Sfat achizitie capsator electric pentru rame

Creat de laurentiu.tirca, Ianuarie 18, 2011, 09:57:17 PM

« precedentul - următorul »

andrei_georgian

sal! eu mi-am luat de curand un capsator electric MEISTER CRAFT 32, foloseste capse de 6 mm latime si max 25mm lungime, iar cuie bate pana la 32 mm lungime, am dat pe el 200 lei cu tot cu taxa de curier, si am primit un set de 100 capse de 20 mm si 100 de cuie de 25 mm :wink2: vizualizati aici:http://www.utilul.ro/Capsator-electric-32-mm?tab=garantie&d=d#tabs
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

Seba


andrei_georgian

este 99 lei... dar e vb despre calitate, einhell este chinezesc, are un amic de-al meu, la capse de 25 mm, in scandura d tei groasa de 30 mm nu mai are forta de a bate capsa intreaga......pretul face calitatea :wink2:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

adi-m

AI incercat sa maresti presiunea compresorului?
La compresorul meu care este home made, atunci cand scade presiunea sub 6 atm, nu mai bate capsele in intregime  :hi:

marius_vfp

adi era vb de un capsator electric la 99 ron , nu pneumatic , ce sai mai mareasca la electric presiunea? :bzz:
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

viorel_v2000

Citat din: andrei_georgian din Noiembrie 08, 2011, 01:38:22 PM
sal! eu mi-am luat de curand un capsator electric MEISTER CRAFT 32, foloseste capse de 6 mm latime si max 25mm lungime, iar cuie bate pana la 32 mm lungime, am dat pe el 200 lei cu tot cu taxa de curier, si am primit un set de 100 capse de 20 mm si 100 de cuie de 25 mm :wink2: vizualizati aici:http://www.utilul.ro/Capsator-electric-32-mm?tab=garantie&d=d#tabs

O intrebare la care caut raspuns de mai mult timp.
Stie cineva de unde se pot procura capse de latime 6 mm si lungime 25 mm (pentru capsator electric)?
Multumesc anticipat pentru informatie.

PS Am cautat la SEA (3000 buc la 18 lei cutia) dar nu au decat pentru "pneumatic" care sunt de 5 mm latime si nu "incap" in magazia de alimentare de la "electric".
Singura sursa pe care eu am gasit-o ar fi "Set de capse si cuie" Einhell la 39 lei dar contine numai 300 capse de 25 lungime si nu este rentabil economic .