Video Download Helper un plugin de firefox cu care puteti descarca filmulete

Creat de Kov iulian, August 11, 2011, 02:18:17 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Probabil v-ati confruntat cu urmatoarea situatie , ati gasit un filmulet interesant pe un site gen vimeo , Google Video , Meta Cafe , sau vreun alta site de asta necunoscut si nu ati putut sa descarcati acel filmulet cu nimic asa ca v-at resemnat . Ei bine eu va prezint o solutie se numeste Video Download Helper este un plugin pt mozila firefox cu ajutorul caruia puteti descarca filmulete de pe sute de situri , mai jos aveti un tutorial , dar si o poza cu o mica parte din lista de situri de pe care poate descarca ( poate si converti filmuletele descarcate )                                      Acest plugin se poate instala  atit pe Windows cit si pe linux                                                                                                                                                                                                   

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kiwi Bee

Dupa 100 de descarcari nu ma mai lasat sa descarc ci tot imi oferea sa ma registrez si sa platesc.
Spre noroc atunci aveam FireFox 4 si am upgradat la versiunea 5 si de atunci merge din nou.

Nu functioneaza toate functiile daca nu ai platit(si nu conteaza cite filme ai descarcat).E adevarat ca am incercat convertirea doar la inceput si de atunci eu convertesc cu altceva (AnyVideoConverter).

Am avut si Orbit pt descarcari dar cind a aparut FireFox 4 nu mai mergea.De atunci probabil au scos cei de la Orbit o versiune noua dar pluginul din FireFox imi este suficient.Inca nu am intilnit website unde sa nusi faca treaba.


clucian

Eu folosesc Flash and Video Download este mult mai bun, nu are limita de download, merge din orice site care are filmulete video.