Construcție rame

Creat de romikele, Iunie 13, 2013, 06:11:59 PM

« precedentul - următorul »

romikele


sorinma

de ce face ramele  de 480 mm lungime?sau am inteles eu gresit...
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

romikele

Sunt rame pentru stupi Langstroth.

 


sorinma

eee,ce bine e sa intrebi  :thanks:
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

Marius-ursulakhe

DOMNULE ROMIKELE ERA SI MAI FRUMOS DACA SE PUTEA DESCHIDE O MICA PAGINA CARE SA CONTINA POZE SI SCHEME DESPRE TOATE TIPURILE DE LAZI RAME SI POZE CU STUPI POPULATI CU ALBINE
EU ZIC CA ERA FOARTE FOLOSITOR ATAT PT INCEPATORI CAT SI PT NOI CEI CARE AVEM2-3 ANI APICULTURA.SPUN ACEST LUCRU PT CA DEJA IN2-3 ANI APICULTURA TREBUIE SA NE HOTARAM CE TIP DE STUP SI RAME VOM FOLOSI IN VIITORUL APROPIAT
Multumesc frumos si anticipat pt intalegere si va rog sa nu luati in nume de rau acest mesaj si sa nu credeti ca nu imi place pagina pe care ati deschis-o este superba dar eu asa gandesc ca era mai complexa   :bravo:   :hi:   :)

romikele

Am in proiect pentru cand voi mai "prinde" ceva timp un material .pdf despre constructie stupi, rame si alte echipamente apicole din lemn, e mult de lucru dar voi lucra pe capitole, facute publice imediat ce vor fi gata. La final lipesc pdf-urile in unul singur.

E posibil ca ordinea de aparitie a capitolelor sa fie aleatorie, totul fiind aranjat la final.

Manualul va contine descrieri, poze, schite, link-uri video.
Materialul video va fi urcat pe serverul nostru pentru a fi in siguranta.
Voi folosi pe cat posibil material de la membrii forumului, iar de pe youtube doar cu acordul editorilor.
Acesta va constitui un capitol din manualul de apicultura "Apiardeal"  :wink2:

G. Iulian

O inițiativă ce ne va ajuta pe toți  ^:)^  ^:)^  =D>  =D>  :bravo:
Sănătate multă nea Mihai !  :hi:  :hi:  :hi:

sandupop

Citat din: romikele din Iunie 14, 2013, 11:53:08 PM
Am in proiect pentru cand voi mai "prinde" ceva timp un material .pdf despre constructie stupi, rame si alte echipamente apicole din lemn, e mult de lucru dar voi lucra pe capitole, facute publice imediat ce vor fi gata. La final lipesc pdf-urile in unul singur.

E posibil ca ordinea de aparitie a capitolelor sa fie aleatorie, totul fiind aranjat la final.

Manualul va contine descrieri, poze, schite, link-uri video.
Materialul video va fi urcat pe serverul nostru pentru a fi in siguranta.
Voi folosi pe cat posibil material de la membrii forumului, iar de pe youtube doar cu acordul editorilor.
Acesta va constitui un capitol din manualul de apicultura "Apiardeal"  :wink2:
Pentru...muza ...trimit eu ceva palinca... :bravo:...daca te putem ajuta cu ceva, nu ezita sa ne contactezi, un astfel de manual poate fi foarte util....felicitari pentru inițiativa.  =D>
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

romikele

Poze si filmulete din stupina si atelier pot fi de mare ajutor si nu avem probleme cu drepturile de autor  :wink2:
"Muza" poate scurta timpul de editare, deci poate fi folositoare  =))

relutu