Ioan Ardelean

Creat de ioanardelean55, Februarie 02, 2010, 05:51:45 PM

« precedentul - următorul »

ioanardelean55


  Un musfir nepoftit in casa lor :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:

ioanardelean55

 

   Nu stiu ce este dar a sfirsit rau .

bio

Cam acum o luna au aparut "fluturoii" aia..:))

.. In fiecare toamna cum scade caldura acei fluturi care zboara in special noaptea intra si in stupi dupa miere si acolo i-=si gasesc sfirsitul.....

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

antiopa din ardeal

 I se spune si ,,striga" pentru ca el striga cand e capturat. Am surprins si eu unul in aceasta toamna dar l-am iertat ca era prea ..frumos. :zzz:

ioanardelean55


  Am schimbat fotografu,

ioanardelean55

 :bzz:

ioanardelean55

 :bzz:

ioanardelean55


Cind am vazut asa ceva m-am blocat, :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:

ioanardelean55


Se mai poate trai si asa ? :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:

Porfy66

Asa se intampla daca nu plantati salcami pe langa casa! :)
:D

mosunick

Citat din: ioanardelean55 din Septembrie 25, 2015, 10:35:37 PM

Fac aceste module din urmatoarele motive ;
   
1. Nu vreau sa mai incarc si sa mai descarc stupi .(am facut lucrul asta 30 si de ani  si-mi ajunge )
2. Nu vreau sa stau tot timpu cu frica,ca cineva iar da atacu .
3. Nu vreau sa mai am de a face cu fel de fel de indivizi la incarcat si descarcat .(adica sa nu mai depind de nimeni )
4. Cu asemenea dotare pot pleca dintr-un loc in altul cind vreau si ma pot opri in orice loc fara sa mai depind de nimeni .
  Vreau sa am un randament cit mai bun cu un efort fizic cit mai mic posibil.
   
         

"Boala" apiculturii romanesti: Furaciosii de stupi, incendiatorii si oamenii neseriosi... Pacat de tara asta...
Din pacate si eu am ajuns la aceeasi solutie, dar pe un camion de 7,5. Scump, dar mult mai sigur, fara carat cu carca...
Mult succes!!!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

ioanardelean55


Multumesc,   E facut s-au urmeaza ?

  SANATATE.

D006

Citat din: mosunick din Noiembrie 21, 2015, 05:20:35 PM
"Boala" apiculturii romanesti: Furaciosii de stupi, incendiatorii si oamenii neseriosi... Pacat de tara asta...
Din pacate si eu am ajuns la aceeasi solutie, dar pe un camion de 7,5. Scump, dar mult mai sigur, fara carat cu carca...
Mult succes!!!
Atentie mare sa nu lasi camionul fara paza ca in secunda doi nu vei mai avea nici baterii (acumulatori) nici motorina in rezervor . Si daca romanul este mai fomist iti sparge si un geam pt. a fura radioul din cabina.

RazvanTi

Citat din: ioanardelean55 din Noiembrie 20, 2015, 06:42:23 PM

Se mai poate trai si asa ? :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:

unde ai trait pana acum?!?!?!?

bunica-miu pana la 70 ani venea de la padure cu un salcam intreg curatat de crengi. si asta in zona de deal si de la 3-4 kilometri departare...
aici avea 85 parca...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro