Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

sorinma

Bravo
Am avut ocazia sa vad si eu pe viu o aranjare de aceasta ,mia placut la nebunie nu mai retin cum se numeste
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

bucovineanu

Mi se pare ca e vorba de "gard belgian".

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

ves.lucian

 Sistem de coroana artistic palisata !!! Cordon dublu bilateral sau GARD BELGIAN !!!
Mi-am batut mult capul cu el , dar dupa ce am vazut un desen cu asa ceva , am zis ca mor daca nu il fac !!! De murit n-am murit , asa ca ... in vreo 5 ani s-a rezolvat !!!
                               :hi: :hi: :hi: :nod: :nod: :nod: :razz: :razz: :razz: :rotfl: :rotfl: :rotfl: =)) =)) =)) =D> =D> =D>
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

vladluca

Citat din: ves.lucian din Aprilie 08, 2016, 08:00:24 PM
Incep sa cada petalele din cires !!! Imi va fi dor de asa ceva pana la anul !!! La peri , mai putine flori fata de anul trecut la Napoca si Aromata de Bistrita !!! Alternantza de rodire !!! Cine mai are timp sa rareasca fructele primavara !!!
                :hi: :hi: :hi:

Superb! Felicitări!

albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

ves.lucian

  Sunt meri , 8 soiuri !!!
          :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Incepe sa apara mierea de rapitza !!! Va fi mai putina decat anul trecut !!! Mult mai putina !!! Cel putin la mine !!!
   :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Adapatorul functioneaza bine !!!
                  :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

bismark

   Daca puneai robinetul la dop era mai bine nu stricai bidonul, cum ai reusit sa-l prinzi cu piulita pe interior ca eu m-am gindit o zi sa vad cum as pute sa o string sa nu curg si ideea mi-a  venit cu dopul scoti dopul upli bidonul si il culci si dai debit de pic,pic.Cu respect  ^:)^  :hi:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ves.lucian

 Asta asa se livreaza !!! Cu tot cu robinet !!! Are locul lui unde il infiletezi !!!Lucru fain !!!
                                                                :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ciucur

Citat din: ves.lucian din Aprilie 14, 2016, 09:38:29 AM
Asta asa se livreaza !!! Cu tot cu robinet !!! Are locul lui unde il infiletezi !!!Lucru fain !!!
                                                                :razz: :razz: :razz:

Ii fain la apa, vin, palinca si alte cele.
Eu mi-am luat 3 bucati pentru miere.
Mare gresala ca mierea fiind foarte vascoasa curge foarte greu prin acel robinet. Stai la un borcan de te plictisesti.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

ves.lucian

Pentru miere cumperi o galeata cu canea !!! O sa-i fac o poza intr-o zi !!!
                                                       :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

fiug1970

Citat din: bismark din Aprilie 14, 2016, 07:25:29 AM
   Daca puneai robinetul la dop era mai bine nu stricai bidonul, cum ai reusit sa-l prinzi cu piulita pe interior ca eu m-am gindit o zi sa vad cum as pute sa o string sa nu curg si ideea mi-a  venit cu dopul scoti dopul upli bidonul si il culci si dai debit de pic,pic.Cu respect  ^:)^  :hi:
când scoți dopul procuri un robinet de3/8 îl încălzești puțin într o parte,îl aplici pe centrul dopului și cu ajutorul căldurii și un pic de presiune perforezi dopul. Pe partea cealaltă o garnitură, şaibă și o piuliță strânsă. Când se termină apa, desfiletat dopul cu robinet cu tot și umplut. Dopul trebuie să fie mai de calitate nu din plastic moale că nu se strânge suficient pe bidon.