Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

stupar

#1455

vizionare placuta!

stefan1

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 17, 2012, 08:08:47 AM
http://www.evz.ro/detalii/stiri/exporturile-romaniei-au-crescut-cu-241-in-primele-zece-luni-din-2011-957524.html

  De la 1 ian 2012 s-a reluat si exportul de carne de porc !

  Este adevarat ca au crescut putin exporturile, dar a crescut si importul. Iarasi e adevarat ca decalajul dintre importuri si exporturi a mai scazut, dar asta pentru ca s-au redus drastic investitiile pe de o parte, iar pe de alta parte a crescut saracia si oamenii nu mai pot cumpara cat inainte.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

POSTASUL

#1457
Citat din: stefan1 din Ianuarie 18, 2012, 12:37:27 AM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 17, 2012, 08:08:47 AM
http://www.evz.ro/detalii/stiri/exporturile-romaniei-au-crescut-cu-241-in-primele-zece-luni-din-2011-957524.html

  De la 1 ian 2012 s-a reluat si exportul de carne de porc !

  Este adevarat ca au crescut putin exporturile, dar a crescut si importul. Iarasi e adevarat ca decalajul dintre importuri si exporturi a mai scazut, dar asta pentru ca s-au redus drastic investitiile pe de o parte, iar pe de alta parte a crescut saracia si oamenii nu mai pot cumpara cat inainte.
donu Stefan acest om  nu  face  decat ,, paste copii''  argumente  din catunul lui nu are  sa spuie   cu ce o duc mai bine consatenii lui 
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Alutus

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 17, 2012, 08:25:25 PM
  Asa e Sabine , le este frica de mine !!!!!  hai sa fim seriosi si sa renuntam la clisee gen : frica , dictatura ... Romania e o tara libera unde libertatea "ta" tine pana unde incepe libertatea mea .
   Toti striga jos Basescu dar nici unul dar nici macar unul nu striga VREAU LA MUNCA !!!!
Tarisohhhoooaaaaaara mea!!!. Musiu Catavencule  si tu badie Farfuridi, cu regret va aduc la cunostinta ca ati fost doar niste bieti  ucenici intru ale demagogiei. Cred ca ati muri de oftica  daca ati fi pusi fata in fata cu talentatul preopinent , profesor universitar fata de voi, recunoscut in domeniu de toata mahalaua. 
Sa nu uiti Darie!

N A MARIN

MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA

mape 48-petru manea


D006

  prima data cand Ricardo Muti a acceptat un bis , atentie la ce spune , in sala era prezent si Berlusconi :


filip

#1462


=)) =)) =))
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Sabin Manolache

sa revenim la actualitatea politica,
ce credeti ca se va intampla maine cand se va intalni grupul de 10-20.000 al OPOZITIEI , cred, insotiti de "capi di tutti capi",
cu cei care demonstreaza de 5 zile? care ii urasc pe toti politicienii!
as vrea sa fiu acolo....in a doua tabara, bineinteles. :finger:
"Este mai uşor să se renunţe la unele lucruri pe care le puteţi cumpăra cu bani, decât pentru a câştiga bani pentru a le cumpăra." Lao Tzu

D006

  Interesant ar fi ca in tara sa se cuaguleze o miscare antisitem care pana in vara sa atinga cel putin un  milion de membri , credeti ca ar avea sanse la alegeri ?

Sabin Manolache

vor castiga urmatorii la rand, cred ca se stie cine, doar ca noi vom afla atunci, la vot.
o miscare noua....NU!
"Este mai uşor să se renunţe la unele lucruri pe care le puteţi cumpăra cu bani, decât pentru a câştiga bani pentru a le cumpăra." Lao Tzu

D006

  Problema este ca TOTI suntem parte a acestui sistem corupt si fara el am fi ca niste copii orfani . Crezi ca daca maine vine Antonescu presedinte automat o vom duce mai bine ???
  Mai bine de Vanghelie ca nu are strabateri politice ci doar sexuale cu Oana Mizil , mai bine de Ponta ca a fost la Monte Carlo sa se inscrie la raliu , mai bine de Tariceanu ca si-a tras o limuzina de cateva sute de mii de euro...
  Bunicul meu avea o vorba : PLEACA AI NOSTRI , VIN AI NOSTRI !

cristian87

de ce nu ai terminat fraza...
..................voi ramaneti tot ca ............dar aici intram peste celalalt  topic. :lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006


Bătrânul

Hai sa formam noul guvern ! Propun urmatorii ministrii : Cristi Ciuc la interne ; Donbazil la armata; Dragos la sanatate ,; Orban la finante, Romikele la telecomunicatii; Pharaonu la dezvoltare ; Pupemea ministrul muncii; Stefan1 la justitie; la indutrie nu ne trebe ca navem asa seva.  :nod: Pe ceilalti forumisti propun secretari  de stat ; pe Batrinul consilier la toti laolalta. Pe cine sa punem prim ministru ???