Stuparie practica

Creat de dragos2006, August 09, 2010, 04:50:50 PM

« precedentul - următorul »

ni_nacu


Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din August 09, 2010, 10:49:09 PM
  Eu stiu ca ce este mic incape in ce este mare , invers nu prea ...  :smile:

astea se cheama contrari inutile
hai sa va destind... apropos de "ce este mic incape in ce este mare , invers nu prea ..."

intr-o zi un mare contabil de la o renumita firma de specific, in varsta de 58 de ani a plecat in vacanta, lasand pe masa, sotiei un bilet:
"draga mea, sant in vacanta. am plecat in turul lumii, insotit de tanara mea secretata in varsta de doar 25 de ani. stii ca ma inteleg bine cu ea si va avea grija de mine. nu-ti face griji. voi reveni"
dupa acea binemeritata vacanta, la intoarcea sotul contabil, gasi pe masa un bilet de la sotia sa in varsta de 55 de ani:
"iubitul mei, stii ca te iubesc si iti respect orice dorinta. sper ca te-ai distrat in vacanta. si eu am plecat in caraibe cu antrenorul meu de fittness in varsta de doar 26 de ani. tu, ca un contabil bun ce esti, iti dai seama ca 58 in 25, intra de mult mai putine ori decat 26 in 55. sper sa te descurci in continuare, ca eu nu stiu daca voi mai reveni"
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

tassevasi

     Va salut  , foarte tare ,asa e , " invers nu prea ..." Eu sunt in mixt .
      tassevasi    :rotfl: :rotfl:

ioan busa


crombra

Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

D006

Stationar pe 9 locatii cu drum de peste 200 la polenizare.

cetin

Stationar deocamdata. In viitorul apropiat 1-2 ani, la max 50km distanta padure de salcam, lanuri cultivate de rapita, floare, lucerna de samanta.... Oricum tre sa ai si un efectiv ca sa faci pastoral.

gheco

Citat din: dragos2006 din August 09, 2010, 04:50:50 PM
   Se spune ca in Romania stuparitul stationar este majoritar , la noi forumistii cum o fi ?

Deocamdata s-ar parea ca ca este o afirmatie adevarata si pentru forumisti. Spun s-ar apea pentru ca au votat un numar mic de stupari.
Votul fiind foarte usor de relizat as indemna pe toti cei care citesc acest subiect sa voteze chiar daca nu posteaza.
Desi aparent nu are prea mare importanta, totusi ar fi bine sa stim.
Toate bune.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

apicmd

Stationar.. padurea e la  2  pasi..rapita   1km.floarea soarelui in jur de  un km jumate fineata mai putin da  orcum  indeajuns...o problema insa  mai  sunt stupari in zona :rotfl: da  ne intelegem noi
BPR!!!!

Adrian Roman

Stationar pe doua vetre si de la anul mixt pe distanta mica - nu ma lasa serviciul, pana ma pensionez.

gore

A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

bucovineanu

Numi stationar pe o singura vatra.

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

dedu

Stationar,cand oi avea mai multi as incerca stationar in mai multe locatii  ori cine stie.......daca o sa ma ocup numai de asta pastoral:hi:
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

ApisAntim

In principiu, PASTORAL dar mai sunt si exceptii cum ar fi 2010 :hi: