Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

CRISTI M

 Si ce frumos striga :

    IESI AFARA ...... JAVRA ORDINARA


Si de atunci nu mai au alacati banii de haine , de chirie .

Alutus

Apel umanitar!!!! Se cauta pampersi noi sau second hand in cantitati nelimitate pt o serie de tineri intelectuali aflati in k... , pardon ,dificultate. Primim marfa inca 24 de ore la urmatoarele puncte  de colectare: Statuia Leul, piata Victoriei, asociatia generala a branconierilor din MAI, aeroportul din Plescoi sau direct pe acoperisul CC
Sa nu uiti Darie!

POSTASUL

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 16, 2012, 09:23:47 PM
  mereu trebuie sa dai la popor paine si circ . Cum acum painea este mai putina se da mai mult circ!
  Maine pleaca Basescu , credeti ca va fi mai bine ? daca raspundeti "da" explicati DE CE  si CUM ?????
NU va fii mai bine   :nono: !!va fii mult mai rau din orice punct de vedere   ;cat despre circ , nea oferit basescu in decursul acestor ani destul circ cat sa ne ajunga
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Alutus

Ba va fi mai bine , fiindca mai scapam de datorii. De la primavara incepem sa le platim.
Sa nu uiti Darie!

POSTASUL

#1399
Citat din: CRISTI M din Ianuarie 16, 2012, 09:44:28 PM
Si ce frumos striga :

    IESI AFARA ...... JAVRA ORDINARA


Si de atunci nu mai au alacati banii de haine , de chirie .
Cristii te rog sa nu te iei de jandarmi  :nono:  iei asi fac doar datoria [au depus un juramant]  spun asta pentruca am facut aramata la jandarmi [comandamentul trupelor de jandarmi Baneasa , sub. unitatea  08.....9]  cine a facut armata stie ceam facut  =))   =))
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

orbanstefan64

na postasule de azi incolo cu mine nu mai esti prieten ....... :nod: :nod: :nod:

POSTASUL

Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 16, 2012, 09:55:50 PM
na postasule de azi incolo cu mine nu mai esti prieten ....... :nod: :nod: :nod:
=))  =)) de  ce ??  ai protestat  prin Bucuresti cand am facut eu armata???  =))  =))
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

D006

  Gata am gasit solutia in cazul in care pleaca Base ! merg pe CVT e si hasliu si spune si vorbe de duh : IN MOMENTELE ISTORICE IMPORTANTE POPORUL ROMAN NU-I ATENT !!! cat adevar !


                                                                 

CRISTI M

Citat din: POSTASUL din Ianuarie 16, 2012, 09:52:38 PM
Citat din: CRISTI M din Ianuarie 16, 2012, 09:44:28 PM
Si ce frumos striga :

    IESI AFARA ...... JAVRA ORDINARA


Si de atunci nu mai au alacati banii de haine , de chirie .
Cristii te rog sa nu te iei de jandarmi  :nono:  iei asi fac doar datoria [au depus un juramant]  spun asta pentruca am facut aramata la jandarmi [comandamentul trupelor de jandarmi Baneasa , sub. unitatea  0829]  cine a facut armata stie ceam facut  =))   =))


Si eu am lucrat la Jandarmi , am fost la COSTESTI si STOENESTI .... va spune ceva ?
  Cand Generalul meu a fugit ca un LAS in porbagajul unei Dacia 1300 si noi am luat bataie ca "HATII DE CAI " , noroc cu fratii de la B.A.O.L.P.
Respect Jandarmii si Trupele Speciale

Ma refeream la "caschete " cum strigau atunci si unde au ajuns acum .

POSTASUL

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 16, 2012, 10:03:28 PM
  Gata am gasit solutia in cazul in care pleaca Base ! merg pe CVT e si hasliu si spune si vorbe de duh : IN MOMENTELE ISTORICE IMPORTANTE POPORUL ROMAN NU-I ATENT !!! cat adevar !


                                                             
donu Dragos va rugam macar acum in ultimile ceasuri  sa veniti cu ceva argumente reale , solide despre  ,, el comanadante '' al dv  , nu  incercati sa  deviati  de la subiectul principal cu astfel de comedii    , suntem ochi si urechi   :uimit:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

orbanstefan64

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 16, 2012, 10:03:28 PM
  Gata am gasit solutia in cazul in care pleaca Base ! merg pe CVT e si hasliu si spune si vorbe de duh : IN MOMENTELE ISTORICE IMPORTANTE POPORUL ROMAN NU-I ATENT !!! cat adevar !


                                                                 

da ....adevarat ce zice !!!!!!
da oare cum mai stam cu poeziile iubitului conducator ?????
zona zoster,pojar ,pojarel si varsat de vint si de fericire la nastere aruncat de trei ori in sus si prins numai de doua ori............ si uite ca traieste  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

D006

  Am mai explicat , guvernul Boc a trebuit sa acopere gaura facuta in urma creditelor date doar cu buletinul . Putea sa marga pe o politica populista gen usl  si sa intram in incapacitate de plata sau sa ia masuri dureroase dar sa se plateasca pensii si salarii la bugetari. Inflatia este sub control , exporturile au depasit importurile , etc.

CRISTI M

                    Vrajala


Vor sa fure ce a mai ramas de furat . Rosia Montana si Sanatatea

orbanstefan64

da cum o fi cu .............uni ...si altii nu recunosc??????

POSTASUL

#1409
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 16, 2012, 10:17:04 PM
  Am mai explicat , guvernul Boc a trebuit sa acopere gaura facuta in urma creditelor date doar cu buletinul . Putea sa marga pe o politica populista gen usl  si sa intram in incapacitate de plata sau sa ia masuri dureroase dar sa se plateasca pensii si salarii la bugetari. Inflatia este sub control , exporturile au depasit importurile , etc.
1] donu Dragos si acum unele banci  dau credite cu buletinul  , nu inteleg ce legatura are asta cu statul , 2] politica populista ?? adica cum , ce ar fi facut??   3] imflatia e sub control??? oare de asta au marit accizele la carburanti    , curent , gaz  etc.??   4] exporturile au depasit importurile ???   va rog sami spuneti la ce  produse ???       fara suparare dar ce ati postat nu sunt argumente ci un alt ,,copii paste''al PDLului
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.