Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

vulpea

poate un dictator 'luminat' ?! am scris,candva,ca noua totdeauna ne-au priit dictatorii (tatucul tarii).
ph 75,si ? ... ce mai asteptam ??! vi se pare normal ca ACA Romania sa nu reprezinte toate ACA din tara si,mai ales,sa nu organizeze,sau cel putin,sa sprijine toate targurile care inca functioneaza la ora asta in Ro ? dece ICDA/ACA Bucuresti isi aroga titulatura de Targ National ?

Aurel

   Vom avea oameni de bine, atunci cand in calitate de cetateni romani,  inainte de vot, vom avea INTERESUL si posibilitatea, de ai si a le cunoaste faptele.Atunci cand le vom impune ca odata ajunsi in parlament in calitate de reprezentanti, sa voteze totul la vedere asfel inct sa stim ce si cum ne reprezinta fiecare.Trebuie facuta o diferenta intre votul secret al alegatorului  cum spune constitutia si votul in parlament.Ar fi un prim pas.
Uitati ce cacalau a iesit cu pensiile speciale ale alesilor.S-au suparat alesii ca au fost facuti la gramada hoti.impostori si sarlatani.Daca -i intrebi separat cum a votat, toti vor spune ca nu sant deacord cu asta si el nu a votat si in consecinta (cazul lui Nistor) el nu permite sa fie catalogat in vreun fel.Pai bine fratilor ,asunati va fiecare votul si ve-ti fi apreciati inpersonam.!!!!!!!!!!

pharaonu75

Citat din: vulpea din Decembrie 17, 2015, 09:53:42 PM
...1.  vi se pare normal ca ACA Romania sa nu reprezinte toate ACA din tara si,mai ales,sa nu organizeze,sau cel putin,sa sprijine toate targurile care inca functioneaza la ora asta in Ro ?
2. dece ICDA/ACA Bucuresti isi aroga titulatura de Targ National ?

1.   ACA este o asociatie care, la fel ca oricare alta, isi promoveaza interesele proprii, nu pe ale altora.
2.   Pentru ca indiferent daca asta convine sau nu unora, ACA este cam singura asociatie cu acoperire nationala.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tinumaftei

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 17, 2015, 10:09:59 PM
Citat din: vulpea din Decembrie 17, 2015, 09:53:42 PM
...1.  vi se pare normal ca ACA Romania sa nu reprezinte toate ACA din tara si,mai ales,sa nu organizeze,sau cel putin,sa sprijine toate targurile care inca functioneaza la ora asta in Ro ?
2. dece ICDA/ACA Bucuresti isi aroga titulatura de Targ National ?

1.   ACA este o asociatie care, la fel ca oricare alta, isi promoveaza interesele proprii, nu pe ale altora.
2.   Pentru ca indiferent daca asta convine sau nu unora, ACA este cam singura asociatie cu acoperire nationala.
ACA a reprezentat un vis si o realizare atunci cand visele nu erau posibile. Insa a trecut prin generatia a II-a care nu a mai avut nici o legatura cu albinaritul. Nu poti sa ai administratori care nu au albine, sau pentru care albinele nu fac parte din viata lor. Poate va veni un timp cand ACA va insemna mai mult decat este acum. Eu unul nu mi-am pierdut speranta. Pe undeva este vina noastra ca am renuntat prea usor le ea.

dan sebastian

Sa nu fie ca Eminescu o data la mileniu ...
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Aurel

#4175
   Astazi PSD, cred ca si-a dat singur cu tesla-n... M-as bucura sa am dreptate.Vom vedea.

bio

Citat din: Aurel din Decembrie 21, 2015, 07:31:56 PM
   Astazi PSD, cred ca si-a dat singur cu tesla-n... M-as bucura sa am dreptate.Vom vedea.

..??..ce au facut..?.. ceva trimitere la un titlu de stire...

Aurel

Citat din: bio din Decembrie 21, 2015, 09:32:41 PM
Citat din: Aurel din Decembrie 21, 2015, 07:31:56 PM
   Astazi PSD, cred ca si-a dat singur cu tesla-n... M-as bucura sa am dreptate.Vom vedea.

..??..ce au facut..?.. ceva trimitere la un titlu de stire...
Au cazut ca fraierii in plasa votand pensiile speciale ale primarilor.Deh....partid cu politica sociala,nu-i asa!?

vulpea

ph.75,imi pare rau ca trebuie sa te contrazic,dece?:daca are filiale in toate judetele asta nu inseamna ca are acoperire nationala.ca sa aiba un Targ National,trebuie ca ACA/judete sa aiba pondere in judete,adica 50%+1 din stuparii judetelor.simpla acoperire nationala nu duce automat si la Targ National,corect ?

