Adevaruri nestiute

Creat de dragos2006, Aprilie 02, 2010, 09:12:13 PM

« precedentul - următorul »

sfantul spiridon

domnule,
cred ca gresiti, pe undeva....
nu citesc si nu am citit corut. punct.
subiectul este intradevar de discutat la o cafea, nu aici.
gresiti iarasi cand credeti ca va bucurati de pretuirea catorva oamenii....sper, ca sunt un om ce vad "mult"...in aceste "vederi" am observat ca sunteti pretuit, da' poate considerat ca prea putin pamantean....
indiferent de dialogurile dintre noi, va pot asigura de pretuirea mea in veci
...nu am repetat in van un cuvant....
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

Citat din: murphy
Citat din: murphyCe ne-am fi facut fara spiritul combativ ? Dar fara ..... combatant ? ..... Ne-am fi plafonat , probabil .
LOOOOOOOOOOOOL ! Andrei , da-ti-ar Dumnezeu sanatate ! Fara tine poate n-as fi scris o litera-n forumul asta !
  Hai ..... sa fii iubit ! ( ,, fii " cu doi de ,, I " ! )
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Ma plafonam , dracului , de tot !
Offff, Ghi..... sanatatea se face cu intretinere chibzuita si eu sunt convins ca iti sunt un catalizator dar mai mult negativ cateodata.
Intentionat nu ti-am raspuns la subiect ca sa nu te mai irit si eu prin gard.
"Ma plafonam , dracului , de tot !"
In general nu se pune spatiu inaintea semnelor de punctuatie.
Oricum cand am mai mult timp si chef o sa adaug la subiectul drag tie.
Chiar daca nu o sa-ti placa asa de mult.

D006

Citat din: sfantul spiridon a scris:
cred ca gresiti, pe undeva....
/quote]
Cu siguranta .
sfantul spiridon]indiferent de dialogurile dintre noi, va pot asigura de pretuirea mea in veci
...nu am repetat in van un cuvant....Au fost anumite lucruri in dialogurile dintre noi care fac in asa fel incat reciproca este perfect valabila !
  Eu , la randul meu , n-am postat niciun cuvant , in nicio postare .... in van . Mai tot ce-am scris a avut un scop anume . In mod special MP-urile sau postarile catre dvs . Nu incerc sa va megulesc , ci doar ma simt dator sa va raspund la fel ..... si sincer !
:hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:

D006

Aici iti este Calcaiul lui Ahile.
Incapacitatea de a accepta critica si de a invata din greseli.
Ideea de superioritate si lipsa de umilinta si zmerenie pe care un om invatat le are pt ca este intradevar invatat.
Eu fiind Inginer in Controlul de Calitate imi pot permite sa analizez si ca critic orice imi doresc.
Tu ca om studiat pe net ai impresia ca .......... se reflecta in comportament.
Eu am atat placerea cat si capacitatea sa raspund la orice nivel la orice discutie fara sa ma enervez.
Tu nu stiu daca vei reusi vreodata.
In rest invata sa scrii corect daca doresti sa nu mai fi corectat.

D006

Imi pare rau de Bubico . De sters !

D006

Citat din: murphy a scris:
AndreiRN
Oricum cand am mai mult timp si chef o sa adaug la subiectul drag tie.
Chiar daca nu o sa-ti placa asa de mult.
1. Sigur n-o sa-mi placa si ma faci sa-mi canalizez ( a cata oara ? ) toate eforturile in a te penibiliza public !
2. Stai ,,la 'n loc "! N-ai tu, dragul meu, ce cauta in topicul asta. Nici macar cu ,, misto-uri".[/quote]
1. Daca esti asa de sigur s-ar putea sa fie problema ta. Cat de asa zisa penalizare publica este o scoala a vieti deosebit de buna si sunt sigur ca ai parte de o portie bunicica. Daca nu, iti tai eu o felie.
2. Daca esti atent la citit vei observa ca ti-am corectat multiplele greseli de ortografie dar nu pt ca nu as intelege ce vrei sa comunici ci doar asa ca sa te simti un pic urzicat si sa te calesti. Cat despre topic este interesant ca lucrare fictiva ca in rest ......... pana si titlul este o anomalie.

