subventia la motorina

Creat de dragos2006, Decembrie 22, 2011, 08:16:44 PM

« precedentul - următorul »

Adrian.B.

De ce iti trebuie sa intri pe site? Normal ca nu ai acces, sunt site-uri protejate. Sunt date care nu sunt publice. Daca doresti documente , te prezinti cu buletinul si actele firmei la APIA si obtii respectivele acte.

Adrian.B.

Acolo unde ai dat adresa este altceva. Poti depune on-line cererea pe suprafata de teren, atat.

Iulia


Dismas

Am vorbit cu o persoană care lucrează ca juristă la min. agriculturii şi mi-a spus că apicultura beneficiază în mod legal de motorină pe trim IV dar de data aceasta trebuie completate niste anexe în care trebuie justificată cantitatea de motorină. Vă rog o părere doar cei informaţi(gen Romikele- Dragos). Iulia ai depus dosar de motorină?

Iulia

Inca nu. Poate saptamana aceasta. Sunt niste anexe (1,3,4), cerere, declaratii si angajamente,totul se gaseste in ghidul APIA 2013-2014, postat si de domnul Romikele.

Dismas

Pentru trim. 4 sau pt.  2016

Iulia

Pentru trimestrul IV. Pe anul asta, se depun in aprilie, dupa ce se incheie trimestrul I.

Dismas

Pai dacă nu l-ați depus de unde știți ca nu vor fi probleme? În aprilie, când veți duce pe 2016 veți prezenta facturi din ianuarie sau ...?

romikele

Nu mai scrie prostii... tu depui acum pentru la anul????  :uimit:

Iulia

Ce tot ai cu 2016???? Pana pe 27 februarie se depune pe anul trecut, iar in aprilie pe trimestrul I 2015, adica lunile ianuarie, februarie, martie!!!
Uite aici ghidul pe anul trecut: http://www.apia.org.ro/files/pages_files/Ghid_motorina_-2013-2014,_2.0.pdf
Citeste-l si apoi vino cu intrebari coerente.

Dismas

Scuzati, 2015 am vrut sa scriu. Noua ne-au zis la apia ca în 2015 ne vor primi facturi datate doar din sezonul activ(pentru toată cantitatea). Tot nu mi-ați zis dacă ați depus la dosar vreo anexa justificativa sau situație centralizata cu motorina!

bucovineanu

Am si eu o intrebare:  merita drumurile si cheltuiala facuta pentru dosar pentru a primi banii care se dau drept subventie pentru motorina?

Iulia

Depinde cati stupi ai. Inmultesti 6 litri/familie cu nr. de stupi, apoi nr. de litri rezultat cu 1.8 lei, cat deconteaza ei si vedeti singur daca se merita ori ba.

romikele

Citat din: bucovineanu din Februarie 16, 2015, 10:28:10 PM
Am si eu o intrebare:  merita drumurile si cheltuiala facuta pentru dosar pentru a primi banii care se dau drept subventie pentru motorina?
Cu siguranță, DA... mai ales pentru experiența cu întocmitul hârtiilor!   :P

Adrian.B.

Nea Romikele, ce inseamna ala care clipeste?!!! L-am primit si eu si am crezut ca scoate limba. N-am stiut daca sa ma supar sau nu.