A facut cineva de aici masura 121?

Creat de Kov iulian, Mai 09, 2012, 04:13:21 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

A facut cineva de aici masura 121, cat dureaza depunerea actelor, cat costa, am vazut ca scrie undeva ca e nevoie de o scrisoare de comfort din partea banci prin care sa se dovedeasca ca exista 80 la suta din valoarea investitiei .

Cu acei bani se face investitia apoi dupa un timp dau ei bani ?

Sau acei bani se imprumuta doar asa de florile marului fara a se cheltui si pentru orice eventualitate?, nu ne atingem de ei, iar cand vin bani de la Ue returnam acei bani inapoi banci ( de fapt ei erau deja la ei in cont, dar ii predam pe hartie )

imi cer scuze ca nu am avut timp sa studiez ghidul, acum fac cursurilea alea de formare prin masura 111 , pun si stupi la punct, si am capul calendar, doar pe drumuri sunt daca ma pun sa citesc adorm cu hartiile in mana. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Mai e timp pana la sfarsitul luni sa facem acele acte , si cum termin astea ma apuc de hartii , de asta am cerut parerea voastra sa stiu daca sa incep demersurile, ghidul e foarte stufos si mi-ar lua foarte mult sa il inteleg iar in acest timp as pierde timp pretios gandindu-ma la toate avantajele si dezavantajele .

mai jos e o schita

Calin Bondaru

chiar nu a accesat nimemi masura 121?
eu am intrebat la aia de la consultanta si parca i-am injurat cand au auzit de 121. chiar e imposibil?
aici e pestele cel mare si totusi nu se aude nimic!

D006

  masura 121 se adreseaza fermierilor mari si foarte mari . Noi stuparii suntem plevusca fata de cei care acceseaza aceasta masura. Unde mai pui ca cei din cultura mare au din start 20 de puncte in plus fata de apicultori .
  Totusi exista un caz cu un apicultor care a obtinut o finantare simbolica prin aceasta masura.

dorindafi

eu zic sa treci prima data de m 112 shi la urma mai vezi
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Calin Bondaru

totul depinde de anul apicol!
si asta e valabil pentru toti.