D006

Citat din: murphy
Sunt nevricos si de frica .... cine stie ce fac.
Scaneaza certificatul medical sa nu mai fie dubii.

D006

Citat din: murphy
Acum te rog sa te retragi. Avem de discutat.
Pai e pauza de pranz acuma.
Ti-am corectat greselile din nou.

zull

Absolut interesant si constructiv.
Multumim domnilor! :hi:

PricopArthur

Subiectul este interesant, amplu si nu cred ca poate fi cuprins  intr-un dialog pe un forum. Pacat ca degenereaza.
Dar sunt prea multe semne de intrebare in istoria omenirii, istorie pe care nu am pretentia sa o stapanesc nici in cea mai mica masura. Dar ma intreb si eu, oare cum de au mazgalit pe peretii pesterilor pe langa gazele o nava spatiala, cum de sunt atatea rase de animale cu diferente semnificative de la o regiune la alta, cum de in depozitul de oase de dinozauri din China sunt gauri perfect circulare, ca si cum ar fi omorate cu un glont din zilele noastre, ce a insemnat Sodoma si Gomora, si ce tip de cataclism a fost atunci.
Intrebari sunt multe. Raspunsuri clare nu. Doar presupuneri.
Va fi acesta schimbare de la care ati inceput discutia? Se poate, sau nu. Vom vedea.
Daca stim acum viitorul putem schimba ceva?
Miere multă şi inimă curată!

D006

Citat din: zullAbsolut interesant si constructiv.
Multumim domnilor! :hi:
Total de acord cu tine.
Astfel de dialoguri sunt educative.

D006

Mai copii despre ce discutati aici ? ca eu citesc si nu inteleg minic ... :dinti:  :dinti:  :dinti:  :dinti:  :dinti:  :dinti:  :dinti:

D006

Citat din: PricopArthur
Subiectul este interesant.
1. oare cum de au mazgalit pe peretii pesterilor pe langa gazele o nava spatiala,
2. cum de sunt atatea rase de animale cu diferente semnificative de la o regiune la alta,
3. cum de in depozitul de oase de dinozauri din China sunt gauri perfect circulare, ca si cum ar fi omorate cu un glont din zilele noastre,
4. ce a insemnat Sodoma si Gomora, si ce tip de cataclism a fost atunci.
5. Daca stim acum viitorul putem schimba ceva?
1. Paiiiiii .... au vazut si ei una si au desenat. Si in Biblie este un paragraf care poate fi interpretat ca intalnire cu extraterestri.
2. Pai diferite zone geografice cu conditii climaterice si de biosfera diferite au creat specii diverse.
3. Asta e prima data cand aud. Ai un link?
4. http://en.wikipedia.org/wiki/Sodom_and_Gomorrah
5. Pai doar prezentul poate fi schimbat si trecutul analizat dar viitorul niciodata nu va fi stiut.

D006

Citat din: murphy a scris:
Insa cu interventii infantile ale retrograzilor ,, degeaba populatori " ai Terrei , ...../quote]
Adevarat spus dar ....... este loc in lumea asta si pt cei neseriosi si fara identitate.
murphy]
Citat din: AndreiRNdar se misca spre nord si sa lovit de Asia si de aceea avem munti Himalaia.

D006

Citat din: AndreiRN
Citat din: murphy a scris:
Insa cu interventii infantile ale retrograzilor ,, degeaba populatori " ai Terrei , ...../quote]
Adevarat spus dar ....... este loc in lumea asta si pt cei neseriosi si fara identitate.
murphy]
Citat din: AndreiRNdar se misca spre nord si sa lovit de Asia si de aceea avem munti Himalaia.
Asa ...