CM de fotbal

Creat de dragos2006, Iunie 29, 2010, 06:08:34 PM

« precedentul - următorul »

D006

   Cand ma uit la astfel de meciuri mi se face o sila  de campionatul romanesc...

andrei_salaj

asta e.
Cine credeti ca va castiga cupa?eu merg pe mana Argentinei.

andrei_salaj

nu e de neglijat nici Brazilia,nici Germania.


D006

  Niciodata nu mi-a placut fotbalul Germanie prea se cred cei mai buni (uneori chiar sunt  :sad: )  , sper ca argentinienii sa inscrie primii si astfel nemtii se vor destabiliza psihic.  :mad:

prisecarul

sa se adevereasca ceea ce se spunea odata despre germania si anume, ca atunci cand joaca prost, ajunge in finala?
pai la cum a jucat ultimul meci, nu prea are adversari!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

stefan1

  Dramatismul sferturilor mi s-a parut mai mare decat la alte editii. Unele meciuri nici regizate nu puteau sa fie cu atatea intorsaturi de situatii.
  Nemtii, macar in doua meciuri au aratat un fotbal foarte eficient, practicat de o echipa tanara. Dar surprize au fost multe la acest campionat.
  Mie-mi pare rau de Ghana, parca ar fi meritat sa ajunga in semifinale. Echipele africane au practicat un fotbal mai inprevizibil decat se intalneste de obicei in fotbal, cu ratari copilaresti si realizari din situatiatii imposibile, stil care mareste spectaculozitatea jocului.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

FIFA a ajuns o organizatie mult ramas in urma si ar trebui sa se modernizeze pt a reduce/elimina erorile de arbitraj. Personal am vazut cateva ff grosolane care nu au ce cauta in CM.
De asemenea jucatori de teatru ar trebui sa primeasca cartonas galben sau chiar rosu in unele situati.