Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Hai s-o lasam moarta in papusoi si cu anticipatele , oricum vor fi alegeri anul acesta . Liberalii sunt asa se fomisti dupa bugetul tarii incat nu mai au rabdare sa stea frumos la coada pana la toamna , le gheoraie matzele si vor accesul la banul public cat mai repede .

pharaonu75

#1516
Gura pacatosului adevar graieste! =)) =))
GUVERNAREA BOC, Dragos... GUVERNAREA BOC!

Pai ce faci, ii dai de gol? Basescu este presedinte, Boc este capul guvernului!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 19, 2012, 11:17:58 PM
  Hai s-o lasam moarta in papusoi si cu anticipatele , oricum vor fi alegeri anul acesta . Liberalii sunt asa se fomisti dupa bugetul tarii incat nu mai au rabdare sa stea frumos la coada pana la toamna , le gheoraie matzele si vor accesul la banul public cat mai repede .

Eu vorbeam despre ce solicita lumea in piata... aceeasi lume care i-a huiduit si pe liberali (vezi ce a patit Ludovic Orban).
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristian87

mai ce frumos repetati voi aceleasi clisee pana ce ajungeti sa le si credeti
oricine e mai bun decat boc sau decat besescu
Chiar si tu Dragose
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006

  eu nu sunt bun deoarece vad altfel politica sau mai bine zis arta conducerii. 

CRISTI M

  Cred ca Dragos ar fi cel mai mare Dictator , de ce spun asta ?
In momentul in care ai atatia in subordine , tu filmezi , altii muncesc , deci ... tu dictezi . . :wink:

Alutus

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 19, 2012, 11:15:09 PM
  Drama noastra nationala este ca la ora actuala nu exista varianta mai buna la guvernarea Basescu .
  Drama noastra la nivel global este ca toate tarile civilizate sunt conduse de guverne vandute marilor corporatii .
  Pur si simplu suntem intr-o fundatura !
Ultima solutie foarte eficienta si cinstita ar fi Doamna Bamboi. Inaintea ei ar fi cam 15 milioane de oameni potriviti. Referitor la fundatura, probabil ca va referiti la d. voastra si la Afrodita de Plescoi pentru ca romanii se indreapta deja spre altceva. Daca tot vorbiti de fundatura faceti si o groapa in ea pentru uzul unei singure persoane pe timp limitat, de preferinta langa curtea unei scoli sau langa o puscarie, de preferinta in judetul Dambovita, pt a reduce cheltuielile de transport. Poate fi mai larga nitel pt a o putea cuprinde si pe slinoasa silfida nationala. Modele constructive verificate s-au utilizat cu succes in apropiere de Tripoli si respectiv Bagdad. Se afla una in constructie in preajma Damascului.
Sa nu uiti Darie!

Bătrânul

#1522
Azi stateam in cabinetul unui doctor intr-n sat din Vrancea . Pacienti intrau pe rind si doctorul prescrie la toti : "Praf contra viermi " indiferent unde il durea . La al patrulea pacient asistenta -" Dle D ... dar tuseste " ,- doctorul : "praf de viermi" pe al cincelea pacinient il durea piciorul ca sa urcat in pom si a cazut - Doctoru "praf contra viermilori " - asistenta dar Dle. D...pacientul are piciorul rupt ... -Doctorul D ... "vezi l-a mincat in c*r de  aia sa urcat in pom "dai praf de viermi " :limba:

cristian87



Piatra Neamt
Părintele Iustin Pârvu de la Mănăstirea Petru Vodă


Părintele Arhimandrit vorbește într-un interviu luat de revista Mănăstirii ,,Petru Vodă" din Neamț, despre manifestațiile care au loc în aceste zile. Iustin Pârvu face o analiză a protestelor, și îi atenționează pe români să nu se lase manipulați.

Chiar în debutul interviului realizat de revista ,,Atitudini", părintele Iustin Pârvu le atrage atenția oamenilor nemulțumiți să nu se lase folosiți de cei care au interese în valorificarea protestelor de stradă: ,,Ce să spun despre toate mișcările acestea... Rămâi de altfel și îndoielnic, dar poate să fie și o realitate, dar mă gândesc și la o manevră, sau la dedesubturile lucrurilor care se petrec, fiindcă intotdeauna orice mișcare, orice intervenție de ordin politic, sau financiar- economic, are neapărat în spatele ei ceva".


