Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

MirceaCalin

Aş fi curios ce înseamnă "#beelateral" din titlu şi de pe tricourile protagoniştilor...

undragutz

Nici eu nu stiu ce inseamna #beelateral dar mi-as dorii sa incerc sa aflu.
Poate nu voi pricepe mare lucru dar macar vreau .
Vorbeam aseara cu Un Finut si ne batea gindul sa il vizitam si noi pe domnul Dan Calmus poate mai furam si noi ceva meserie.
Pe mine ma intereseaza mai putin ca mi-a trecut timpul, dar lui Un Finut tare bine iar prinde un astfel de schimb de experienta .
S-a dus o gramada de lume la domnul Dan,  si din tari straine si de ai nostrii si de la SAR am vazut ca a avut vizite destule si este om de la care ai ce invata .
Multa sanatate domnule Daniel Calmus !

un Finut

Nașule,poate ne ajuta și pe noi Dan Sebastian Ecobici sa facem rost de numărul de telefon al domnului Calmus și poate pune și o vorba buna sa mergem la dansul in vizita ca am văzut ca sunt prieteni și ii promovează filmele pe forum.

undragutz

Finule, se pare ca nu avem mare izbinda.
Dl Dan Sebastian Ecobici poate nu vrea sa ne dea numarul sau poate nu o fi vazut durerile noastre .
Sau poate dl Ecobici este prea ocupat cu treburile de la sindicat .
Ca la Gorj se calca apicultorii  care sa intre in sindicate .  =))

dan sebastian

Am fost ocupat pt ca ma pregatesc de pastoralul de la rapita. Am avut si majoratul fiicei vineri.
Nr lui Dan Calmus este 0740088010.
Va pun o pila daca imi divulgati identitatile.
Bee inseamna albina si in germana si in engleza.
Lateral se refera la periferia lumii asa cum ne vad vesticii pe noi, ceva gen la capatul pamantului. Sper sa fi nimerit explicatia, dar cand va intra dl Dan ne va lamurii pe toti.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

un Finut

Citat din: dan sebastian din Aprilie 10, 2017, 12:47:37 PM
Am fost ocupat pt ca ma pregatesc de pastoralul de la rapita. Am avut si majoratul fiicei vineri.
Nr lui Dan Calmus este 0740088010.
Va pun o pila daca imi divulgati identitatile.
Bee inseamna albina si in germana si in engleza.
Lateral se refera la periferia lumii asa cum ne vad vesticii pe noi, ceva gen la capatul pamantului. Sper sa fi nimerit explicatia, dar cand va intra dl Dan ne va lamurii pe toti.
Ia uite mai nașule la olteanul asta vrea sa știe cine suntem! Curios,curios! Bre nea Dane am auzit ca ai stupii pe 10 rame,te-a ajutat sindicatul sa faci performanța? Sau le-ai dat sirop cu praz? =))

dan sebastian

De ce divulgi secretele?
Prazul e panaceu universal la olteni, și pt moroi (strigoi, draci) și pt albine.
Rețeta e secretă !!!
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

Citat din: undragutz din Aprilie 05, 2017, 08:10:24 AM
Nici eu nu stiu ce inseamna #beelateral dar mi-as dorii sa incerc sa aflu.
Poate nu voi pricepe mare lucru dar macar vreau .
Vorbeam aseara cu Un Finut si ne batea gindul sa il vizitam si noi pe domnul Dan Calmus poate mai furam si noi ceva meserie.
Pe mine ma intereseaza mai putin ca mi-a trecut timpul, dar lui Un Finut tare bine iar prinde un astfel de schimb de experienta .
S-a dus o gramada de lume la domnul Dan,  si din tari straine si de ai nostrii si de la SAR am vazut ca a avut vizite destule si este om de la care ai ce invata .
Multa sanatate domnule Daniel Calmus !
. Dacă nu divulgati identitățile de unde să știe nea Dan Calmus cui sa ofere premiile? Vreți să se strângă vreo 200 de perechi un finut și un drăguț ? Nu-i ajungă familiile pe care le are să facă atâtea cadouri. Vă pun o pila daca îmi trimiteți macar pe mp nr. de tel sa va poata identifica el.
Ziceați că sunteți cam trecut, poate ar fi timpul să urmați exemplul lui Dan Calmus și să oferiti cadou in fiecare an macar o familie de albine la vreun începător sau cuiva din forum. Și eu i-am urmat exemplul și am făcut anul trecut două cadouri. Anul acesta merg împreună în pastoral cu Nea Andone din Petroșani. Are 8 familii și de 5 ani nu a reușit să facă miere. Învăț și eu pe cine pot cu mare drag chiar daca nu am experiența dvs.!
Dacă vreți un cârcotaș trimiteti-i lui Enculescu o familie. Are 8 luni experiența cu albinele și l-a desființat pe Bratu pe Facebook deși e recunoscut international. Multa baftă in alegerea norocosului!
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

undragutz

M-ai degraba as urma exemplul lui Andrei Ignatov ca dumnealui parca la nu-stiu ce bursa a promis un an intreg ca da matci la incepatori si cind a venit vremea de livrat  s-a dat accidentat .
Citat din: un Finut din Aprilie 10, 2017, 04:24:28 PMIa uite mai nașule la olteanul asta vrea sa știe cine suntem! Curios,curios! Bre nea Dane am auzit ca ai stupii pe 10 rame,te-a ajutat sindicatul sa faci performanța? Sau le-ai dat sirop cu praz? =))

Lasa-l nu-l mai peria atit, ca si dl Dan Sebastian cam le sufla in bot la albine ca asa am vazut eu ceva film de-al dinsului anul acesta la sfirsit de iarna .

undragutz

Citat din: dan sebastian din Aprilie 10, 2017, 06:53:58 PM
Dacă vreți un cârcotaș trimiteti-i lui Enculescu o familie. Are 8 luni experiența cu albinele și l-a desființat pe Bratu pe Facebook deși e recunoscut international. Multa baftă in alegerea norocosului!

Prea multe nume si date de care nu am cunostiinta .
Ia-ma usor ca deja incep sa incurc situatia .

dan sebastian

Te rezolv eu cu adresa telefon, etc. numa sa nu te superi când te-o critica.
Sa ai curaj sa i trimiți !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

ciucur

Citat din: MirceaCalin din Aprilie 04, 2017, 06:54:46 PM
Aş fi curios ce înseamnă "#beelateral" din titlu şi de pe tricourile protagoniştilor...

Eu cred ca e vorba de 'bilaterala' intre protagonistii filmului iar cuvantul bilateral e usor modificat in beelateral.
Ideea de reciprocitate, prietenie in ale apiculturii.

Oricum, sanatate si spor in activitate celor doi domni. Trei, si cu cel de filmeaza.  :hi:
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

calmusdaniel

 Un adevărat prieten pe care il stimez si il apreciez! :hi: