Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006


-legile ca sa fie votate,tre sa fie elaborate,sa fie constitutionale adica sa aiba cap si coada ptr a putea fi aplicate-ratatii din pdl sub conducerea betivului prin intermediul piticului hidrocefal nu vor fi in stare niciodata sa faca asa ceva! vor veni cu niste avortoane de legi,elaborate de juristi facuti la IDD,sub indrumarea gerontofilei din plescoi, ea insasi absolventa a unei fabrici de diplome.[/quote]
Asta cum ca Boc ar avea nevoie de juristi sa'i "elaboreze" legi e din categoria "no comment".
Pai omul mananca drept pe paine. Da si tu o geana sa'i vezi CV-ul.  Daca si celelalte acuzatii sunt la fel de "subtiri" ca si asta cu Boc apeland la juristi..
http://www.clon.ro/stiri/cluj/articol/c ... 5-12311616 
Si totusi, pe cine recomandati d-voastra (centrifuga si stefan1) ? Dati un nume, un partid, asa sa stim si noi. Din pozitia de neutru e usor de bagat strambe.
In ce priveste realizarile.. una e sa nu poti, si cu totul alta sa nu fi LASAT!

D006

Citat din: dragos2006La ultima propozitie aveti raspunsul mai sus .
  Amintire :
Dragos, mai poti aminti si discursul in care condamna comunismul, cand vadim facea ca "diavolul la tamaie".
Pai daca nu aparea Basescu sa ne "lumineze" aflam noi de "baietii destepti" din energie care faceau afaceri cu statul? Adica cumparau de la stat (ieftin) si vindeau la stat (scump). SIMPLU!
Stie sa puna degetul pe rana Basescu si deaia sunt toti calare pe el. (vezi 322)

D006

Hai sa vorbim mai clar :
  In perioada 2004  - 2008 in Romania a avut loc marele jaf produs de PNL sub conducerea lui Tariceanu cu sprijunul  PSD-ului condus de Geoana , acest jaf in decembrie 2008 a lasat o gaura in buget de 3 miliarde de euro  Ghinionul lui Boc ! pe langa aceasta gaura s-a abatut asupra noastra si griza globala .
Atunci Boc a dat fuga la organismele financiare internationale dupa bani , acestia au spus OK dar cu o conditie ! din banii lor nu se vor hrani parazitii de pe spinarea bugetului .
  Concluzie : trebuiau date 2 (doua ) legi :
   LEGEA SALARIZARII UNICE
   LEGEA PENSIILOR 
  Adica : salariile bugetarilor se vor calcula dupa aceiasi grila pentru toti , iar la pensii fiecare va avea pensia in functie de cat a cotizat si astfel s-ar elimina salariile nesimtite de la stat si pensiile fabuloase obtinute pe cai ocolite .
  Boc s-a batut pentru aceste legi si cum a dat piept cu mafia PNL - PSD a devenit prim-ministru interimar ....

centrifuga

Citat din: dragos2006Centrufuga suferi de sindromul romanului oprimat ! in momentul in care nu mai ai argumente logice folosesti adjective urate gen :  piticul hidrocefal , gerontofila de plescoi , alcoolic , etc  Acest limbaj in aduce aminte de Romania mare ...
  Il admir pe  Basescu si pentru simplu motiv ca a spus adevarul despre Iliescu !
-fac eforturi disperate sa nu-ti pun si eu un diagnostic
-e rau daca ai o singura amintire-romania mare
-trebuia sa-ti spuna ala adevarul?tu nu l-ai trait?
-la revolutie aveai 15 ani,de la 14 ani esti raspunzator ptr faptele tale!

centrifuga


centrifuga

Citat din: americanu'
Citat din: dragos2006La ultima propozitie aveti raspunsul mai sus .
  Amintire :
Dragos, mai poti aminti si discursul in care condamna comunismul, cand vadim facea ca "diavolul la tamaie".
Pai daca nu aparea Basescu sa ne "lumineze" aflam noi de "baietii destepti" din energie care faceau afaceri cu statul? Adica cumparau de la stat (ieftin) si vindeau la stat (scump). SIMPLU!
Stie sa puna degetul pe rana Basescu si deaia sunt toti calare pe el. (vezi 322)
-din categoria "baietilor destepti"s-ar parea ca fac parte si multi din anturajul pdl, vezi relatarile din presa-alro slatina cu draga stolo etc

D006

Nea centrifuga cu mai mult timp in urma cu alti forumisti faceam presupuneri despre identitatea lu" matale , unele chiar erau interesante , te rog daca binevoiesti spune-ne cine esti ( pozele sunt binevenite ) , pe unde locuiesti si cu cine votezi .
  Numai bine si sa fim sanatosi !
PS. Indiferent de opinia dumneavoastra politica eu va respect si stiu ca aveti un cuvant de spus pe plan apicol.

centrifuga

Citat din: dragos2006Hai sa vorbim mai clar :
  In perioada 2004  - 2008 in Romania a avut loc marele jaf produs de PNL sub conducerea lui Tariceanu cu sprijunul  PSD-ului condus de Geoana , acest jaf in decembrie 2008 a lasat o gaura in buget de 3 miliarde de euro  Ghinionul lui Boc ! pe langa aceasta gaura s-a abatut asupra noastra si griza globala .
Atunci Boc a dat fuga la organismele financiare internationale dupa bani , acestia au spus OK dar cu o conditie ! din banii lor nu se vor hrani parazitii de pe spinarea bugetului .
  Concluzie : trebuiau date 2 (doua ) legi :
   LEGEA SALARIZARII UNICE
   LEGEA PENSIILOR 
  Adica : salariile bugetarilor se vor calcula dupa aceiasi grila pentru toti , iar la pensii fiecare va avea pensia in functie de cat a cotizat si astfel s-ar elimina salariile nesimtite de la stat si pensiile fabuloase obtinute pe cai ocolite .
  Boc s-a batut pentru aceste legi si cum a dat piept cu mafia PNL - PSD a devenit prim-ministru interimar ....
-legea salarizarii,in forma prezentata spre asumare,nu reduce niciun salariu la niciun bugetar:formele intermediare ale acestei legi contineau chiar cresteri frumusele de salarii si doar la interventia ferma a FMI acestea au fost ajustate,la nivelul existent
-legea pensiilor prezentata spre asumare,nu are cap si nici coada,fiind prezentata doar ptr praf in ochii alegatorilor:acest lucru e recunoscut chiar de premierul desmnat care,isi fixeaza ca obiectiv,printre altele,definitivarea legii pensiilor pana la sfarsitul lunii noiembrie!
-trimiterea comparativa a pensiei sociale cu pensia unui pilot sau magistrat o putea face doar un provincial marginit,la instigarea cotrocelului,ptr a obtine voturi in campania electorala!

D006

Omul pe care il admirati :
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/VT4pTwLIVC8[/youtube]
  1) nu va exista salariu mai mare de 12 ori fata de salariul minim , acum sunt salarii mai mari si 20 ori.
  2)  pensia trebuie sa fie  dupa cat ai cotizat , si pilotul si judecatorul au fost salariati si au fost platiti pentru ce au facut acum nu inseamna ca merita pensii NESIMTITE  , merita pensii dupa cat au cotizat ! in orice tara CIVILIZATA pensia este calculata dupa cotizatie si NU  dupa faptul ca ai fost judecator sau ministru
Hai bre ne spui cine esti !

ben90557

Boc mananca drept constitutional pe paine.A-ti urmarit ,aseara,"la ora de foc"cand s-a citit din cursul de drept predat pentru studenti al lui Boc?Ce preda el si ce face in realitate?Cate proiecte de lege sau legi au fost respinse de CC?, Sincer,asi fi votat cu principele Radu,ma facea sa ma simt om,ascultandu-l.Chiar tine-ti cont de recomandari?!!!!Iar in Bucuresti,sunt incontinuare si chioscuri si caini si strazi rupte.Dar se vad mai putin de pe marile bulevarde unde iese lumea la promenada.

