Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

tuturicius

Eh ... o fi ceva si de capul talkshowurilor astea, oricum, pentru ca altfel nu le-ar baga nimeni in seama  :wink2:

romikele

Stiti cum e vorba ceea : "Tot tiganu` isi lauda ciocanu` !"  :)
Fiecare lucru are rostul sau... asa si cu showrile... sa mai descreteasca fruntile, sa tina treaza dragostea pentru albine.
Meseria nu se invata de la ele sau de aici... tot scoala e de baza.

Am sustinut aceste live-uri, dar imi permit sa am rezerve asupra calitatii/cantitatii si nu sunt singurul... asta nu inseamna ca trebuiesc abandonate.

Pustu

Citat din: romikele din Martie 10, 2016, 03:20:13 PM
Stiti cum e vorba ceea : "Tot tiganu` isi lauda ciocanu` !"  :)
Fiecare lucru are rostul sau... asa si cu showrile... sa mai descreteasca fruntile, sa tina treaza dragostea pentru albine.
Meseria nu se invata de la ele sau de aici... tot scoala e de baza.

Am sustinut aceste live-uri, dar imi permit sa am rezerve asupra calitatii/cantitatii si nu sunt singurul... asta nu inseamna ca trebuiesc abandonate.
Nea Mihai daca e sa vorbim in " vorbe " da-mi voie sa-ti amintesc una cu lupul care isi schimba parul si daca stau bine sa ma gandesc trebuia sa i le amintesti pe amandoua domnului Puisoru cand spunea ca a fost golan si acum il doare sufletul de apicultorul roman cand ii vinde matcile alea cu 1 milion si ceva , si nu are timp dumnealui sa mai faca un filmulet , ceva , ca trebuie sa se ocupe de afaceri si cand nu e in statiune la odihna mai vinde niste supermatci si supersirop la moldoveni , polonezi , sarbi , francezi ca romanii "ie" neinformati din cauza lui pustu & gașca . :nudie: :nudie:
Vad ca nici matale n-ai inteles nimic din ce-i cu discutiile astea . Ne intalnim seara ca baietii la o bere . Despre ce calitate si cantitate vorbesti matale ? A berii ? =))

romikele

Nu, tu n-ai înțeles ce am vrut să subliniez... că ce e mult...se strică, chiar și berea.
Mai răruț e mai drăguț... uneori pauzele din discuții sunt cam mari deoarece se intră în pană de idei.
Cu toate astea sper să depășiți în longevitate Dallas-ul  :razz: :hi:

tuturicius

Nea Romikele ... tot nu ai inteles. Livul asta a devenit o comunitate. La fel ca si forumul asta. Daca omul are chef sa posteze, posteaza de cate ori ii vine. Acolo bem bere de cate ori ne vine. Snune-le forumistilor sa posteze mai rarut ca-i mai dragut ... Nu?
:hi:

romikele

Decât să se debiteze tot felul de prostii, ca Sima de ex., mai bine la berică!  :hi:

Se pare că s-a intrat în anul verzei:

- discuții pe forum la subiect: VARZĂ!
- discuții live la subiect: VARZĂ, creață și murată! :rotfl:

etc.....

mmacreanu

Nu sunt fan Puisoru' (si asta pentru ca uneori are impresia ca inventeaza el apa calda in apicultura), ca a adus vorba in expunerea lui despre intalnirile live ... nu a blamat grupul care se aduna. Din pura curiozitate si datorita raspandirii acestor talk show-uri am incercat si eu sa vad despre ce este vorba si nu au o structura, e un fel de intalnire sa ne salutam. In cazul asta domnul romikele nu a spus nimic gresit.

