faguri Apisrom

Creat de dragos2006, Ianuarie 27, 2009, 11:06:55 AM

« precedentul - următorul »

D006

Doresc sa va prezint fagurii facuti de APISROM Vaslui.

Ca materie prima se foloseste doar ceara 100% naturala.
Apisrom are propriul laborator in care materia prima se analizeaza in vederea eliminarii produselor contrafacute (cerii, in acest caz).
Pe scurt prezint procesul de fabricatie: dupa calificarea cerii in laborator, aceasta se sparge in bucati mai mici pentru a facilita topirea mai usoara si se introduce in tancul de topire. In acest tanc au loc urmatoarele operatii: topire, sterilizare si decantarea microimpuritatilor. In pozele si filmul pe care le voi atasa se poate vedea produsul finit si o parte din procesul de productie.

As vrea sa pun in valoare calitatea superioara; asa cum se poate vedea fagurii produsi de apisrom sunt flexibili, 10 foi/Kg (nici grosi dar nici subtiri).

www.apisrom.ro  -- aici sunt date de contact.
pret: 35 ron/kg sau 5 ron manopera (ceara la schimb si 5% scazamantul impuritatilor).
ambalarea se face in cutii de carton de 5 Kg pt fagurii cu dimensiunile 415 X 260 (intreg) si 4 Kg faguri treisferturi (415 X 200).
Apisrom poate onora comenzi speciale cum ar fi faguri BIO, sau orice alta dimensiune dorita.

Sunt la dispozitia Dvs pt orice fel de intrebari.

D006

alta poza.

D006

alta poza.

D006

Bun venit pe forum.Succes.

D006

ma primiti cu ceara mea ? pana acum asa am procedat cu Etta , dar Vasluiul este mai aproape de mine .

D006

multe nu inteleg eu dar preturile chiar ca ma incurca.
aici sunt mult sub $1 foaia.
https://www.dadant.com/catalog/index.php?cPath=23_38

albine

ce utilaj folositi pentru productia de faguri??
eliberati certificat de calitate pentru faguri??
se pot face comenzi ramburs ,ect??
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

albine

ce experienta aveti in productia de faguri. ca timp??
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

D006

Citat din: rascanuBuna ziua.

Doresc sa va prezint fagurii facuti de APISROM Vaslui.

Ca materie prima se foloseste doar ceara 100% naturala.
Apisrom are propriul laborator in care materia prima se analizeaza in vederea eliminarii produselor contrafacute (cerii, in acest caz).
Pe scurt prezint procesul de fabricatie: dupa calificarea cerii in laborator, aceasta se sparge in bucati mai mici pentru a facilita topirea mai usoara si se introduce in tancul de topire. In acest tanc au loc urmatoarele operatii: topire, sterilizare si decantarea microimpuritatilor. In pozele si filmul pe care le voi atasa se poate vedea produsul finit si o parte din procesul de productie.

As vrea sa pun in valoare calitatea superioara; asa cum se poate vedea fagurii produsi de apisrom sunt flexibili, 10 foi/Kg (nici grosi dar nici subtiri).

www.apisrom.ro  -- aici sunt date de contact.
pret: 35 ron/kg sau 5 ron manopera (ceara la schimb si 5% scazamantul impuritatilor).
ambalarea se face in cutii de carton de 5 Kg pt fagurii cu dimensiunile 415 X 260 (intreg) si 4 Kg faguri treisferturi (415 X 200).
Apisrom poate onora comenzi speciale cum ar fi faguri BIO, sau orice alta dimensiune dorita.

Sunt la dispozitia Dvs pt orice fel de intrebari.

Veniti cu amanunte ca in alte locuri nu prea aveti loc !

stefan1

Citat din: AndreiRNmulte nu inteleg eu dar preturile chiar ca ma incurca.
aici sunt mult sub $1 foaia.
Uite ca am depasit si noi America!!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

Citat din: teinegru64Bun venit pe forum.Succes.
Multumesc!

D006

Citat din: dragos2006ma primiti cu ceara mea ? pana acum asa am procedat cu Etta , dar Vasluiul este mai aproape de mine .
bineinteles! asteptam sa ne contatati. din ce judet sunteti?

D006

Citat din: AndreiRNmulte nu inteleg eu dar preturile chiar ca ma incurca.
aici sunt mult sub $1 foaia.
https://www.dadant.com/catalog/index.php?cPath=23_38
e corect calculul. 5 ron/kg si 10 foi pe kg.

D006

ce utilaj folositi pentru productia de faguri??
nu pot sa va dau numite detalii de productie. dar un indiciu: este german si cel mai performant pe tehnologia de faguri prin turnare.
eliberati certificat de calitate pentru faguri??
DA
se pot face comenzi ramburs ,ect??
discutam si stabilim de comun acord un mod de lucru.

D006

Citat din: albinece experienta aveti in productia de faguri. ca timp??
experienta in apicultura 40 de ani. stim cum arata un fagure bun!
studii de specialitate: liceul apicol + facultatea de chimie industriala + master in "calitatea produselor alimentare" + instruire din partea furnizorului de utiaj + instrure ca autodidacti.
fiecare din cele de mai sus aduce un aport in "bagajul de cunostinte".
experienta in producerea de faguri: nu lunga in timp dar mare in "cantitate".