centrifuga

Citat din: dragos2006Nea centrifuga cu mai mult timp in urma cu alti forumisti faceam presupuneri despre identitatea lu" matale , unele chiar erau interesante , te rog daca binevoiesti spune-ne cine esti ( pozele sunt binevenite ) , pe unde locuiesti si cu cine votezi .
  Numai bine si sa fim sanatosi !
PS. Indiferent de opinia dumneavoastra politica eu va respect si stiu ca aveti un cuvant de spus pe plan apicol.
Daca tu,te adresezi cu "nea centrifuga",pot si eu sa ma adresez cu "bai Dragos"?
nu ma adresez asa
ci iti spun urmatoarele:
Draga Dragos:
-"am ratat deconspirarea" la ultimul targ apicol de la bucuresti,deoarece vineri seara spre sambata am facut pana la ora 1 tratament cu varachet si sambata cand am vrut sa vin la baneasa,oboseala si ploaia m-au invins.Dar conteaza culoarea pisicii?principalul e sa prinda soareci!
-cu cine votez,nu pot sa spun,ptr ca potrivit legii,votul este secret
S-ar putea sa nici nu ma prezint la vot!
Lista ofertelor este subtire,toti sunt "fosti",astfel"
-geoana si oprescu baieti de generali de securitate-ce se naste din pisica,tot soareci mananca,sau aschia nu sare departe de trunchi
-actualul,fost secu,deconspirat la Anvers-lupul schimba parul,dar naravul ba!
-ar mai ramane floricica,dar nu stiu cat de reprezentativ este ptr propriul partid si api ptr restul populatiei-nu gasesc niciun proverb

centrifuga

Citat din: dragos2006Omul pe care il admirati :
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/VT4pTwLIVC8[/youtube]
  1) nu va exista salariu mai mare de 12 ori fata de salariul minim , acum sunt salarii mai mari si 20 ori.
  2)  pensia trebuie sa fie  dupa cat ai cotizat , si pilotul si judecatorul au fost salariati si au fost platiti pentru ce au facut acum nu inseamna ca merita pensii NESIMTITE  , merita pensii dupa cat au cotizat ! in orice tara CIVILIZATA pensia este calculata dupa cotizatie si NU  dupa faptul ca ai fost judecator sau ministru
Hai bre ne spui cine esti !
-Sigur,omul pe care presupui ca eu l-as admira,dupa standardele mele,face parte din aceeasi categori cu eba,adica:almanahe=succesuri
-in tarile de la care vrei tu bani "moca"ptr dezvoltarea stupinei,magistratii si militarii au pensii speciale.

centrifuga

Citat din: ben90557Boc mananca drept constitutional pe paine.A-ti urmarit ,aseara,"la ora de foc"cand s-a citit din cursul de drept predat pentru studenti al lui Boc?Ce preda el si ce face in realitate?Cate proiecte de lege sau legi au fost respinse de CC?, Sincer,asi fi votat cu principele Radu,ma facea sa ma simt om,ascultandu-l.Chiar tine-ti cont de recomandari?!!!!
-Teoria ca teoria dar "praftica"il omoara! Una e sa scrii carti cand sursele de inspiratie suint la indemana oricui si alta sa pui in practica;in paranteza fie spus,la inceputul carierei mele,un coleg in varsta,spunea asa:draguta(era ardelean)in ziua de azi,daca ai pe masa doua carti,trebuie sa fii prea prost sa nu o scrii si tu pe a treia!
-intrebarea e daca Romania chiar are nevoie de "tatuc',adica presedinte,din pdv financiar,acest "tatuc"este f.costisitor:cheltuieli cu alegerile,cheltuieli cu intretinerea lui,cheltuieli dupa ce paraseste scena politica,funerarii nationale;toate astea ptr un nr mare de fosti,actual si viitori presedinti.de partea cealalta,monarhia,am avea o singura cheltuiala cu incoronarea si una cu funeraliile nationale;monarhul nu ar proveni dintr-un partid politic,ar avea doar rol decorati,adica :o cuvantare de ziua nationale,numirea ambasadorilor la propunerea guvernului,contrasemnarea tratatelor internationale la care Ro e parte;in aceste conditii,executivul si parlamentul ar desfasura o activitate coerenta si unitaraDar asta e parerea mea!

centrifuga

GATA!Am inchis subiectulnu mai raspund la nicio provocare!
LA ALBINE!
TRE SA PUN BENZILE CU MAVRIROL!

centrifuga

Sper sa nu cada audienta din cauza ca ma retrag din discutia asta!