Sirop de porumb...

Creat de badguy_goodguy, Iunie 13, 2011, 05:48:16 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: dumitriu din Ianuarie 24, 2014, 12:09:42 PM
Cred ca sunt destul de "sanatos la cap" incat sa refuz un schimb de replici pe viitor cu D-voastra!

  Normal , ati aruncat cu piatra si acum va faceti ca ploua . Pana una alte doar dumneavostra ati stat la stand si ati promovat sirop si turte , pe mine nu cred ca m-ati vazut vreo data stand la o taraba si vanzand sirop sau turte. Totusi cred ca ma confundati , asa ca va iert pentru eroarea comisa.
  Hai sa va explic cum sta situatia : dumneavoastra sunteti angajatul unei firme care produce mancare pentru albine , pana aici totul e bine si corect . Va inteleg foarte bine ca trebuie sa va vinteti marfa dar pentru acest lucru nu trebuie sa dati in cap la firmele concurente . Dumneavostra trebuie sa va mariti volumul de vanzari prin promovarea produselor proprii si nu prin discreditarea celorlalte produse concurente .  Este ca si cum eu as spune la clienti sa cumpere miere numai de la mine ca la ceilalti stupari mierea nu este buna .
  Pentru noi cumparatorii de hrana pentru albine este foarte important sa avem concurenta in piatza pt. ca daca ar fi monopol ar fi jale .  Eu unul sustin existenta cat mai multor firme care comercializeaza astfel de siropuri si turte.

PS. Comerciantii de HFCS nu au avut niciodata pretentia ca vand marfa provenita din porumb fara isonicotinoide .  Dv. in schimb sustineti ca vindeti marfa " bio "... 

filip

Eu nu folosesc sirop ori turte,deci nu am interes sa apar.
Volumul de vanzari creste prin oferta calitate -pret,restul e gargara.
Daca ai un produs bun,trebuie sa sti sa-l ambalezi si sa-l vinzi in piata,asta e valabil si pentru miere si alte produse ale stupului.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

ionel07196555

 D  FILIP
Un produs cu cit are ambalajul mai frumos sau mai scrie ca face si cafea si o tine si calda se vinde
Un produs cu cit este mai usor de folosit ,utilzat ,cum omu e comod cumpara la cit il gaseste
Un produs CHIAR daca e de foarte puna calitate si nu e nici promovat sau ambalaj
poleit [ LUCIOS ] sta pe raft
.
LA preturile de azi la   SIROAPE  si pretu mieri cine crede ca se merita
sa faca o socotela sa ma convinga si pe mine
   Preturile de azi

A pai mai iau P N A ....... credeti ca se merita

ionel07196555

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2014, 03:16:48 PM
Citat din: dumitriu din Ianuarie 24, 2014, 12:09:42 PM


 
  Pentru noi cumparatorii de hrana pentru albine este foarte important sa avem concurenta in piatza pt. ca daca ar fi monopol ar fi jale .  Eu unul sustin existenta cat mai multor firme care comercializeaza astfel de siropuri si turte.


ASTA  e CONCURENTA  CU   >  2  <  FIRME   ??????
LA bulgari  D. F. e mai eftin daca sti de unde sa cumperi si te tine PUNGA

D006

2 firme ??? sunt vreo 20 !!!

ionel07196555

20 de PRODUCATORI    ?
DIN parte mea poate sa fie si 100 de producatori ,la preturile lor fac concurenta cu mierea vinduta din capu locului  .........60.........90.....masura ideala

bucovineanu

Citat din: ionel07196555 din Ianuarie 24, 2014, 12:52:57 PM
Citat din: bucovineanu din Ianuarie 24, 2014, 11:38:45 AM
Nu prea inteleg. Ce este  monstra? O fi femininul de la monstru?  :smile:
O cantitate mica de produs sa vad acasa cum maninca albina
Sa nu te superi pentru observatie. Cuvantul monstra nu exista in limba romana. Corect e mostra.

ionel07196555

Nu e cu suparare toti gresim .
Cind nu stim cautam in DEX

feerary

As vrea sa aduc din Ungaria acest sirop, am inteles ca de acolo este adus..... Ma poate ajuta cineva cu o adresa sau cu un nr de contact?

marian sima

De la Bulgari e bun produsul Izosugar,vad ca au retras firma de la Glina .

feerary

Si sti un nr de tel sau o adresa de contact?

TDI

Zaharul încă e 2.6 Ron. 100% substanta solida, neinvertit. Zaharoza!
O fi bine, o fi rău?

NiKoN

Anul trecut dadeam intr-un anumit sirop. Ca ironie a sortii l-am folosit in toamna, pe un roi fara rezerve, iar in acest an a fost familia cu cea mai mare cantitate de miere recoltata la salcam si floare. Pe viitor voi fi mai retinut in declaratii, pentru ca apicultura e grea... .
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

feerary

Citat din: TDI din August 04, 2014, 07:40:29 PM
Zaharul încă e 2.6 Ron. 100% substanta solida, neinvertit. Zaharoza!
O fi bine, o fi rău?
Pt mine nu e asa bine. Din citite stiu ca zaharul uzeaza albina, in schimb acest produs nu.
       La 2.6 lei se mai adauga ceaiul, lamaia, apa, gazul, munca si timpul.
        Prefer sa il aduc din Ungaria cam la acelas pret si sunt mult mai castigat; doar ca am nevoie de o persoana de contact....

romikele

Citat din: NiKoN din August 04, 2014, 07:48:52 PM
Anul trecut dadeam intr-un anumit sirop. Ca ironie a sortii l-am folosit in toamna, pe un roi fara rezerve, iar in acest an a fost familia cu cea mai mare cantitate de miere recoltata la salcam si floare. Pe viitor voi fi mai retinut in declaratii, pentru ca apicultura e grea... .

Asta e praftica! :P

Nu tot ce zboara se mananca, dar nici tot ce se mananca, zboara!  :razz: :hi: