Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

pad3

tipic societatii in care traiasc; nu suporta pe cineva destept in preajma. probabil ca prin comparatie isi da seama de adevarata ei valoare. asa ca imediat incepe sa denigreze. chiar daca nu-ti convine oroles, prin valoarea lui, iti arata propria ta valoare,chiardaca nu esti capabil sa o accepti
somnul ratiunii naste monstri

Aurel

   Domnul profesor, chiar doriti sa facem lectii de gramatica? Mai reflectati va rog !

bismark

    Am mai spus,nu am nici o afiliere politica dar pe hoti ii urasc de moarte fie ei Basescu si gasca lui Ponta si gasca lui sau Iliescu, daca au furat sa plateasca iar nomenclaturistii si securistii din vechiul regim care si-au schimbat parul precum lupul sa dispara din viata politica a tarii,hoti au fost si hoti vor ramine.Cu respect pentru omul cinstit. ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

oroles

Citat din: Aurel din Noiembrie 11, 2015, 08:43:22 PM
   Domnul profesor, chiar doriti sa facem lectii de gramatica? Mai reflectati va rog !

Cu cea mai mare placere:

Citat din: Aurel din Noiembrie 07, 2015, 11:30:15 PM
Cel mai detestat de mine este ala de zice ca e ruda cu Mihai Viteazu.In campania electorala cand am dat mana cu el se manifesta si vorbea de parca am fi copilarit impreuna si am jucat fotbal impreuna pe maidan.Acum nici cu scara telescopica nui ajungi la nas si nu e singurul.
   

Citat din: Aurel din Noiembrie 08, 2015, 02:13:17 PM
      P.s. Este cineva caruia sa nu-i placa Petreanu? Nu cred.Si atunci vine intrebarea: De ce nu se prind romanii in "aceasi hora"?

Citat din: Aurel din Noiembrie 09, 2015, 09:28:57 AM
     Si  mai adaug ca apicultor fiind, una spune la capitolul chimicale si alta ar vrea defapt.Pe langa aceste chimicale, o alta conditie este suprafete cat mai mari de sute de hectare si atunci biodiversitatea, dupa care multi plang (mai ales nemtii) ca si-au distruso, unde e? Nici macar din greslile altora nu invatam Santem obsedati de bani,bani si iar bani fara sa vedem ca pe termen lung costul va fi mult mai mare.

Sa inteleg ca vrei mai mult? Sunt doar cateva dintre posturile tale din ultimul timp pe acest topic. Vezi ca asta cred ca se trage de la datul mainii cu Becali. Am auzit ca se ia.

PS: Errare humanum est perseverare diabolicum.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

oroles

Citat din: bismark din Noiembrie 11, 2015, 08:48:04 PM
    Am mai spus,nu am nici o afiliere politica dar pe hoti ii urasc de moarte fie ei Basescu si gasca lui Ponta si gasca lui sau Iliescu, daca au furat sa plateasca iar nomenclaturistii si securistii din vechiul regim care si-au schimbat parul precum lupul sa dispara din viata politica a tarii,hoti au fost si hoti vor ramine.Cu respect pentru omul cinstit. ^:)^
Pai si de unde stii tu ma ca sunt "comunisto-securist"? Ca vad ca la tine e usor sa pui repede o eticheta. Uita-te mai bine in trecutul tau!


GATA!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Aurel

    Domnule profesor ,din ce-mi mai aduc eu aminte de pe la lectiile de gramatica ,stiu ca unele cuvinte se sriu despartit in unele situatii. Nu am pretentia ca scriu corect si motivele pot fi intelese sau nu, depinde de cel ce judeca.Cand scriu recunosc, fac greseli Acum te rog sa-mi spui daca greseala invederata este o greseala dar strict cum a fost formulata.Eu zic nu.

oroles

Citat din: Aurel din Noiembrie 11, 2015, 09:41:45 PM
    Acum te rog sa-mi spui daca greseala invederata este o greseala dar strict cum a fost formulata.Eu zic nu.
Eu zic ca da. Postul 3 citat de mine contine un anacolut. Nu am nimic cu modul in care scrii. Si eu mai gresesc cuvinte cand scriu. Aveam ceva cu modul in care m-ai atacat. Am vazut de mai mult timp ca rezonezi cu cel care isi scrie numele Bismark in loc de Bismarck.

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Aurel

#3937
   Uneori toti de pe aici rezonam cu unul sau cu altul in anumite privinte. E ceva rau?  Uite acum rezonez si cu tine .Ai dreptate. Trebuia sa scriu  ( al) despartit.Scuze te rog, dar nu pentru "atac".Nu am dorit sa fac asta. Ca sa vezi ca nu rezonez cu Bismark.Nu cred ca esti "comunisto-securist"Avand in vadere varsta ta,
nu cred ca ai avut timp sa te fomezi
   

dodo79

Domnilor, sa dat dezlegare la tulburel?  :D

bismark

    Eu nu am nominalizat pe nimeni ca ar fi si pe aici copii fostilor politruci dar tupeul fara margini se vede prin ceea ce spun al acestora nu trebuie sa fii expert.Bismark vine de la numele meu adevarat si nu de la Bismarck neamtul fiei tarina usoara.Adevarul supara se vede cu ochiul liber,normal cine a trait bine pe vremea impuscatului face tot posibilul sa linga ciolanul si acum,din acest motiv tara asta se duce de ripa.Cu respect pentru omul cinstit si cu simt MA  ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

