faget 2007

Creat de bee_lover, Martie 31, 2007, 06:06:24 PM

« precedentul - următorul »

crombra

Foarte interesant. Domnul Gore, postati va rog Marca ojei, eventual o poza mai de aproape.
Multumesc anticipat.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

Sandu

Am auzi ca anul acesta tirgul de la Faget va fi la Alba Iulia si s-ar putea sa ramina pe acolo.Sunt ceva interese la mijloc.Poate sa confirme sau sa infirme cineva?Sursa mea este demna de luat in seama dar as vrea sa ma conving.

D006

nu cred dar daca este va anut
merg saptamina asta la aca alba si ii intreb

D006

Eu am vorbit cu organizatorul D. Dobrescu si mi-a spus ca daca ar putea l-ar muta la Bucuresti pt. al dezvolta din targ de utilaj apicol in targ si de miere , pt. ca si noi apicultorii sa ne putem vinde marfa.
Citat din: sanduAm auzi ca anul acesta tirgul de la Faget va fi la Alba Iulia si s-ar putea sa ramina pe acolo.Sunt ceva interese la mijloc.Poate sa confirme sau sa infirme cineva?Sursa mea este demna de luat in seama dar as vrea sa ma conving.

D006

Nu are nici o legatura ACA  cu targul faget dimpotriva prin statutul ACA targul Faget este considerat o organizatie concurenta ( targul fiind organizat de Eurohonig si Apidava)
Citat din: mariusnu cred dar daca este va anut
merg saptamina asta la aca alba si ii intreb

balasbebe

Atata timp, cat la Faget, sunt 2 mari firme, care produc si comercializeaza echipamente apicole, nu cred ca au vreun interes sa-l aduca la Bucuresti. Targul de la Faget, are un faarmec anume, este deja destul de cunoscut. Ori te duci pe litoral, ori mergi la Faget, vezi , la fel de multe masini, din toate judetele. Eu nu astept salcamul cat astept acest targ.

D006

targul a ajuns la un maxim , cele 2 firme pentru a castiga mai mult trebuie sa mearga in cel mai mare oras... Bucuresti aici se fac marile afaceri !

Cristian IONITA

da .,... ii asteptam  :hi:

filip

Eu am vorbit cu organizatorul D. Dobrescu si mi-a spus ca daca ar putea l-ar muta la Bucuresti pt. al dezvolta din targ de utilaj apicol in targ si de miere , pt. ca si noi apicultorii sa ne putem vinde marfa.
Patca a fost un tirg al mieri tinut in Toamna la Bucuresti.Nu stiu ce efect a avut?Dar totusi Fagetul era un Tirg inaintea segonului de unde apicultorii se aprovizionau.Dar de fapt ce e bun nu rezista in Romania.Asa ca asteptam vesti.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

targul din toamna s-a amanat pana la o data neprecizata iar Targul de la Faget va continua sa se dezvolte dar intr-un orasel mic a ajuns la maxim , ai doar UN HOTEL DE 2 BANI SI UN RESTAURANT ASEMENEA.

gore

Pentru cei interesaţi de oja pentru marcat :
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

D006

Citat din: gorePentru cei interesaţi de oja pentru marcat :
datimi ceva detali fiindca sunt interesat

filip

Culoarea pentru marcat matci pentru 2008 este ROSIE.Cred ca nu va fi o problema sa o gasiti.Conteaza numai sa nu fie oja expirata.Dupa marcare asteptati putin apoi puteti pune o picatura de miere peste oja pe matca.Bafta multa!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

gore

Am scris în acest topic. Aceste oje sunt pentru făcut diverse desene pe unghii şi se găsesc la diverse buticuri unde au şi oja normală precum şi alte accesorii. La noi în Focşani se găsesc la hala moldovei jos, la Milcovul, la magazinele de cartier un vând şi articole pentru întreţinere(şampon, săpun, ojă, spay,etc).
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

crombra

Multumesc D-ul gore.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/