De prin net

Creat de tassevasi, Septembrie 04, 2011, 11:19:06 PM

« precedentul - următorul »

romikele


RazvanTi

#406
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

jenica67

Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

RazvanTi

#409
ala cu microfonu' se uita la "apicultor" ca bou'n tzeava  =)) =))
nici eu care stiu tot ce zice ala si tot nu pot urmari  :nebun:
"paduchele asta ciudat"
"paduchele evadeaza"
"nosemoza se TRATEAZA cu protofil"
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
de unde i-a gasit mah pe brezoii astia?  ))/

uite: poza asta spune totul =)) =))
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Kov iulian

Pe scurt despre acest filmulet.
Niste baieti au vrut sa vada cat de mare e in pamant un musuroi de furnici asa ca au turnat ciment si apa cu tonele in galeriile furnicilor ca acesta sa se intareasca si sa nu se surpe galeriile cand ei sapa.

Ants subterranean structures revealed!!!!?!


pharaonu75

N-au avut ce face... si si-au gasit de lucru! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

jenica67

    Nu e vorba chiar de furnici aici, ci de termite. Sunt rude, dar ceva mai mari.  =))
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

ioanardelean55


E de-al meu Faraoane facut cu bani euopeni . ))/ ))/ ))/

pharaonu75

Dupa ce a vazut clipul, RazvanTi a avut nevoie de resuscitare! A lesinat de... ras!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube


Aurel

Citat din: RazvanTi din Octombrie 21, 2013, 11:25:29 AM
ala cu microfonu' se uita la "apicultor" ca bou'n tzeava  =)) =))
nici eu care stiu tot ce zice ala si tot nu pot urmari  :nebun:
"paduchele asta ciudat"
"paduchele evadeaza"
"nosemoza se TRATEAZA cu protofil"
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
de unde i-a gasit mah pe brezoii astia?  ))/

uite: poza asta spune totul =)) =))
Da ! Regie!Impresii! Chiar nu sant deloc rautacios.Atat doar, ma mir ca apicultorul care zilnic lucreaza cu albina poarta masca si reporterul n-are treaba.O fi probabil si el un apicultor!

RazvanTi

@aurel: si unde mai pui ca face misto si de cameraman:" na ca ti-ai luat-o si tu" =))
@fiug1970: tipic china... minutiozitate mancatoare de timp sa aiba ce face sa nu-i umble mintea aiurea sa-i vina cine stie ce idei...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Kiwi Bee

Razvan, mai avem aici pe acest topic un film cu un alb care face exact ceea ce face aceasta asiatica dar asa mi se pare ca folosea mai multe crengi de palmier + ca nu folosea pana de "vultur" ci doar o crengutza mica de palmier. Spectacolul albului mil place mai mult, pare mai profesionist. Asiatica este intrun spectacol de talent, deci cumva mai slabutz.

Iulian, sapaturile cu termitele acelea il avem aici pe acest topic pe o alta pagina.

sandupop

Citat din: bismark din Septembrie 25, 2013, 06:42:15 PM
  Eu, am o asemenea instalatie,eoliana si panouri fotovoltaice,care imi asigura energia pentru casa la  un frigider, o lada frigorifica,2 televizoare si leptop.Am 4 ani de cind o exploatez daca ma tine cit au garantie bateriile (10 ani) eu  sint foarte multumit.Platesc pe luna 40 lei cu tot cu abonamentul radio-tv.Inainte in 2008 plateam consumul electric intre 150-200 roni.Cu respect
Va rog sa-mi dati câteva detalii despre sistemul dvs, cat a costat?, de cine este produs?... ca si ei sunt interesat de o astfel de instalatie la casa socrilor mei. Mulțumesc anticipat.
Nu trageti!! ...Sunt incepator.