stefan1

Citat din: oroles din Noiembrie 11, 2015, 11:48:21 AM
Citat din: bucovineanu din Noiembrie 11, 2015, 10:40:19 AM
Daca am inteles eu bine nevasta lui e frantuzoaica. O fi avut securitatea generali si printre francezi?
Asa, si?
Daca vrei pot incerca sa fac o lista de conducatori romani care au avut sotii de alta etnie decat ca romana. Ma tem ca ar dura cam mult. Francezii au avut un roman ales ca presedinte (Jacques Chiriac) si nu si-au pus probleme. Si noi avem un neamt in fruntea tarii.

  Oroles, sigur nu ai avut ieri o zi prea buna. N-ai prea priceput sensul la ce s-a scris pe aici.
Vulpe zicea ca socrul lui Ciolos este securist inrait (4 stele). Bucovineanu a spus ce si eu stiam, ca nevasta lui Ciolos este frantuzoaica. [Asta a fost o situatie favorizanta cand a fost ales Comisar european pentru Agricultura, ca Franta are un cuvant greu de spus in special in ce priveste agricultura UE. De fapt alte zvonuri spuneau ca nu a mai fost ales in aceeasi functie ca ar fi favorizat Franta in niste proiecte UE. Si acesta cred ca este un zvon, caci mandatele de comisari de obicei nu se prelungesc, deci nu trebuie sa faci prosti ca sa te schimbe.]
  Babeste: ce trebuia sa intelegi din ce a spus Bucovineanu? Ca daca e frantuzoaica nevasta-sa, tatal ei este cetatean francez si e greu sa fie inalt ofiter de securitate roman. Asta nu ai priceput dupa ce Bucovineanu a mai precizat o data.
  Nici pe Alutus nu l-ai inteles ca vorbea ironic cand a spus de Ciolos ca nu trebuie ales ca sunt altii care vor postul, ca sunt gata sa-si ajutea neamu(rile).
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

ciucur

Dumnezeule, unde se poate ajunge cu discutiile !
Eu cred ca ar fi bine sa ne oprim nitel, ca am luat viteza in directia gresita. Chiar daca pe acest topic se dicuta mai 'liber'....
Suntem o mana de oameni si ar trebui sa avem relatii mai bune. E pacat sa se ajunga la jigniri.
La urma urmei, fiecare din noi are un mod de a intelege lucrurile si cred ca e o gresala in a avea asteptari dupa un schimb de opinii ca ceilalti sa gandeasca si sa se comporte ca si noi.

Salutari tuturor!
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

vulpea

e ceva rau daca am pus o intrebare la PS ? atunci,de unde cu agenturili...radio Erevan ...? sau aveti o problema de gandire ?

Alutus

O mizerie emanata din mâlul perfid al securistilor, destinata mintilor slabe si constiintelor de imprumut, sub deviza : calomniaza calomniaza, tot ramane ceva.
Descalificant pentru plasator.
Citat din: vulpea din Noiembrie 11, 2015, 10:35:45 AM
garantezi ca poate sa reziste si in fata hienei de socru-su ? si ce program de guvernare poate avea un guvern cu raspunderi limitate( SRL,care va sa zica ).
PS.gura lumii zice ca socrul lui e general securist cu 4 stele ! sa fie oare adevarat ?

O intrebare de o ironie fina, pusa cu delicatete de un Domn:
Citat din: bucovineanu din Noiembrie 11, 2015, 10:40:19 AM
Daca am inteles eu bine nevasta lui e frantuzoaica. O fi avut securitatea generali si printre francezi?

O intrebare retorica adresata indirect si exclusiv carausului  de mizerii, nicidecum Domnului. :
Citat din: oroles din Noiembrie 11, 2015, 11:48:21 AM
Asa, si?
Un mic razboi.
Peace brothers Buc & Oro!
Si totusi Nr  1
Rapiditatea raspandirii zvonurilor si reactia grupelor de sprijin, indica faptul ca secu are un tupeu nemasurat, nu doarme, are resurse si adepti.
Si totusi Nr  2 . Fum fara foc nu iese. Pizmasii tarii. aia care ne vor raul, au metode perverse de cucerire a tarisoarei nostre scumpe. Chestiacu frantuzoaica este confirmata si este cu siguranta  o parsivenie imperialista a celor ce ne vor raul. Dupa ce ne cumparara pe nimic , campiili, padurili, apili, muntisorii nostri, maretele fabrici si uzine, acu isi pusera femeile sa ne cucereasca si barbatii. Ce ne facem fratilor, daca astia venali si fara scrupule cum  ii stim, ne strecoara in pat cate o frantuzoica de fiecare stupar sub 98 de ani ? Ma gandesc cu groaza la noaptea aceea. Asaltul final asupra Romaniei , a inceput. Vai de ****noastra!
Sa nu uiti Darie!

vulpea

cum ne-au supt de celelalte,asa o sa ne ne suga si pe-a noastra ! asa e bine ?