie foarte mult de ce s-a intamplat. Hotii care au facut asta sint plini de tupeu. Au deschis fiecare stup si au decupat ramele, fara frica, fara sa le pese ca ar putea fi vazuti sau auziti. Ce nu pricep eu este de ce le-au mai decupat, de ce nu le-au luat cu totul... Cred ca erau unii care nu aveau mijloc de transport, or fi avut saci de polietilena si au aruncat tot ce au decupat in ei. Sau poate au vrut sa se asigure ca nu vor fi prinsi. Niste animale. Nu-mi vine in minte o pedeapsa demna de ce au facut.
Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva!

sorinma

Niste scursuri de oameni  :qp:
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

Paraschivescu Teodor

Asa cum au spus si ceilalti colegi ai mei ami pare tare rau si mie stiu cat de greu ati ieste an situatia data daca te pot ajuta cu ceva nu ezita sa  ma cantactezi pe pagina mea chiar daca sunt ancepator vreau sa te ajut macar cu ceva regine cand ancep sa fac roi pentu mine am speranta ca vor mai fi si alti.Fi Tare e o grea ancercare dar am speranta ca  totul se va remedia .Pana nu am vazut asta nu miam facut probleme chiar daca am sistem dw supraveghere la locul unde tin stupi cred ca sunt cel putin 200  de muncitori numa ca nu au acces la iei .Asa dar vreau sa te ajut cum pot chiar si cu un roi mai an vara