centriguga FINANS DOO ce marca?

Creat de bogdan moldovean, Aprilie 16, 2014, 10:23:20 PM

« precedentul - următorul »

bogdan moldovean

am primit prin curier centrifuga marca Finans doo mai are cineva aceasta marca?Intreb fiindca nu am primit in colet nici un manual de intrebuintare cunoaste cineva de unde este aceasta firma ?este combinata 4 rame tangential si 12 rame radial manuala si electrica 220-12 v  Mai are cienva aceasta marca si in principiu este de calitate ?este la pretul de 3200 ron


bogdan moldovean

nu este aceasta, asemanatoare este, numai ca a mea are si pt radial 12 rame pot pune si radia si tangential  imi incape un cat de 12 rame 1/2 intreg
dar nu stiu ce I de capul ei nu I stiu de unde provine ati mai auzit ?s au mai cumparat marca asta finans doo Imi merge si reversibil adica isi schimba sensul de rotatie Oricum este combinata si 220 si 12 si manuala

bogdan moldovean


romikele

Am pus link-ul in ideea ca vei vizita pagina "contact".
Acolo e adresa producatorului... poti cere relatii direct de la ei.

Predraga Vulete 4,
22400, Ruma, Srbija

tel. +381 (0) 22 476 570
fax. +381 (0) 22 474 630
mob.  +381 (0) 64 22 68 500

email: [email protected]

bogdan moldovean

ati mai vazut marca asta si la alti apicultori?ce parere aveti de model si putere ?

Seba

eu am ceva asemanator dar numai manual o folosesc de la sarbi 4 tangential cu 12 radial

romikele

Eu am ceva asemanator, se pare ca de la aceeasi firma, doar ca programatorul nu e sarbesc, ci romanesc (urmeaza sa-l primescx de la APISAN).
Centrifuga e excelenta, fiabila si se lucreaza f. usor cu ea.
Cosul e rezistent, cu tabla mai groasa decat la alte modele de pe piata.

sandupop

Citat din: Seba din Aprilie 17, 2014, 08:41:52 PM
eu am ceva asemanator dar numai manual o folosesc de la sarbi 4 tangential cu 12 radial
Cati lei românești,  face instrumentu' si de unde ai luat-o.....frumoasa centrifuga :bravo:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

bogdan moldovean

a mea fiind automata si manuala fiind achizitionata de la cluj a costat cu tot cu curierat 3270RON mi a  s a parut buan fiind o centrifuga combinata si imi intra la extras un CAT intreg de rame 1/2 adica 12 rame  sa I vad fiabilitatea si rezistenta programatorului automat Eventual daca se defecteaza programatorul se poate pune unul asemator sau exact de aceeasi firma?

romikele

La a mea "merg" mai multe modele de programatoare.
Prefer programatorul marca "Apisan"  :wink:

Seba

Citat din: sandupop din Aprilie 18, 2014, 10:03:14 AM
Citat din: Seba din Aprilie 17, 2014, 08:41:52 PM
eu am ceva asemanator dar numai manual o folosesc de la sarbi 4 tangential cu 12 radial
Cati lei românești,  face instrumentu' si de unde ai luat-o.....frumoasa centrifuga :bravo:

cu 1500 ron de la targul de la cluj in 2013

CRETU IOAN

CEA MAI BUNA ESTE CEA FACUTA DE TINE

CRETU IOAN

4 RAME MARI SI 20 CAT

dodo79