De prin net

Creat de tassevasi, Septembrie 04, 2011, 11:19:06 PM

« precedentul - următorul »

tinumaftei

Zilele trecute am trecut pe acolo si tot mai erau ceva bezmetici, dar probabil ca statul de plata nu putea cuprinde mai multi!!

undragutz

Inclin sa cred ca bezmeticii de care amintesti erau inca sub influenta unor tratamente naturiste, adica ceva extracte din plante populare cum ar fi macul sau cinepa.
Da' lasa ca ajung ei in Vama Veche si se vor hidrata indeajuns, sau mai bine spus se vor hidrata de cite lovele  au in buzunare .
Pardon, in loc de lovele sa se citeasca money ca Soros asa le spune .

tinumaftei

La Vama ar mai putea merge un refren: ce e val, că valul trece!!

stefan1

#1443
  Un site cu niste harti interesante. Nu stiu cat sunt de documentate.
  Dau o harta a coeficientului de inteligenta IQ pe tari:

  http://www.targetmap.com/viewer.aspx?reportId=2812

  Se pune sageata mausului pe o tara si in dreapta ecranului apare numele tarii si valoarea IQ
  Harta se poate mari din crol

  Si aici o harta mai de can-can cu 'dotarea' barbatilor pe tari:

  http://www.targetmap.com/viewer.aspx?reportId=3073

Cei mai tari cei din Congo (unde voia sa mearga Bombo) si la coada Nepalul si Coreea
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

tassevasi




stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

stefan1

  Eu am vazut asta de zeci de ani si nu stiam cum sa le impiedic sa imi roada foliile de nylon pe care eu le folosesc peste rame. Nu stiam ca sunt unele din putinele specii care pot degrada plasticul. Cel mai interesant ar fi ca plecand de la ele sa se descifreze macanismul chimic folosit de aceste larve pentru transformarea plasticului si apoi aplicarea lui pe scara industriala. Pe de alta parte din resturile de plastic se pot face lucruri mult mai utile, tot printr-o prelucrare chimica. Am citit de mult despre producerea din PET-uri tocate a unui strat de uzura pentru sosele, mult mai rezistent decat straturile folosite astazi in mod curent. Iarasi trebuie spus ca sunt mii de feluri de mase plastice si nu se stie cate din acestea pot fi degradate de catre gaselnita.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)


stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

stefan1


  http://www.descopera.ro/stiinta/16392280-un-asteroid-din-metal-cu-o-valoare-de-130000-de-ori-mai-mare-decat-toata-economia-mondiala-poate-fi-exploatat-cu-tehnologiile-actuale

  Cand am citit mi-am adus aminte de bancul asta:
 
  Tiganul sa se dea mare fata de tiganca:
- Pirando, tu stii ce-i aia o bomba nucleara?
- Ce-i?
- E ceva mare ce o duce cu avionul si o arunca pe pamant. Una deea costa un miliard de dolari.
- Hauleo, pate avem norocul sa cada una si la noi in batatura!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)