Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

18 stupi , cei din stanga , sunt stupii mei !!! 18 la numar !!! In dreapta sunt cei 5 ME pe care ii voi trece dupa disparitia puietului pe MER !!! Si astia sunt ai mei !!! In total 25 pe aceasta vatra !!! Corpurile nr. 4 vor disparea de pe stupi nr. 5 si 26 !!! Numerele nu sunt in ordine cronologica !!! Cu scuzele de rigoare !!!
               
                                 :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Acasa mai am 14 roi !!! Asa ca in total , cu ajutorul Domnului , am 37 de stupi !!! Multumesc Domnului pentru ei , si ma rog Lui ca la anul sa intru in iarna cu 50 !!! PLUS nucleele de imperechere cu care vreau sa incep la anul si pe care vreau sa le iernez la anul cate 2 intr-un corp !!! Incercam si vom vedea cum ne ies treburile !!!
Doi dintre roi sunt mai imprastiati !!! Din motive obiective !!! Asa raman pana la primavara , desi unu ar avea loc printre cei 4 din dreapta imaginii !!! Mai vedem noi cum le rezolvam !!!
                     
                                    :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

niculita

Citat din: ves.lucian din August 30, 2014, 02:10:03 PM
Acasa mai am 14 roi !!! Asa ca in total , cu ajutorul Domnului , am 37 de stupi !!! Multumesc Domnului pentru ei , si ma rog Lui ca la anul sa intru in iarna cu 50 !!! PLUS nucleele de imperechere cu care vreau sa incep la anul si pe care vreau sa le iernez la anul cate 2 intr-un corp !!! Incercam si vom vedea cum ne ies treburile !!!
Doi dintre roi sunt mai imprastiati !!! Din motive obiective !!! Asa raman pana la primavara , desi unu ar avea loc printre cei 4 din dreapta imaginii !!! Mai vedem noi cum le rezolvam !!!
                     
                                    :razz: :razz: :razz:

Felicitari.Sa dea bunul D.zeu sa reusiti si sa le faceti pe toate...Iata si stupii mei..Si un model de capac incheiat in falt

ves.lucian

In Arad exista o cladire numita Casa cu lacat !!! Am zis sa va prezint si voua piesa de baza !!! Sigur lui Modi , prietenul meu , ii va face placere sa vada o piesa cine stie cat de veche !!!
                                                      :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Pe drum am gasit un maces cu ceva curios pe el !!! Sincer , gandul mi-a zburat imediat la vasc !!! nu stiu ce poate fi !!!
      :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

fiug1970

100_1166.JPG
asta este vasc...ce e in poza ta cred ca poate fi tot un parazit....doar ca vascul paraziteaza doar coniferele si foioasele dar macesul nu este printre ele..

TDI

Vascul paraziteaza orice. Cei mai frecventi arbori, pomi fructiferi, etc parazitati la mine in zona ar fi: Plopul, salcia, mărul, parul, prunul - pe maces n-am văzut e drept.

pistol28

Citat din: ves.lucian din Septembrie 06, 2014, 12:00:17 PM
Pe drum am gasit un maces cu ceva curios pe el !!! Sincer , gandul mi-a zburat imediat la vasc !!! nu stiu ce poate fi !!!
      :razz: :razz: :razz:

gale de viespi

http://peterlengyel.wordpress.com/2013/04/20/tufarisuri-buruienisuri-si-livezi-batrane-in-maramures/
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

pharaonu75

Peisajele din link-ul postat de tine sunt... RAIUL pe pamant! ^:)^
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ves.lucian

Vi-l prezint pe juniorul meu !!! La locul de munca !!! Tocmai a terminat liceul , a luat bac-ul si s-a inscris la faculta !!! Dar in acelasi timp va si munci !!! Sper sa faca fata asa cum isi doreste !!!
                              :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

pharaonu75

 :bravo: :bravo:
Sa-ti traiasca si sa te faca mandru in continuare!
=D> =D> =D>
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ves.lucian

 Multumesc frumos !!!
           :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

fiug1970

Sa va traiasca!!Trebuie sa faca fata ca doar are tineretea de partea lui.Facem noi astia mai ruginiti fata,daramite el....Generatia McDonalds cam greu se decide sa munceasca.....

mosunick

Citat din: ves.lucian din Septembrie 06, 2014, 11:59:11 AM
In Arad exista o cladire numita Casa cu lacat !!! Am zis sa va prezint si voua piesa de baza !!! Sigur lui Modi , prietenul meu , ii va face placere sa vada o piesa cine stie cat de veche !!!
                                                      :razz: :razz: :razz:
Asta e lacat pe care il deschizi numai cu flexu', dar cu maaare grija, ca vad ca are antifurt pe baza de curent... :rotfl: :rotfl: :rotfl:, electric.
Aaaa, mai e o solutie sa intri in casa: scoti usa din tzatzani sau spargi geamu'. =))
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

fiug1970

e vorba de un lacat ce nu are nici loc de cheie si din ce se vede are nituri ce traverseaza zaua in ambele capete.are si o legenda:cine reuseste sa/l deschida(fara flex.... :nono: :nono:)i se va da acea casa !!dupa cum se vede nu are doar usa aceea  :sad: :sad: