TARGUL APICOL IASI EDITIA a VII a 2015

Creat de bucovineanu, Decembrie 27, 2014, 08:57:04 PM

« precedentul - următorul »

apionesti

Citat din: pharaonu75 din Martie 18, 2015, 02:06:42 PM
Citat din: romikele din Martie 18, 2015, 11:39:11 AM
Am rude apropiate in randul fratilor de peste Prut si stiu despre ce e vorba.
E valabil si la nord de Milcov!  :rotfl:

In cazul acesta, "Hai la Milcov cu grabire..."  :P :P
Limba romana este acasa la ea la nord de Milcov, la fel ca oriunde in spatiul romanitatii orientale.
La sud de Milcov, insa, justitia face ravagii. De aceea va inteleg impulsul de a sorbi/trece Milcovul cu grăbire.
Sa fiti sanatosi!
Poporul roman are mai multi tradatori in interior decat dusmani in exterior...

romikele

Citat din: apionesti din Martie 18, 2015, 03:07:33 PM
Limba romana este acasa la ea la nord de Milcov
O fi, dar la unii cu greu le scoti vorbele din gura, cu chirpidinul, parc-ar fi batuti cu leuca si-ar avea intre urechi in loc de cap, numai curechi!  =))

apionesti

Pentru corectitudine: regionalismul invocat este cherpedin nu chirpidin.
Ce sa-i faci ... asa e ei... mai ales daca e sub 50 e singular!
Poporul roman are mai multi tradatori in interior decat dusmani in exterior...

romikele

Acolo de unde sunt stramosii mei se zice si se scrie cum am zis mai sus... dar e dincolo de Prut!

... dar hai sa mai povestim despre targ, pentru care Sebi Ciocan merita toate felicitarile!

vranceanul

Stie cineva daca se mai tine

-   Festivalul național al apicultorilor din România, Rm. Sărat, ediția a II-a: 04-05 martie 2017
-   Târgul apicol "Zilele Apicultorilor Râmniceni", Rm. Sărat, ediția a VIII-a: 04-05 martie 2017
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

romikele


vranceanul

Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

gore

A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

stefanescu

O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

bucovineanu


albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

bucovineanu

Mai este o saptamana pana la targul de la Iasi.  Nu am precizat acest lucru in postarea anterioara.  :smile:

roi_ag


albinasebes

ma gandeam ca se aduna forumistii pt antrenament inainte de targ. :rotfl:
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)