Vezi aici analiza protestelor făcută de Părintele Iustin Pârvu

- despre motivele protestatarilor: ,,Nu înțeleg nici să vâri cuțitul până la plăsele albe... să-l strunești pe om să nu mai aibă omul posibilitatea nici măcar o chirie să plătească, să nu mai poată nici să mai răsufle, să se miște câtuși de puțin într-o lume așa de sărăcită"

- apel la rațiune:  ,,Nu incit lumea la scandal, la răzmeriță. Incit lumea să caute un adevăr, să caute un om care să lucreze în spiritul adevarului și dreptății"

- despre lipsa de reacție a președintelui: ,, Cum poți tu să te simți bine un conducător de țară, când vezi că în jurul Președinției, peste tot se strigă Jos cu X, Jos cu Y... Ce stăpânire mai poate fi omul acesta?"

,,Mă mir cum un om din conducerea unui stat poate să se complacă în forță să stea acolo, când vezi că te huiduiește o lume"

- despre soluția care trebuie găsită: ,,Dacă s-ar ivi acum un om al prea sfintei noastre Biserici apoi ar liniști, în 24 de ore nu mai vezi un om pe stradă...dar să iasă acolo. Eu nu mă pot duce acolo, în cârje cum sunt, la București, să fac mare dreptate, pro sau contra"

,,Orice acțiune se întreprinde în țara noastră să <<meargă>> de la Duhul Sfânt... Să se meargă la Patriarhie, să facă acolo rugăciune, și hai, băieți... Preoții înainte, și poporul după ei"

- despre partidele politice: ,,Partidele astea sunt inexistente, n-au niciun merit. Nimic n-au comun cu Maniu și cu Brătianu. Partidele astea politice sunt niște fripturiști care se aleg pe patru ani și merg mai departe, beau, mănâncă pe seama poporului, și la patru ani iar mai dau un kilogram de făină și de ulei țăranului, iar îi votează, și asta e" 


hai dragose zi si de asta ca e sluga usl-ului

         
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006

  Azi merand printr-un sat de langa orasul meu pe o ulita nenorocita plina cu noroi unde taranii nici nu au auzit de canalizare sau de predarea gunoiului la o firma specializata intr-o curte taraneasca ghici ce vad ??? un MASERATI  de 100000 euro , nu mi-a venit sa cred , in curtea unui taran un MASERATI  , nu avem infrastructura dar avem ... MASERATI . Am intrebat prin sat si mi s-a confirmat ca masina este proprietatea taranului respectiv ....  credeti ca acel om considera ca Romania traieste intr-o dictatura ???? credeti ca nu mai poate de grija mitingurilor ????

pharaonu75

Poate ca erau bani sa asfalteze si strada acelui taran, daca nu se facea sala de sport la Rachitele. =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Dintr-un Maserati ti se rupe in paispe de sala de sport din Rachitele , sau de noroiul de pe drum ....
  Asfalt nu este deoarece respectivul primar este de la pnl si refuza fondurile enorme alocate pentru rulal numai pentru a se da victima a "regimului Basescu"  culmea este ca sunt multi prosti care il si cred !

pharaonu75

Cand un Maserati proiectat pentru asfalt se intalneste cu drumurile desfundate din romanica, inevitabil apar si problemele!
Si in oricate i s-ar rupe posesorului de masina cu trident, cand trebuie sa scoata bani din buzunar pentru reparatii parca ii cam vine sa-i ureze de sanatate si aluia din fruntea tarii, de la guvern sau de la dezvoltare rurala.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

POSTASUL

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 19, 2012, 10:08:05 PM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 19, 2012, 09:50:45 PM
La mine in casa de cand ma stiu s-a aplicat urmatoarea lege : celui infometat dai sa manance iar celui insetat dai sa bea !

Eu sunt unul care poate confirma!
Am fost tratat regeste, sau mai bine zis "faraoneste", in casa lui Dragos!
Iar l fel ca mine au fost si altii!
Lasand de-o parte faptul ca pe forum il mai racaie pe unul sau pe altul, in viata de zi cu zi este total diferit!

P.S. Acum injurati-ma si pe mine pentru ca l-am laudat! =)) =))
aici ai dreptate Paharoane   , vreau sa cred ca e un baiat bun !!!!   si pe mine ma inmuiat raspunsul care la dat Dragos   =D> ,, vb. dulce multe aduce''
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

cristian87

zâmbeşte-mîine poate fi mai rău