Masina potrivita pentru apicultura

Creat de popik50, Martie 17, 2013, 11:38:25 PM

« precedentul - următorul »

RazvanTi

daca-ti iei MCV ia-ti benzinar.
este arhicunoscut faptul ca motorul de logan DIESEL o data stricat nu-i mai da de cap nici dracu'
tata e patit :qp: are masina prin reprezentanta dacia de aproape un an...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

popik50

Eu tot la un 4x4 raman . Cand sunt noroaie si drum greu ai nevoie de un 4 x 4 . Parca esti mai sigur cu asa ceva ...

xvader

asa cred si eu ca un 4x4 este cel mai versatil...il poti folosi si ca masina de familie

Stefan Madalin

Sa nu faceti greseala de a mai cumpara masina pe Bulgaria , nu momentan .

bio

Citat din: Stefan Madalin din August 09, 2013, 03:06:03 PM
Sa nu faceti greseala de a mai cumpara masina pe Bulgaria , nu momentan .
..??>. De ce.,.??>.

pharaonu75

Se pare ca ni se pregateste o lege conform careia sa nu se mai poata circula pe teritoriul Romaniei decat maxim 90 zile/an cu masini inmatricultate afara, vizate fiind in primul rand cele din Bulgaria.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

..sau asta...

Un ordin publicat zilele acestea in Monitorul Oficial, care va intra in vigoare in 25 de zile,  modifica tarifele aplicate de Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania (CNADNR) .

Vehiculele rutiere inmatriculate in alte state vor plati o taxa de autorizare acces la reteaua de drumuri de interes national de 200 de euro pe cursa. Tariful nu se aplica pentru vehiculele rutiere fara incarcatura, nou – achizitionate din afara Romaniei si care se afla la prima cursa din statul vanzatorului spre statul cumparatorulu






Stefan Madalin

Eu am tractat de la Constanta la Bucuresti cu un logan MCV un Passat , in masina tractata mai erau 2 persoane si bagaje , nu pot sa zic ca nu il simteam in spate dar nici nu a fost greu . Clar e ca daca il bagi si prin namoale o sa fie poate de 10 ori mai greu echivalentul unui set complet de ambreaj . Parerea mea e ca daca duci pana in 100 de stupi in pastoral cea mai buna masina e aia de te plimbi tu si o remorca . Daca duci mult mai mult si veniturile sunt altele si atunci iei una care sa faca fata .

P.S. nu va aventurati cei cu categorie B sau chiar BE de carnet la mai mult decat de 4250 Kg ansamblu , adica masina si remorca , nu faceti decat sa va faceti rost de un dosar PENAL .

im0rtel

Va propun spre vizionare sistemul REESE REVOLUTION. Se poate adapta la un mini vagon fara probleme.


almasel2011

Citat din: im0rtel din Septembrie 14, 2013, 11:36:14 AM
Va propun spre vizionare sistemul REESE REVOLUTION. Se poate adapta la un mini vagon fara probleme.



Frumos, frumos, frumos...
Doar ca treaba asta nu prea ii de noi; masina si rulora costa cam cat o casa maricica... Unde mai pui ca monstul ala are motor de tanc (capacitate peste 4000 cmc)... va dati seama cat este impozitul? Dar consumul de motorina?....
Raman deocamdata la Dacia mea papuc de 17 ani... Nu zic ca nu mi-ar trebui-o si pe aia din film...
Nihil sine Deo.

xvader

frumos...pe asfalt.
pe "drumurile " noastre...nu prea cred ca ar face fata.

popik50

Am cumparat o remorca de 2,5 tone pe care o voi tracta cu o masina de teren, acum intrebarea mea este, se mai plateste rovinieta si pentru remorca in contextul in care am platit rovinieta la auto?Astept informatii de la cei care cunosc legislatia.

topy1

remorcile tractate de autoturisme nu platesc rovinieta.daca vehicolul tragator e utilitara in civ atunci plateste si remorca.

popik50

Multumesc de informatie. Masina tragatoare nu este auto-utilitara, deci nu mai platesc rovinieta la remorca :)

roi_ag

S-a interesat cineva de preturile RCA pavilioane pentru 2017 ?