Alutus

Ultimele doua saptamani, sunt marcate de mai multe evenimente aduse in atentia romanilor sub forma de iures. Despre Iohanis aflam numai rele- vezi chestia perversa cu talnga-, despre Ciolos aflam cat de marsav este -omul Bruxelles-ului, vanzator al clasei muncitoare-, o categorie de pensionari cu pensii de la 3000 in sus, striga in strada ca moare de foame. Dar porcaria cea mai mare si mai noua, este atacul furibund la adresa casei regale. Ce se ascunde in spatele acestei povesti?
Sa nu uiti Darie!

bio

Citat din: Alutus din Decembrie 30, 2015, 08:21:10 PM
Ultimele doua saptamani, sunt marcate de mai multe evenimente aduse in atentia romanilor sub forma de iures. Despre Iohanis aflam numai rele- vezi chestia perversa cu talnga-, despre Ciolos aflam cat de marsav este -omul Bruxelles-ului, vanzator al clasei muncitoare-, o categorie de pensionari cu pensii de la 3000 in sus, striga in strada ca moare de foame. Dar porcaria cea mai mare si mai noua, este atacul furibund la adresa casei regale. Ce se ascunde in spatele acestei povesti?

Alutus, lasa-ne  cu "atacul la casa regala" ....... Regele, nu-i ala pentru care a fost dat jos Cuza..??.. domnitor romanesc dat jos sa ii faca loc la un strain, pardon la "casa regala".... :wink:

...Nu-i ala ?...care a venit cu sacosa, sarac lipit , ... si dupa citeva zeci  de ani, familia lui, adica "casa regala", era una din cele mai  bogate familii din Romania,.... hotind la Romania..?

...sau in 1907 nu era tot unul din rasa lor la cirma Romaniei..??....

casa regala....  =))....

tinumaftei

Casa regala 2015!! Cel mult niste epigoni!! Dar sunt mai degraba sarlatani. Se pare ca au cazut la intelegere cu "clasa muncitoare". Ma si miram eu cum le-a retrocedat Iliescu proprietati cand in 1990 era cat pe ce sa ii dea cu flit cetateanului Mihai! Am toata stima pentru cei ce sunt monarhisti. Desigur sunt monarhisti avand in vedere marile realizari ale Romaniei moderne sub Carol I si Ferdinand, chiar si sub Carol II. Insa nici unul dintre acestia nu a fost ocolit (pe drept sau pe nedrept) de scandaluri!

D006

  Mihai a devenit doar o marioneta in mana securistilor . Pana principesa nu s-a casatorit cu colonelul Duda nu au avut parte de nici o retrocedare . Cum Duda a devenit prinț hop si retrocedari pe banda rulanta.
  Sa mai pomenim si de printul Paul , alta unealta in mana securistilor ?

oroles

Mihai a fost un rege slab. Poate cel mai slab. Sa il arestezi pe Antonescu fara a negocia cu rusii un armistitiu e o mare greseala. Cred ca suntem singurii care nu am semnat armistitiu cu rusii la trecerea de partea acestora. Parca ungurii nu au avut intelegere cu rusii.
Apoi in actul de abdicare scrie ca renunta la drepturile urmasilor sai in ceea ce priveste succesiunea, lucru care il discrediteaza si mai mult, cu atat mai mult cu cat urmasii sai nici nu erau nascuti. Citez "Abdic, pentru mine si pentru urmasii mei dela Tron, renuntand pentru mine si pentru ei la toate prerogaltivele ce le-am exercitat ca rege al Romaniei". Cu alte cuvinte, "principesa Margareta" nu e chiar "principesa" iar Duda nu e nici pe departe print. Glumind, am putea spune ca Paul Lambrino are mai multe drepturi in casa regala decat Mihai si principesa Margareta.  :rotfl: =))
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Alutus

Citat din: bio din Decembrie 30, 2015, 08:50:19 PM
Alutus, lasa-ne  cu "atacul la casa regala" .......
Convingerile tale si ale postopinentului tau demonstreaza ca omul nou, visat de Ceausescu s-a nascut , s-a intarit si si va avea viata lunga. Este o dovada a eficientei muncii de informare politica- spalare a creierului, desfasurata de comunisti cu prelungiri in mileniul III. Cei ce au suferit aceasta operatie nu au nici o vina, ei sunt doar victime. Nici nu este de mirare, tinand cont de faptul ca , se aud frecvent tineri cu varsta sub 26 de ani, spunand ce bine o duceau ei pe vremea lui Ceausescu.
Citat din: tinumaftei din Decembrie 30, 2015, 09:00:55 PM
Casa regala 2015!! Cel mult niste epigoni!! Dar sunt mai degraba sarlatani.
Remarcabila trecerea de la atitudinea crestina foarte recenta, la etichetarea transanta a unor persoane, intr-un registru ultranegativ. Fermitatea convingerii ma determina sa cred ca sunteti un bun cunoscator al acelei case si atunci cu siguranta ca aveti si dovezi. Pana la proba contrarie , reiterez primul paragraf la care atasez si multa compasiune.
Sa nu uiti Darie!