Concluzie: nu va inteleg de ce va basicati asa tare ca a amintit domnul Puisoru despre aceste live-uri, nu cred ca el va cauza probleme celor din live-uri si nici invers, se trateaza teme diferite :)
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

filip

Prin internet apicultorii isi largesc orizonturile,asta e rau din punctul unor grupuri de interese.
E greu sa prostesti pe cineva cu o oferta decontata prin PNA,cand la liber pretul e cam cat TVA-ul ce nu-i decontabil.
Pe Stuparitul am deranjat si eu unele grupuri de interese,acum am noroc cu antivirusul. :D
Nu exista lideri la nivel national sa se lupte pentru interesele apiculturii,sunt doar interese de gasca unde membrii sunt buni ca numar.
In fond asa cum sunt stupi virtuali sunt si apicultori virtuali.......
Apicultura trebuie vazuta prin ochii copiilor ce consuma o lingurita de miere,daca ar fi copilul tau l-ai lasa sa manance din borcanul de miere comercializat ori ai avea retinere?
https://www.youtube.com/watch?v=rtqx-alxdEk
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Pustu

Citat din: romikele din Martie 10, 2016, 06:45:40 PM
Decât să se debiteze tot felul de prostii, ca Sima de ex., mai bine la berică!  :hi:

Se pare că s-a intrat în anul verzei:

- discuții pe forum la subiect: VARZĂ!
- discuții live la subiect: VARZĂ, creață și murată! :rotfl:

etc.....

Gusturile nu se discuta . Mie imi place oricum , varza sa fie  =)) =))

Citat din: mmacreanu din Martie 10, 2016, 06:49:39 PM... nu va inteleg de ce va basicati asa tare ca a amintit domnul Puisoru despre aceste live-uri...

Daca zicea " ba prostilor aici gresiti , aici gresiti , aici gresiti . faceti asa ,asa si asa " , nu era nici o problema , ba din contra chiar ii multumeam . Dar cand a zis ca a auzit nustu de la cine de niste live-uri , parca asa se cheama , la sfarsit de saptamana , sambata , duminica si de aia  apicultorii "ie" neinformati , ca si-a dat el seama in final ...................... eu m-am basicat complet  :mad: =))
Glumesc . Daca si la Ramnic in adunarile asociatiei domnului Puisoru se vorbeste de noi , basca pe la simpozioane stiintifice , atunci stam bine .

Multa sanatate .

Pustu

Citat din: filip din Martie 10, 2016, 07:03:51 PM
Apicultura trebuie vazuta prin ochii copiilor ce consuma o lingurita de miere,daca ar fi copilul tau l-ai lasa sa manance din borcanul de miere comercializat ori ai avea retinere?

Dumneavoastra de ce credeti ca nu se introduce mierea in scoli in locul laptelui ?

marian sima

Nu urmaresc filmuletele voastre dar din cand in cand mai vad ce scriu unii pe pagina lui Dan de pe stuparitul.

Eu v-am spus sa-mi aduceti si mie la cunostinta ce se discuta in filmulete,nu vreti atunci ascult si eu ce inteleg altii din ele.

Cat despre Puisoru e baiat finut nu aveti voi stofa lui de apicultor.

Re: Pustu stuparul

Mesajde XXL » 15 Feb 2016, 21:31

    pustu scrie:
    Pai si ma lasi cu ochii in soare ? Am citit cartea . Ce fac acum ?
    Mai lamureste-ma te rog cu promovarea ca nu prea am inteles . Si de unde grija asta pentru stupina mea asa subit ?



...daca ai citit ...foarte bine
acum apuca-te sa arunci un ochi si in Biblie
ce ai spus in live ca urasti pocaitii mai rau decat tiganii
nu este un gest foarte crestin :!:

Pustu

Marian citeste mai departe , ca nu ai citit tot , sau macar asculta pasajul . E pacat sa citezi ce viseaza altii . Pana si XXL a inteles ca a visat

marian sima

Am citit de acea  :i_love_you: mai mult decat ma iubeste Tuturicius pe mine.

filip

Citat din: Pustu din Martie 10, 2016, 07:11:23 PM
Citat din: filip din Martie 10, 2016, 07:03:51 PM
Apicultura trebuie vazuta prin ochii copiilor ce consuma o lingurita de miere,daca ar fi copilul tau l-ai lasa sa manance din borcanul de miere comercializat ori ai avea retinere?

Dumneavoastra de ce credeti ca nu se introduce mierea in scoli in locul laptelui ?
Si daca s-ar introduce mierea in scoli,eu unul nu am certitudinea ca copiii vor gusta un picur de miere adevarata.
Asa cum celor nevoiasi li s-a servit glucoza industriala prin proiect girat de autoritati si guvern pe bani europeni.
Deci mai bine NU...........
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Pustu

Sa traiesti nea Filip .  ^:)^ ^:)^
Multa sanatate si numai bine