Dulcofruct Oltenia Valcea

Creat de fitoconsult, Iulie 31, 2013, 10:28:46 AM

« precedentul - următorul »

balasbebe

Daca toate sunt maxime iar la apa cantinatea este minim, rezulta ca diferenta este apa. Este ca si la pret pe raft cu acel .99.

Bistriteanul

Citat din: balasbebe din August 09, 2013, 07:04:10 AM
Daca toate sunt maxime iar la apa cantinatea este minim, rezulta ca diferenta este apa. Este ca si la pret pe raft cu acel .99.

La apa e trecut minim 24%-maxim 25%.
E  vorba de substanta uscata care se dizolva in apa ca sa se obtina dulcofructul, substanta uscata care contine doar 72% zahararuri (glucoza, fructoza si maltoza) si 28% alte substante nedeclarate.

Daca nu sunt declarate, ma gandesc ca sunt cu adevarat toxice. Daca ar declara ca produsul contine pe linga glucoza si fructoza si minim 10% mercur, minim10% sulf, minim 8% cianura... l-ar mai cumpara cineva?

Astept totusi din partea unui producator care se doreste a fi serios, o declarative de calitate corecta, insotita de un buletin de analiza.
Astept seriozitate si respect fata de client nu abureli mincinoase.

PS.substantele toxice si procentele prezentate sunt ca exemplu si nu au la baza nici o analiza de produs.
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

albine

#77
Dragi colegi
Cei care au folosit dulcofruct sunt multi si foarte nemultumiti acum fiecare decide pe barba lui. Cred ca ar trebui un sondaj de opinie,sa votam.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

D006

dar cine participa la sondaj sa dea urmatoarele date :
- nume , prenume
- locatia stupinei
- dimensiunea stupinei
-de cati ani da , cat a dat si cum a dat.
- copii dupa facturile cu care a cumparat marfa .

PS. Nu vreau sa prezint filme cu colonii de albine stimulate acum cu dulcofruct deoarece iar se interpreteaza aiurea . Sunt colonii care acum au la 40000 de indivizi  si puiet pe 8 -9 rame dadant.

bio

Dulcofruct...   Hmm !!!..

ii dau nota 6 din 10 .

exista alte variante de calitate mai buna si mai ieftine .

D006


Porfy66

Pentru Dragos dulcofructul este cel mai bun pentru ca obtine cel mai mare comision din vanzare... Cine indrazneste sa aiba alta opinie ori e pinguin ori are 3,14 stupi...  :qp:
:nono: :nono: :nono:

D006

Sa mori tu ca e adevarat ce spui ? sau ai postat dintr-o frustrare tipic romaneasca ?

fitoconsult

Am constatat ca majoritatea din cei care isi dau cu parerea despre dulcofruct habar nu au despre acest produs si nu au folosit un astfel de sirop si mereu sunt gica contra eu am suficienti prieteni si colegi apicultori care nu intra pe forum sa piarda timpu cu convigera altora ca este bun acelasi lucru recomand si eu sa facem deoarece cei care folosesc sunt multumiti de podus .
Nu motivul decontari prin pna este volum mare de dulcofruct care se foloseste eu unul nu decontez si anul acesta am folosti in primavara 1 tona si acum inca o tona pentru stimulare diluat 1 la 1 si am si alti colegi care nu deconteza .
Deci nu este asa mare decontarea prin PNA cum spun uni din cei invidiosi sau necunoscator dulcofruct se foloseste pentru ca este bun si da rezultate eu in lipsa culesului am destul de mult puiet  :bzz:

D006

  Dulcofructul are un mare dezavantaj !  cu el nu poti falsifica mierea prin cupajare ! dar cu alte produse "mai bune si mai ieftine" se falsifica mierea la greu prin simpla cupajare sau unii vand maclavaisul respectiv direct pe taraba drept miere de salcam ...

bucovineanu

Citat din: fitoconsult din August 17, 2013, 09:13:50 AM
Am constatat ca majoritatea din cei care isi dau cu parerea despre dulcofruct habar nu au despre acest produs si nu au folosit un astfel de sirop si mereu sunt gica contra eu am suficienti prieteni si colegi apicultori care nu intra pe forum sa piarda timpu cu convigera altora ca este bun acelasi lucru recomand si eu sa facem deoarece cei care folosesc sunt multumiti de podus .
Nu motivul decontari prin pna este volum mare de dulcofruct care se foloseste eu unul nu decontez si anul acesta am folosti in primavara 1 tona si acum inca o tona pentru stimulare diluat 1 la 1 si am si alti colegi care nu deconteza .
Deci nu este asa mare decontarea prin PNA cum spun uni din cei invidiosi sau necunoscator dulcofruct se foloseste pentru ca este bun si da rezultate eu in lipsa culesului am destul de mult puiet  :bzz:

Daca folosesti cate o tona pentru stimulare primavara si toamna, cate familii de albine ai, daca nu e secret?

Bătrânul

#86
Numele companiei:
Fitoconsult

Persoana de contact:
Claudiu Iantuc

Adresa:
George Cosbuc Nr 4

Localitate:
Ramnicu Valcea
Judet:
Valcea

Telefon:
0740366454

Telefon mobil:
0729001760       Este distrubuitor zonal a dulcofruct si nu are albine  :rotfl: :rotfl: Nici nu a auzit de Batranul .  =D>

filip

Sunt foarte curios cat sirop se va consuma cand nu va mai fi subventionat .Cand inveti albina sa caute in haranitor o fi proasta sa mai caute nectar la peste 3 Km?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

fitoconsult


Batrane colegul meu nu are albine dar eu am nu fac pastoral in zona mea nu este alta cultura decat de salcam si sunt nevoit sa mentin ponata matcii noi suntem 2 asociati deci eu am albine nu claudiu .

fitoconsult

Citat din: filip din August 17, 2013, 10:43:06 AM
Sunt foarte curios cat sirop se va consuma cand nu va mai fi subventionat .Cand inveti albina sa caute in haranitor o fi proasta sa mai caute nectar la peste 3 Km?


Daca erai putin atent am zis ca nu decontez prin PNA