Soarta acestui forum

Creat de Batrinul, Ianuarie 24, 2010, 10:02:44 AM

« precedentul - următorul »

ionel07196555

De ce ne plingem ca folosim softuri piratate ???
sint scumpe
Ex.
multi cumpara masina SCUMPA si o tin in fata locuintei si o sterg de praf
LA subiect ; acum 2 ani cumpar sistem de operare cu licenta
si platesc dublu fata de ce vazut 2 saptamini in urma in germania  RO = 220 E  D = 99 E
aceias carcasa doar scrisa in alta limba
ROMANU E MAI AVUT CA OCCIDENTALU
            SA FI FOST O PROMOTIE  ?????

kamy

A,nu!romanu se simte mai bine cand da bani mai multi pe acelasi lucru.stii reclama la duster!

ionel07196555

Citat din: kamy din Ianuarie 08, 2014, 08:23:00 AM
A,nu!romanu se simte mai bine cand da bani mai multi pe acelasi lucru.stii reclama la duster!
Cind am vazut nu am avut bani Si CIND o trebuit
REGENSBURGU nu e aci la bucale

yulian

Imi vine sa-mi bag xxxx ca nu stiu ce s-a schimbat la forum si de vreo juma de an nu mai pot sub nicio forma sa intru de la serviciu...si pe telefon si de acasa mi-e putin mai greu si am pierdut o gramada de discutii......ahhhhh :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

pharaonu75

De vina s-ar putea sa fie conexiunea de la serviciu.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Da-mi pe privat adresa IP de pe care incerci sa te conectezi, e posibil ca IP-ul sa fie banat.

stefan1

  Voiam sa intreb de multa vreme si, uite, intreb acum:
  De ce se spune "Utilizatori activi in ultimele 60 de minute" cand de fapt se indica doar cei logati  in acel moment? Concret, daca ma deloghez, nu mai sunt afisat (cum este si normal) ca fiind pe forum, dar eu am fost activ in ultimele 60 de minute.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

romikele

La conectarea pe forum, apar utilizatorii logati in ultimele 60 de min., chiar daca intre timp parte din ei s-au delogat.
La statisticile realtime apar doar cei logati in acel moment...
Pe forum online sunt doar cei cu "beculetul" verde.

bismark

    Daca e nevoie mai dam un leu pentru Ateneu :razz: Cu respect  ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

romikele

Momentan totul e ok, dar niciodata un leu in plus nu strica, mai ales daca e folosit corect si pentru folosul comunitatii!  :wink2:
Am achitat in avans gazduirea pe inca 3 luni, din sposorizarile viitoare si aport propriu intentionez sa achizitionez un ssd de capacitate cat mai mare, pentru stocarea fisierelor de maxima importanta pentru comunitate, deoarece nu poti sti ce se poate intampla la un moment dat cu serverele astea...
HDD-ul de 1 TB deja a inceput sa dea rateuri, asa ca momentan l-am "tras pe dreapta".

Kov iulian

#250
Citat din: romikele din Noiembrie 29, 2015, 04:07:17 PM
intentionez sa achizitionez un ssd de capacitate cat mai mare, pentru stocarea fisierelor de maxima importanta pentru comunitate, deoarece nu poti sti ce se poate intampla la un moment dat cu serverele astea...
HDD-ul de 1 TB deja a inceput sa dea rateuri, asa ca momentan l-am "tras pe dreapta".

"Hardisc" online cu capacitate nelimitata  la 5 $ ( 6 $ cu TVA ) in primul an redus de la 60 $ pe an.


https://www.amazon.com/gp/drive/landing/everything/buy/

Sper sa ajute si asta.

Cred ca e ceva gen dropbox cu aplicatie sincronizare fisiere pe pc si telefon, tableta.


http://www.youtube.com/watch?v=wMj8cnSMPjY

stefan1

Citat din: romikele din Noiembrie 29, 2015, 07:35:55 AM
La conectarea pe forum, apar utilizatorii logati in ultimele 60 de min., chiar daca intre timp parte din ei s-au delogat.
La statisticile realtime apar doar cei logati in acel moment...
Pe forum online sunt doar cei cu "beculetul" verde.

  Tot nu am priceput.
  Eu cand ma deconectez, nu mai sunt afisat intre "Utilizatorii activi in ultimele 60 min" (vorbesc de ce citesc pe prima pagina in subsol). Am verificat si la ceilalti useri afisati ca activi si toti erau cu 'beculetul' verde, ori este imposibil ca de la ora 1 la 2 sa nu se fi deconectat nimeni.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

romikele

La prima conectare apare acea lista, jos.
Acolo sunt cei care au fost conectati in ultimele 60 de min.
Daca modific in 600 de min, lista va fi mult mai mare, cu cei conectati in ultimele 10 ore.
Dupa conectare, la primul reftresh, lista se actualizeaza, fiind listati utilizatorii online. Cel putin asta am constatat la testari pana acum, voi lua insa dupa sarbatori legatura cu echipa de dezvoltatori ai softului pentru lamuriri suplimentare.

roi_ag

De ce se inchide calculatorul cand dau clic sa vizionez un film? Pana acum nu s-a intamplat .
Multumesc anticipat !

romikele

De vina e fie sistemul de operare, fie browserul (flash player neactualizat), poate chiar praful din zona placii video.
Nicidecum nu e de vina forumul!  :nono: :wink2: