Gica Romanescu ne-a parasit.

Creat de balasbebe, Ianuarie 13, 2012, 08:38:11 AM

« precedentul - următorul »

albinasebes

bine faci, bine gasesti. aici nu merge totdeauna ,dar dupa moarte cu siguranta. ca preot il voi pomeni la rugaciune, ca a fost un pedagog si exemplu bun pt multi. Dumnezeu sa-l odihneasca.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

stupar

Am pierdut un apicultor care n-a ascuns ce a stiut,a stat in slujba apiculturii si a forumistilor!
DUMNEZEU SA_L ODIGHNEASCA!!

cornelioandanciu

Dumnezeu sa-l ierte!
Condoleante familiei indoliate!
Va salut.

tomy81

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca !

neculai.luca

A fost o candelă care nu s-a ascuns sub obroc.
A vorbit cu blândețe și a ținut în mână un ciomag.
Și a mers la inimile noastre.
Undeva Petre Țuțea îi spunea lui Emil Cioran: "degeaba spui tu că nu-l vrei pe Dumnezeu căci el te vrea pe tine "
Eu sunt sigur că Dumnezeu l-a vrut pe Gică.
Și mă rog să-l primească în împărăția Sa.

Sincere condoleanțe familiei.


S-auzim de bine, Gică !
bucură-te de ce ai, nu fi nefericit pentru ce nu ai (dar nu fi leneş!)

burvil

cu respect...,
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE.

Adrian Roman

SA ADMIRI SI SA RESPECTI UN OM, DOAR DIN POSTARI DE PE UN FORUM, SPUNE DE LA SINE ENORM ! OMAGIU SI MULTUMIRI DIN SUFLET, PENTRU CUNOSTINTELE PRELUATE CU ATATA AVIDITATE !
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA ! @};-

valter

Lacrimile noastre astazi s-au impletit cu lacrimile cerului fulguinde.
Nu ai pierise zambetul sau...drag noua. Numai ca avea in el un  mic regret.Ca ne-a iubit din toata inima si noi uneori nu am reusit sa-l intelegem.

Vesnica pomenire prietene.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

balasbebe

Citat din: valter din Ianuarie 14, 2012, 10:16:29 PM
Maine am sa-i sarut mana si din partea voastra.
Ce pacat ca este ultima intanlire cu EL.Pacat , mare pacat.

In zidirea asta de stupar aplecat pe carte si munca Nea Gica  a pus fiecaruia dintre noi caramizi solide si trainice.
Fie aminterea lui vesnica!

Dumnezeu sa-l aibe in paza.
Un gest cat se poate simplu. Cred ca ai mai avut putere sa nu versi o lacrima pana ai transmis acest mesaj din partea noastra.
D-na Romanescu va multumim ca ne-ati inteles de fiecare data, cand noi stateam cu orele si blocam telefonul. Ne gandeam doar la noi si voiam sa aflam cat mai multe de la omul care a fost GICA. Nu ne saturam sa vorbim cu el. La fiecare intrebare avea pregatit un raspuns.

Constantin_MH

Citat din: valter din Ianuarie 15, 2012, 11:53:43 PM
Lacrimile noastre astazi s-au impletit cu lacrimile cerului fulguinde.
Nu ai pierise zambetul sau...drag noua. Numai ca avea in el un  mic regret.Ca ne-a iubit din toata inima si noi uneori nu am reusit sa-l intelegem.

Vesnica pomenire prietene.

Valtere, felicitari pentru profunzimea afirmatiei tale! Sunt de acord cu tine ! De obicei oamenii sunt apreciati dupa ce nu mai sunt, in loc sa se profite de bunatatea lor atunci cand ei sunt in viata.

ZCB

Sincere condoleante familiei, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

dumitriu

Cred ca apicultura a pierdut un mare om de caracter.Intotdeauna am apreciat cunotiintele si sfaturile D-lui Gica.
Condoleante familiei.

IGI

Nene Gica, nu te vom uita niciodata!

puiu

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!
SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE!
Romanescu mi-a fost coleg de facultate,cunosc ce a facut,ce avea de gand sa faca.
Dar,a-l pune pe ROMANESCU, langa ANTONESCU,Antonescu al nostru al apicultorilor e...

D006

  Daca taceai filozof ramaneai !