TARGUL APICOL IASI EDITIA a VII a 2015

Creat de bucovineanu, Decembrie 27, 2014, 08:57:04 PM

« precedentul - următorul »

MARIUS_bc


oroles

Se mai ține ceva la Iasi?  S-au anuntat ploi cu spume. Si anul trecut a plouat.  Voi veni si eu maine in jur de ora 9.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Citat din: oroles din Martie 10, 2017, 04:17:10 PM
Se mai ține ceva la Iasi?  S-au anuntat ploi cu spume. Si anul trecut a plouat.  Voi veni si eu maine in jur de ora 9.
Ca să te cred că ai albine, vii cu un borcan de miere la standul APIS PUIȘORU !  =))

ciucur

Citat din: romikele din Martie 10, 2017, 04:33:14 PM
Citat din: oroles din Martie 10, 2017, 04:17:10 PM
Se mai ține ceva la Iasi?  S-au anuntat ploi cu spume. Si anul trecut a plouat.  Voi veni si eu maine in jur de ora 9.
Ca să te cred că ai albine, vii cu un borcan de miere la standul APIS PUIȘORU !  =))

Mai bine o sticla de mied.
:hi:
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

oroles

Miere nu aveti? :) Hai ca un mied va aduc...
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Mied, miel.... ce-o fi, doar sa vii sa-ti strang mana.... menghina gasim noi  :rotfl:

sebyman

initial a fost anuntat pe 17 martie,nu stiu daca voit sau nu s a facut dezinformarea,personal m am asigurat sa fiu liber la acea data,sa nu spun de cateva cunostinte care primesc banii pe 15,care isi doresc sa cumpere mai multe dar daca nu i pana pe 15 nu i

oroles

Citat din: romikele din Martie 10, 2017, 05:03:17 PM
Mied, miel.... ce-o fi, doar sa vii sa-ti strang mana.... menghina gasim noi  :rotfl:
Bah nu ma enervati ca imi iau pistolul cu mine! Ala de batut capse. :)

La mana dreapta nu ai nevoie de menghina. Am doua metacarpiene care au fost rupte cand eram mai tanar si nici degetul mare nu e sanatos de la o centrifugare neatenta.  La stanga am avut si acolo un deget care a fost rupt ca un bat de chibrit.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Citat din: oroles din Martie 10, 2017, 07:17:21 PM
Citat din: romikele din Martie 10, 2017, 05:03:17 PM
Mied, miel.... ce-o fi, doar sa vii sa-ti strang mana.... menghina gasim noi  :rotfl:
... La mana dreapta nu ai nevoie de menghina. Am doua metacarpiene care au fost rupte cand eram mai tanar si nici degetul mare nu e sanatos de la o centrifugare neatenta.  La stanga am avut si acolo un deget care a fost rupt ca un bat de chibrit.
Am inteles.... mai pun doua batiste in geanta, sa nu ma apuce lacrimatul din mila....  :P
Cu toate astea, sa fii fericit! Cine n-are nimic rupt sau scrintit, nu-i normal!  =))

bucovineanu

Citat din: sebyman din Martie 10, 2017, 06:10:09 PM
initial a fost anuntat pe 17 martie,nu stiu daca voit sau nu s a facut dezinformarea,personal m am asigurat sa fiu liber la acea data,sa nu spun de cateva cunostinte care primesc banii pe 15,care isi doresc sa cumpere mai multe dar daca nu i pana pe 15 nu i
Nu stiu cine a facut dezinformarea cu privire la data forumului. In fiecare an Targul de la Iasi are loc in al doilea weekend din luna martie.

romikele

X

oroles

Fu bun miedul, romikele? Sau ti l-a băut Dragos pe drum?  =))
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

undragutz

Ahha, mied.
De asta in pozele de mai sus Danut Puisoru sta de parca i s-au inecat corabiile.
Ia baut Dragos miedul . =))

un Finut

Citat din: undragutz din Martie 14, 2017, 07:47:25 PM
Ahha, mied.
De asta in pozele de mai sus Danut Puisoru sta de parca i s-au inecat corabiile.
Ia baut Dragos miedul . =))

  Nasule, la Iași chiar că i s-au înecat corăbiile, ca au băut atât de mult sirop cu grade de au speriat toți moldovenii!
Chiar dacă s-a chinuit Vlad sa mai strângă câțiva apicultori, au fugit mâncând pământul ,de  sindicaliști!  =))

oroles

#74
I-am vazut si eu. Intr-o carafa aveau...ceai cu lamaie. Dacă or fi facut punch ei stiu. Veseli erau. I-am salutat si eu si nu am constatat halena alcoolica. E drept ca se amuzau si se hlizeau pe acolo dar nu cred ca au tras la mustață peste limitele legale.

Vorbiti de parca au băut pe caiet si acum au datorii la voi.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani